Wycieczki szkolne są dla uczniów doskonałą formą integracji i wspólnej zabawy z rówieśnikami. Wyjazdy całą klasą to także świetna okazja do poznawania nowych miejsc i spędzenia czasu razem. Takie wyjazdy pozostają w pamięci na długie lata, dlatego warto zadbać o naprawdę dobry pomysł na wycieczkę szkolną. Jedną z najciekawszych opcji jest wycieczka szkolna do parku rozrywki. A jeśli park rozrywki, to tylko Energylandia!

Wycieczka szkolna Energylandia – dlaczego warto

Energylandia jest największym i zdecydowanie najbardziej atrakcyjnym rodzinnym parkiem rozrywki w Polsce. Na ogromnym obszarze ponad 26 hektarów na gości w każdym wieku czeka aż 70 różnorodnych atrakcji. 40 urządzeń rozrywkowych, 12 rollercoasterów, 20 interaktywnych gier i zabaw, 4 sceny widowiskowe, 40 punktów gastronomicznych, kino 7D, pokazy edukacyjne – to wszystko sprawia, że wycieczka tutaj to doskonały sposób na połączenie zabawy i edukacji. Wyjazd do Energylandii można powiązać z wycieczką do Krakowa czy wycieczką szkolną w góry.

Organizacja wycieczek szkolnych do Energylandii

Zanim wszyscy uczestnicy wyruszą na wyprawę konieczne jest przygotowanie planu wycieczki i załatwienie związanych z nią formalności. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zorganizować idealną wycieczkę, która zapewni dobre warunki do wypoczynku uczniom, a jednocześnie będzie przyjemnością dla nauczycieli. Po pierwsze, plan wyprawy powinien być dostosowany do wieku uczestników. To, co przypadnie do gustu uczniom szkoły podstawowej, może nie spodobać się licealistom, podobnie jak nie wszystkie atrakcje dla młodzieży zapewnią bezpieczeństwo siedmio- lub dziesięciolatkom. Przygotowując szkolne wycieczki warto też pamiętać o tym, że taka wyprawa zawsze powinna zapewniać rozrywkę, a nie tylko stanowić formę nauki. Jeżeli głównym punktem wyprawy ma być wizyta w muzeum, to po drodze warto odwiedzić na przykład lunapark.

Podczas podróży po Małopolsce można udać się do Energylandii. W naszym parku rozrywki dostępne są atrakcje przeznaczone dla gości w różnym wieku, począwszy od małych dzieci, aż po osoby dorosłe. Zadbaliśmy o to, żeby rozrywka była połączona z rozwojem wiedzy. Na terenie parku znajdują się Wioska Wikingów i Wioska Szwajcarska. Wizyta w pierwszej z nich to fascynująca lekcja historii, natomiast druga pozwala dowiedzieć się czegoś o kulturze innych krajów. W zależności od wieku uczestników wyprawy, w trakcie wycieczki szkolnej do Energylandii można także korzystać z atrakcji dostępnych w strefie dziecięcej, familijnej oraz ekstremalnej. Dzieci ze szkoły podstawowej mają dostęp między innymi do bajkowych karuzeli, zjeżdżalni, samochodzików i kolejek górskich. Starsi z pewnością nie zapomną podróży pędzącym z zawrotną prędkością rollercoasterem albo zabawy na wieży swobodnego spadania o wysokości 40 m. W słoneczne dni zachęcamy do zabrania ze sobą strojów kąpielowych, ponieważ nasza kolejna atrakcja to park wodny. Na terenie Energylandii odbywają się także ciekawe pokazy i widowiska, w których mogą brać udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Nie brakuje tutaj także punktów gastronomicznych, w których można będzie zjeść smaczny posiłek.

Przed wyjazdem do Energylandii warto opracować odpowiedni plan wycieczki szkolnej. W trakcie układania planu pod uwagę należy wziąć przede wszystkim wiek uczestników, ponieważ inne atrakcje nadają się dla uczniów szkoły podstawowej, a inne dla licealistów. W czasie wycieczki, oprócz kolejnych części planu, warto uwzględnić również czas wolny. Nauczyciele i opiekunowie mogą być spokojni o swoich podopiecznych nawet w czasie wolnym, ponieważ jeżeli dzieci nie mają odpowiedniego wieku i wzrostu uwzględnionego w regulaminie danej atrakcji, nie zostaną na nią wpuszczone. Gwarancją bezpieczeństwa uczniów jest stosowanie przez organizatorów najwyższych norm i standardów. Wszystkie urządzenia są nowe i posiadają odpowiednie atesty, a nad bezpieczeństwem uczestników czuwa wykwalifikowana kadra.

Wycieczki szkolne dla szkoły podstawowej: klasy 1-6

Na najmłodszych uczniów szkół podstawowych czeka kolorowa Bajkolandia. Znajduje się tu aż 20 atrakcji odpowiednich dla dzieci już od 2 roku życia. W strefie dla najmłodszych znajdują się między innymi rollercoaster ENERGUŚ czy nowoczesna strefa dziecięca CIRCUS ZONE, gdzie dzieci mogą przenieść się w świat ulubionych bajek. Nieco starsze dzieci można zabrać do Strefy Familijnej, obejmującej 17 kolejnych atrakcji, m. in. rozpędzający się do 75 km/h rollercoaster DRAGON, rollercoaster BOOMERANG oraz dwie wioski tematyczne (Swiss Village i Viking Village). Uczniowie mogą korzystać z atrakcji wraz z nauczycielami. Bilet dla uczniów klas 1-6 kosztuje 49 zł.

Wycieczki szkolne dla szkoły podstawowej: klasy 7-8

Organizując wycieczki szkolne dla podstawówki należy pamiętać, że zainteresowania uczniów starszych klas nie będą już takie same jak w przypadku młodszych dzieci. Uczniowie klas 7-8 będą zachwyceni, gdy zaproponujemy im coś bardziej ekstremalnego. Prawdziwego zastrzyku adrenaliny dostarcza zabawa w Strefie Ekstremalnej lub strefie parku wodnego Water Park. Bilet dla uczniów klas 7-8 kosztuje 59 zł.


Sprawdź cennik!


Wycieczki szkolne liceum

Licealiści z pewnością na długo nie zapomną wrażeń, jakich dostarczy im przejażdżka osiągającym zawrotną prędkość 142 km/h mega coasterem HYPERION, będącym najwyższym i najszybszym mega coasterem w Europie, oraz jazda rollercoasterem SPEED, czyli najwyższym i najszybszym wodnym rollercoasterem na świecie. Te i inne niesamowite atrakcje czekają w Strefie Ekstremalnej. Bilet dla uczniów szkół ponadpodstawowych kosztuje 89 zł

Wycieczka szkolna jednodniowa

Wycieczki jednodniowe będą odpowiednie dla szkół znajdujących się w niedużej odległości od Zatoru. To doskonała opcja dla nauczycieli, którzy szukają pomysłu na wycieczkę szkolną z małopolski (wycieczka z Krakowa), śląska (wycieczka z Katowic) czy województwa podkarpackiego (wycieczka z Rzeszowa). Wycieczka jednodniowa dla dzieci obejmuje w tym przypadku dojazd, całodzienny pobyt na terenie Energylandii oraz powrót. Każdy kierowca autokaru dostaje bilet oraz kawę lub herbatę gratis!

Wycieczka szkolna dwudniowa

Wszystkim zainteresowanym pobytem dwudniowym polecamy nocleg w Western Camp Resort. To niezwykle klimatyczny obiekt stylizowany na barwne miasteczko kowbojskie rodem z Dzikiego Zachodu. Uczniowie będą mieli niezwykłą okazję spędzić noc w komfortowych pokojach 4 lub 6 osobowych w domkach, w zamykanych wozach kowbojskich lub w prawdziwych indiańskich tipi. Jeden opiekun na grupę od 20 osób – nocleg gratis. Oferta dla szkół obowiązuje dla grup od 20 osób od poniedziałku do piątku z wyłączeniem świąt.

Co obejmuje bilet?

Wyprawa do Energylandii to świetny pomysł na tanią wycieczkę szkolną, ponieważ dostęp do wszystkich atrakcji mieści się w cenie jednego biletu. Bilet obejmuje ponadto pokaz edukacyjny oraz udział w niezwykłych widowiskach. Na terenie obiektu znajduje się bogato wyposażona strefa gastronomiczna, dla której obowiązują dodatkowe opłaty. Dla wszystkich opiekunów kawa lub herbata gratis! Wszystkie informacje odnośnie cen biletów oraz atrakcji znajdują się w cenniku oraz w ofercie dla szkół.