W Polsce fale upałów zdarzają się coraz częściej. To duży problem również z punktu widzenia rodziców. Kiedy temperatura jest tak wysoka, że negatywnie wpływa na samopoczucie, dzieci stają się marudne i trudno jest im znaleźć zajęcie, które pozwoli zapomnieć o doskwierającym upale. Jednak nawet tak trudne warunki pogodowe można wykorzystać. Mogą być one świetnym pretekstem do wyjazdów i zabaw. Oto kilka pomysłów na to, jak ciekawie spędzić z maluchami czas w gorące dni!

zabawy z dziećmi podczas upałów

Pomysł na upalne dni? Rodzinne plażowanie

Co można robić w gorące dni? Oczywiście plażować! Nic tak nie orzeźwia, jak bryza wiejąca od wody. Dlatego, jeśli tylko macie taką możliwość, wybierzecie się na plażę. Wbrew pozorom nie trzeba jechać aż nad morze, by skorzystać z piasku i wody. Wybierzcie się nad pobliski zalew, spakujcie grabki, wiaderko, dużą ilość napojów, by się nawodnić i oczywiście krem do opalania. Dziecko budujące piaskowe konstrukcje i pluskające się w wodzie, z pewnością będzie zachwycone słoneczną pogodą, zamiast na nią narzekać. Pamiętajcie jednak, by dla bezpieczeństwa wypoczywać nad strzeżonymi kąpieliskami.

Park Wodny – najlepsza zabawa w upał

Nie tylko plażowanie jest świetnym pomysłem na upał. Aby zapewnić dziecku cudowne atrakcje, koniecznie odwiedźcie Water Park w Energylandii. Znajduje się tam wiele stref z atrakcjami dla dzieci w różnym wieku, a także dla dorosłych. Park ma mnóstwo basenów i zjeżdżalni, a maluszki mogą bezpiecznie bawić się w płytkim brodziku. Co ważne, wszystkie baseny są nadzorowane przez ratowników, więc odwiedzający mogą czuć się bezpiecznie. Rodzice mogą uczestniczyć ze swoimi pociechami w wodnych szaleństwach lub doglądać starsze dzieci z wygodnego leżaka, sącząc schłodzone napoje. Z pewnością z takiej formy spędzania czasu cala rodzina będzie zachwycona.

Zabawy na upalne dni w ogrodzie

Nie trzeba ruszać się z domu, by zapewnić maluchowi ochłodę w upalny dzień. Wystarczy zaopatrzyć się w niewielki dmuchany lub rozporowy basen, który można postawić w ogródku. Aby poczuć się zupełnie jak na wakacjach nad morzem, można także postawić piaskownicę i plażowe atrakcje gotowe. Do tego duża ilość domowej lemoniady i wysokie temperatury nie będą Wam straszne.
W upał z dzieckiem do galerii?

Niestety, ale w trakcie upałów tradycyjne place zabaw niezbyt zachęcają, a podczas aktywności w słońcu nietrudno o przegrzanie. Dlatego warto wybrać się z dzieckiem do sali zabaw w pobliskiej galerii handlowej. Pomieszczenia są tam klimatyzowane, więc dziecko będzie mogło bawić się w komfortowych warunkach. To również doskonała okazja do kontaktu z rówieśnikami. Trzeba tylko pamiętać, by wybierając się do takiego miejsca, zabrać ze sobą cienką bluzę lub sweterek. Przejście z gorącego miejsca do klimatyzowanego pomieszczenia może sprzyjać infekcji.

Pamiętaj, że wysokie temperatury są szczególnie niebezpieczne dla małych dzieci, ponieważ ich organizm nie radzi sobie jeszcze tak dobrze z termoregulacją. Dlatego w godzinach około południowych, kiedy słońce operuje najmocniej, najbezpieczniej jest zostać w domu. Obowiązkowo należy także pamiętać o odpowiednim nawodnieniu, nakryciu głowy oraz kremie przeciwsłonecznym z wysokim filtrem. Nie zapomnijcie także o przewiewnym i luźnym ubranku z naturalnych tkanin. To wszystko sprawi, że Wasze zabawy w słońcu będą nie tylko udane, ale przede wszystkim bezpieczne.