Szanowni Państwo,
w trosce o komfort naszych Gości przygotowaliśmy informator, który ułatwi zapoznanie się z warunkami korzystania z atrakcji przez osoby z niepełnosprawnością.


BILETY DLA OSÓB Z NIEPEŁNOSPRAWNOŚCIĄ:
Bilety zniżkowe dla osób z niepełnosprawnością można zakupić po uprzednim okazaniu ważnej legitymacji osoby niepełnosprawnej (lub jej duplikatu) lub oryginału orzeczenia o niepełnosprawności (wyłącznie w zakresie niezbędnych danych potwierdzających uprawnienie do skorzystania z tego biletu zniżkowego).
Bilet zniżkowy przysługuje również osobom po kontuzji tj. posiadających gips, szynę lub protezę.

ATRAKCJE
W przypadku osób o ograniczonej sprawności ruchowej, dostępność atrakcji jest uzależniona od rodzaju niepełnosprawności. Zapraszamy do Punktu Obsługi Osób z Niepełnosprawnością, gdzie nasz specjalista wskaże Państwu dedykowane atrakcje, z których będziecie mogli skorzystać. Punkt Obsługi znajduje się przy wejściu głównym do Parku

BEZPIECZEŃSTWO
Obsługa urządzenia ma prawo ze względów bezpieczeństwa i w uzasadnionych obiektywnie przypadkach odmówić danej osobie, w tym osobie niepełnoletniej, seniorowi, osobie niepełnosprawnej lub niesprawnej ruchowo skorzystania z danej atrakcji/urządzenia, ze względu na jej bezpieczeństwo lub bezpieczeństwo osób przebywających w pobliżu. (pkt. 14 regulaminu Parku Rozrywki Energylandia). Dlatego tak ważne jest aby wcześniej udać się do punktu Obsługi Osób z Niepełnosprawnością.

Wyjaśnia się, że osoby niewidome mogą korzystać roller coasterów.

INFRASTRUKTURA
Parking
Cały teren Parku Energylandia dostosowany jest do potrzeb osób poruszających się na wózkach inwalidzkich. Posiadamy dedykowane miejsca parkingowe przeznaczone dla samochodów osób z niepełnosprawnością. Po okazaniu karty parkingowej postój jest bezpłatny.
Toalety
Toalety Energylandii dostosowane są dla osób z niepełnosprawnością, które są dostępne we wszystkich restauracjach oraz przedstawionych na mapie lokalizacjach.
Punkty Medyczne
Na terenie Parku znajdują się dwa punkty medyczne: obok Water Parku oraz przy głównym wejściu do Smoczego Grodu.