Zimowe chłody powoli odchodzą już w zapomnienie. Dni są coraz dłuższe, a wieczory cieplejsze, co pozwala delektować się dobrą pogodą na tarasie czy balkonie. Korzystna aura z dużą ilością słońca sprzyja też wypoczynkowi nad wodą. Jeśli szukasz miejsca, gdzie mógłbyś pojechać nad wodę koło Krakowa, koniecznie poznaj park wodny Energylandii. Choć dla wielu osób może to być zaskoczeniem, w największym parku rozrywki w Polsce funkcjonuje osobna strefa wodnej zabawy dla dzieci i dorosłych. Czego można się spodziewać po tej wyjątkowej atrakcji? Jak przygotować się do wizyty w tym fantastycznym miejscu? Oto gotowy scenariusz dla osób, które chciałyby poznać jeden z najlepszych parków wodnych Małopolski w miłym towarzystwie.

Energylandia: park rozrywki na najwyższym światowym poziomie

Basen w strefie Water Park w Energylandii

Energylandia to pod wieloma względami miejsce wyjątkowe. Ten nowocześnie urządzony park rozrywki to prawdziwe centrum świetnej zabawy oraz niecodzienna atrakcja, która jak magnes przyciąga turystów z najdalszych stron kraju. Już na wstępie pragniemy zaznaczyć, że nie jest to kolejny lunapark z kilkoma prostymi urządzeniami odpowiednimi głównie dla dzieci. Tutaj każdy, niezależnie od wieku, znajdzie coś dla siebie. Energylandia doskonale wpasowuje się w gusta osób poszukujących różnorodnych form spędzania wolnego czasu. Kompleks jest podzielony na kilka części oferujących zupełnie odmienne atrakcje w otoczeniu dobranej tematycznie scenografii. Energylandia nieustannie się zmienia. W ciągu zaledwie kilku lat ze zwykłego wesołego miasteczka obiekt przeszedł wręcz niewyobrażalną przemianę. Inwestycja została kilkukrotnie rozbudowana, a teren parku poszerzony o kolejne kilkadziesiąt hektarów. Organizatorzy nie zwalniają tempa: w każdym sezonie na uczestników czekają nowe atrakcje, a oferta wesołego miasteczka stale się rozrasta. Obecnie ten supernowoczesny kompleks rozrywkowy obejmuje sześć części tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Smoczy Gród, Water Park i Aqualantis.

Energylandia Water Park: najlepsze miejsce na wypoczynek

Wycieczka do parku wodnego Energylandii to idealny sposób na relaks. W strefie Water Park z powodzeniem odpocznienie i zregenerujecie siły w otoczeniu do złudzenia przypominającym widoki z folderów biur podróży. Wokół basenów z krystalicznie czystą wodą porozstawiane są leżaki, wiklinowe parasole i palmy, dzięki którym w mig poczujecie się jak w egzotycznym kurorcie na drugim końcu świata. Zamierzeniem organizatorów było stworzenie strefy wodnego wypoczynku naśladującej rajską wyspę. W tym wyjątkowym miejscu zażyjecie słońca, odpoczniecie w cieniu parasola i swobodnie zrelaksujecie się z dala od miejskiego zgiełku. Czeka tu na was również mnóstwo tematycznych niespodzianek związanych z estetyką egzotycznych wysp. Na terenie parku wodnego czasami są prowadzone różne zajęcia z wykorzystaniem muzyki, np. zumba. Jeśli tylko mamy ochotę, możemy w nich uczestniczyć. A gdy znudzi wam się błogie lenistwo, możecie spróbować swoich sił na zakręconych zjeżdżalniach o różnych poziomach trudności. Podczas relaksu w parku wodnym możecie też skorzystać z oferty znajdujących się tu punktów gastronomicznych: zjeść pyszną pizzę, napić się orzeźwiającej lemoniady, czy nawet skusić się na kolorowe drinki z palemką.

Water Park Energylandia: kiedy pojechać?

Dwójki ludzi pływająca w basenie w strefie Water Park.

Water Park jest czynny w okresie otwarcia wesołego miasteczka. Planując wycieczkę w to miejsce należy pamiętać, że park wodny w Energylandii jest udostępniony wyłącznie przy sprzyjających warunkach atmosferycznych, tzn. przy temperaturze powyżej 20 stopni Celsjusza. W przypadku nagłego pogorszenia pogody, np. opadów deszczu, strefa wodnych atrakcji może zostać czasowo wyłączona. Nie ma się jednak o co martwić, ponieważ w tym czasie możemy bez ograniczeń korzystać z urządzeń rozrywkowych znajdujących się z pozostałych strefach tematycznych wesołego miasteczka.

Park wodny Energylandii: garść przydatnych informacji

Wszystkie atrakcje parku wodnego Energylandii są w cenie biletu do wesołego miasteczka. Odwiedzający mają swobodny dostęp do wszystkich atrakcji wodnych, z których mogą korzystać bez żadnych limitów. Wchodząc do strefy Water Park nie musimy za nic dodatkowo płacić – za wyjątkiem gastronomii i suszarek automatycznych. Na terenie parku wodnego znajdują się szafki na ubrania, gdzie możemy bezpiecznie przechować swoje rzeczy na czas pobytu w strefie rozrywki. Do dyspozycji gości są również bezpłatne przebieralnie, natryski i toalety. Ze względów bezpieczeństwa na niektórych urządzeniach (np. zjeżdżalni Kamikadze) obowiązują pewne limity, dotyczące m.in. wieku i wzrostu uczestników. Nad bezpieczeństwem gości parku wodnego czuwają wykwalifikowani ratownicy oraz służby porządkowe. Dla zachowania najwyższych standardów higieny, każda osoba przed wejściem do basenu lub skorzystaniem z danej atrakcji jest zobowiązana do spłukania całego ciała pod natryskiem. Co zabrać ze sobą do parku wodnego? To samo, co na każdy inny basen, czyli przede wszystkim strój kąpielowy, ręcznik, suszarkę do włosów, klapki i plecak. Życzymy miłej zabawy!