Jednodniowe wycieczki z całej Polski

Z pewnością każdy z nas pamięta młodzieńcze wyprawy i niejedne wagary. Były to najbardziej oczekiwane wydarzenia w roku szkolnym, nie tylko ze względu na brak zajęć w określonym terminie, ale również na możliwość oderwania się od szarej, szkolnej rzeczywistości na poczet nowych wyzwań. Nie było istotne czy będą to wycieczki jednodniowe czy wyjazdy na kilka dni, ważne, żeby było można spędzić czas w bardziej interesujący sposób.

Najczęściej wycieczki, zwłaszcza te jednodniowe, oscylowały wokół pobliskich miejscowości. Dopiero wyjazdy kilkudniowe pozwalały na dalsze, bardziej ciekawsze pomysły.

Obecnie, życie dorosłe daje nam znacznie więcej możliwości. Środki transportu są na tyle szybkie i na tyle efektywne, podobnie jak trasy łączące wielkie aglomeracje, że jednodniowe wypady są możliwe praktycznie w każdy zakątek kraju. Wystarczy dobra organizacja czasu, i pełna motywacja i mobilizacja uczestników wycieczki. Jest to szczególnie istotne, gdy chcemy zorganizować np. wycieczki jednodniowe z Gdańska do Zatoru, w którym mieści się największa, rozrywkowa atrakcja kraju – Energylandia. Do niedawna zorganizowanie jednodniowej wycieczki z Trójmiasta graniczyło z trudem. Problemem była zbyt wielka odległość. Dziś pomiędzy Trójmiastem a Krakowem możemy śmiało podróżować samolotem, co znacznie skraca czas i trudy podróży.

Znacznie prościej zorganizować tego typu wycieczki z Krakowa lub wycieczki z Rzeszowa, ponieważ w stosunku do osób z okolic Trójmiasta, mają zdecydowanie bliższy i łatwiejszy dojazd do Zatoru. Wystarczy wynajęcie autokaru, kilkuosobowego busa lub zorganizowanie wspólnego wyjazdu własnym lub wypożyczonym samochodem. Krakowiacy mają jeszcze bardziej ułatwiony dojazd, ponieważ poza wyżej wymienionymi możliwościami zostało uruchomione specjalne połączenie kolejowe „Energylandia”, które ze stacji kolejowej w Krakowie zabierze wszystkich żądnych wrażeń wprost do Zatoru.

Wycieczki wszelkiego rodzaju są również bardziej osiągalne ze względu na zasobność portfela, która z biegiem czasu znacznie uległa polepszeniu, a my nie musimy rozbijać świnki skarbonki, aby pozwolić sobie na chwile szaleństwa.

Ponadto zorganizowanie jednodniowej wycieczki z dowolnego miejsca w kraju jest nie tylko doskonałym momentem na spędzenie wspólnych chwil tylko we dwoje, ale również idealną sposobnością do poświęcenia swojego cennego czasu rodzinie lub grupie najlepszych przyjaciół. W Energylandii odnajdą się wszyscy, ponieważ atrakcje zostały przygotowane w taki sposób, aby trafiały w różne gusta oraz, żeby wypełniały cały dzień odwiedzającym. W okresie od 17 kwietnia do 23 czerwca Park rozrywki otwarty jest w godzinach od 10:00 do 18:00, więc warto zaplanować dojazd w taki sposób, aby jak najefektywniej spędzić czas w Zatorze.