Szkoła kojarzy się przede wszystkim z obowiązkami i pracą, ale chodzenie do niej wiąże się także z przyjemnościami. Bez wątpienia jedną z najważniejszych zalet bycia uczniem jest możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych wycieczkach szkolnych. Wycieczki dają możliwość poznania świata i rozwoju wiedzy, a jednocześnie są doskonałą rozrywką i okazją do spędzenia czasu wspólnie z rówieśnikami.

Jak zorganizować idealną szkolną wycieczkę?

Zanim wszyscy uczestnicy wyruszą na wyprawę konieczne jest przygotowanie planu wycieczki i załatwienie związanych z nią formalności. Wiele osób zastanawia się nad tym, w jaki sposób zorganizować idealną wycieczkę, która zapewni dobre warunki do wypoczynku uczniom, a jednocześnie będzie przyjemnością dla nauczycieli. Po pierwsze, plan wyprawy powinien być dostosowany do wieku uczestników. To, co przypadnie do gustu uczniom szkoły podstawowej, może nie spodobać się licealistom, podobnie jak nie wszystkie atrakcje dla młodzieży zapewnią bezpieczeństwo siedmio- lub dziesięciolatkom. Przygotowując szkolne wycieczki warto też pamiętać o tym, że taka wyprawa zawsze powinna zapewniać rozrywkę, a nie tylko stanowić formę nauki. Jeżeli głównym punktem wyprawy ma być wizyta w muzeum, to po drodze warto odwiedzić na przykład lunapark.

Wycieczka do Energylandii

Podczas podróży po Małopolsce można udać się do Energylandii. W naszym parku rozrywki dostępne są atrakcje przeznaczone dla gości w różnym wieku, począwszy od małych dzieci, aż po osoby dorosłe. Zadbaliśmy o to, żeby rozrywka była połączona z rozwojem wiedzy. Na terenie parku znajdują się Wioska Wikingów i Wioska Szwajcarska. Wizyta w pierwszej z nich to fascynująca lekcja historii, natomiast druga pozwala dowiedzieć się czegoś o kulturze innych krajów. W zależności od wieku uczestników wyprawy, w trakcie wycieczki szkolnej do Energylandii można także korzystać z atrakcji dostępnych w strefie dziecięcej, familijnej oraz ekstremalnej. Dzieci ze szkoły podstawowej mają dostęp między innymi do bajkowych karuzeli, zjeżdżalni, samochodzików i kolejek górskich. Starsi z pewnością nie zapomną podróży pędzącym z zawrotną prędkością rollercoasterem albo zabawy na wieży swobodnego spadania o wysokości 40 m. W słoneczne dni zachęcamy do zabrania ze sobą strojów kąpielowych, ponieważ nasza kolejna atrakcja to park wodny. Na terenie Energylandii odbywają się także ciekawe pokazy i widowiska, w których mogą brać udział zarówno uczniowie, jak i nauczyciele. Nie brakuje tutaj także punktów gastronomicznych, w których można będzie zjeść smaczny posiłek.