Zakopane – Kraków – Oświęcim, czyli gdzie się wybrać na majówkę

Tegoroczna majówka zachęca do zorganizowania znacznie dłuższego wypoczynku. Rozważając skorzystanie z urlopu wypoczynkowego w trzy dni pracujące na początku maja, mamy możliwość delektowania się niemalże urlopem trwającym aż dziewięć dni, od 29 kwietnia aż do 7 maja.

Dlatego zastanawiając się gdzie na majówkę wybrać się w tym roku, warto rozważyć wschodnie tereny kraju. Idealnie sprawdzi się wycieczka połączona zarówno z elementami edukacyjnymi jak i rozrywkowymi.

Zakopane, Kraków, Oświęcim

Zakopane, Kraków i Oświęcim to miejscowości, które każdy Polak powinien odwiedzić chociaż raz w swoim życiu. Nie ma nic wspanialszego jak spacer do Morskiego Oka, a dla bardziej wprawionych w bojach górskie wędrówki w Tatrach. Po eskapadzie górskiej, można wypocząć na Krupówkach posilając się górskim jadłem, lub zażywając kąpieli w tutejszym Parku Wodnym. Rokrocznie w Zakopanem odbywają się lokalne imprezy, w których również warto wziąć udział. Co prawda dojazd Zakopianką może odstręczać, jednak mimo wszystko warto dotrzeć do tego miejsca nie tylko palcem po mapie.

Z Zakopanego niedaleko jest do Krakowa, dawnej stolicy Polski, grodu pradawnego Kraka i niezliczonych miejskich legend. Miasto emanuje energią i licznymi zabytkami, które są dobytkiem Polaków. Niezaprzeczalnie należy zwiedzić, w czasie kiedy jest majówka, Wawel, rynek z Sukiennicami, a także odwiedzić Smoka Wawelskiego – symbol miasta.

Niemniej ważne jest miasto Oświęcim, które co prawda przypomina smutną historie, jaka rozegrała się na terenach naszego kraju, ale niewątpliwie odegrała wielką rolę w naszej świadomości i jestestwie.

Czas na oddech

Aby cała wycieczka nie skupiała się wyłącznie wokół historii Polski, warto również pojechać do pobliskiego Zatoru, w którym, uwaga, czekają na nas same niesamowitości. Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji poznać tej miejscowości, to od dnia dzisiejszego z pewnością o niej nie zapomnicie. Gdzie na majówkę jak nie tutaj. W Zatorze bowiem znajduje się największy w tej części Europy Park Rozrywki Energylandia, która działa prężnie w tym miejscu od trzech lat i dostarcza wszystkim niezapomnianych wrażeń. Przyjazd tutaj, będzie fantastyczną odskocznią dla całej rodziny po wielu dniach zwiedzania wielkich i mniejszych miast. Na Energylandie warto zarezerwować sobie cały dzień, ponieważ w godzinę lub dwie nie uda nam się skorzystać z bogatej oferty rollercoasterów, spływów, karuzel, wahadeł i innych. Dodatkowo wieczorem to miejsce nabiera jeszcze więcej uroku, a także nieco magii.

Podpowiadamy, aby atrakcje Energylandi zostawić na jeden z ostatnich dni urlopu, szczególnie jeżeli wybierzemy się wcześniej na rewię po okolicznych małopolskich zabytkach i miejscowościach. W innym wypadku, po opuszczeniu parku, nie będziecie się mogli skupić na żadnym fakcie dotyczącym historii Polski, ponieważ będziecie tak zaaferowani i zaczarowani tą bajową krainą, że nie będziecie potrafili ujarzmić swoich emocji.

Zobacz również: