Wycieczki po Polsce

Polska turystyka rozkwita zarówno zimą jak i latem. Jednak to właśnie z nadejściem cieplejszych dni chętniej opuszczamy domowe pielesze i wyruszamy w nieznane. Niektórzy wybierają się na pobliską leśną polanę z koszykiem piknikowym, inni pakują plecak i jadą w góry, jeszcze inni wybierają luksusowe wczasy w hotelowym SPA. Każda z tych osób znajduje odpoczynek szyty na własną miarę i na własną kieszeń.

Tropem atrakcji turystycznych w Polsce

Każde z szesnastu województw kraju skrywa w sobie niezliczone atrakcje turystyczne. Jedne z nich związane są ściśle z historią Polski, a drugie powstały, aby zapewnić rekreacje tutejszym mieszkańcom i turystom. Lokalne biura podróży w swojej ofercie proponują liczne wycieczki po Polsce, które będą nam przybliżały dzieje kraju, zapewniały relaks oraz doskonałą zabawę. Nie sposób jednak zwiedzić w całości każdego województwa wzdłuż i wszerz, gdyż byłby to fizycznie niemożliwe. Poza tym oglądanie niezliczonej ilości muzeów, kościołów, zamków, szlaków turystycznych i pomników przyrody może się w pewnym momencie znudzić. Dlatego też wycieczki w Polsce są planowane w taki sposób, aby przekazać najcenniejsze informacje i pokazać najważniejsze miejsca turyście w pigułce. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiedzający nie mają się prawa nudzić, ponieważ zwiedzanie zabytków, poznawanie historii, podziwianie natury w parkach narodowych przeplatane jest elementami rozrywkowymi, które pozwalają na chwilę odetchnąć od nadmiaru wiedzy. Wiele z wycieczek zazwyczaj ma swój temat przewodni. Jedne oprowadzają nas szlakami zamków, pałaców i warowni, inne poprowadzą nas wzdłuż bałtyckich miejscowości, a jeszcze inne zabiorą nas do najbardziej rozrywkowych miejsc w kraju.

Jakie wycieczki w Polsce wybierać?

Dobrze zorganizowana wycieczka powinna spełniać kilka kryteriów. Przede wszystkim powinna gwarantować nam nocleg w przyjemnym miejscu, które jest dobrze skomunikowane z resztą miasta lub okolicą, gdyby się okazało, że nie będziemy chcieli się poruszać po obcym mieście własnym samochodem i płacić krocie za postoje na parkingach. Po drugie serwis śniadaniowy w pakiecie. Większość hoteli zazwyczaj śniadania dla klientów hotelowych gwarantuje w cenie, czasami jednak, gdy biuro podróży chce obciąć koszty, może się okazać, że poranny posiłek musimy wykupić na miejscu oddzielnie, a to może zwiększyć koszt wyjazdu zwłaszcza przy kilkuosobowej rodzinie. Po trzecie – przewodnik. Osoba, która będzie nas oprowadzała po okolicy jest na wagę złota. Zwiedzając samodzielnie stracimy zbyt wiele czasu na czytanie przewodnika i nie będziemy mogli w pełny wykorzystać spędzonego na wycieczce czasu. Przewodnik zorganizuje harmonogram dnia i podpowie, gdzie lepiej się udać, a o jakich obiektach można doczytać. Po czwarte – czas wolny. Każda wycieczka powinna zawierać w sobie czas wolny, jaki uczestnicy będą mogli przeznaczyć na zakup pamiątek, odłączenie się od grupy lub na dobrą zabawę. Niemalże w każdym województwie znajdziecie takie miejsca jak lunaparki, aquaparki czy parki rozrywki. Będąc w odległym województwie, aż żalem byłby nie skorzystać z tego typu atrakcji, zwłaszcza, gdy podróżujemy z całą rodziną.

Jak Małopolska to tylko Energylandia!

Jak już wspomnieliśmy każde województwo rządzi się swoimi prawami, swoimi zabytkami, historią oraz atrakcjami. Niezaprzeczalnie w ostatnich czasach to właśnie województwo małopolskie wybija się ponad konkurencyjne regiony, i to wcale nie za sprawą pradawnego grodu Kraka, ale z powodu Energylandii, która od kilku lat przyciąga całe rzesze, żądnych wrażeń osób, które chcą przeżyć niezapomniane chwile na niezliczonych rollercoasterach, karuzelach, widowiskach, bardziej i mniej ekstremalnych urządzeniach. Już teraz warto zaplanować wycieczkę do tego miejsca, ponieważ sezon 2017 zapowiada się niezwykle emocjonująco.

Zobacz również: