Osoby, które tegoroczną majówkę planują spędzić w górach, z pewnością zadają sobie pytanie czy na stokach w dalszym ciągu leży śnieg i czy można wyruszać na piesze wycieczki i może lepiej zabrać ze sobą deskę. Góry są do tego stopnia specyficzne i nieprzewidywalne, że niestety nigdy nie mamy pewności, co tak naprawdę nas czeka.

Majówka w górach powinna wzbudzać w człowieku respekt. Respekt przed naturą, przed siłami przyrody. Jak już wspomnieliśmy, góry są nieprzewidywalne i decydując się na taki wyjazd, musimy być gotowi na wszelkie okoliczności.

Kultura w górach

Nie ma nic gorszego jak pyszni turyści, którzy chcą udowadniać przed wszystkimi i samym sobą, jakimi to nie są piechurami, zdobywcami szczytów, ogółem pozjadali wszelkie rozumy. W górach ważna jest pokora, ponieważ to właśnie jej brak często powoduje powstanie różnego rodzaju wypadków. Dlatego warto brać poprawkę na wszystko i dokonywać takich decyzji, aby wrócić z gór cało i zdrowo. Ta ostrożność nie jest przesadzona. Zachowując ją, będziemy mogli cieszyć się świeżym, górskim powietrzem, niesamowitymi widokami i rozkoszować się ciszą.

Góralska atmosfera

Za majówka w górach przemawia wiele czynników. Niewątpliwie jest to magiczny klimat gór i góralskiej atmosfery. Góry ponadto obfitują serki górskie, oscypki, które są produktem regionalnym i jednocześnie wizytówką górskiej krainy. Poza tym góralskie chaty słyną z gościnności, wraz z którą oferują nie tylko możliwość spędzenia czasu przy suto zastawionym stole, na którym możemy znaleźć między innymi kwaśnice czy gróle ze spyrką, ale również zachęcają do długich harców w rytmach góralskiej muzyki.

Rzut kamieniem do Zatoru

Wybierając się w Tatry, każdy z nas musi sobie zdawać sprawę, że samo wędrowanie po wzniesieniach, a co dopiero wspinaczka górska, wymagają od nas wielu pokładów energii. Po kilku dniach takiej eskapady ciało może odmawiać posłuszeństwa, a my zamarzymy o błogim odpoczynku bez konieczności forsowania naszych zmęczonych mięśni. Ukojenie możemy znaleźć w drodze powrotnej z gór w miejscowości Zator, gdzie znajduje się Park Rozrywki Energylandia. Będzie to wspaniałe zwieńczenie urlopu majowego, który pozwoli naszemu organizmowi na inną dawkę relaksu. Wyciszenie po górskich wędrówkach, w Energylandii odnajdziemy emocje porównywalne do katharsis. Łyk adrenaliny, przyspieszone bicie serca spowodowane ekstremalnymi atrakcjami oraz odpoczynek w Water Parku sprawi, że będziemy czuć się jak nowo narodzeni, oczywiście w sferze mentalnej.