Maj zbliża się wielkimi krokami i wielu z nas zastanawia się gdzie na weekend majowy wybrać się z całą swoją rodziną. Niektórzy planują czas spędzić w domu z dobrą książką w dłoni lub korzystając z lokalnych atrakcji. Oczywiście, wszystko zależy od tego, w jakim miejscu w Polsce mieszkamy i jaki mamy dostęp do atrakcji kulturalnych. Im większe miasto tym łatwiej skorzystać z przeróżnych pikników plenerowych, koncertów, imprez na wolnym powietrzu, które organizowane są przez lokalne stowarzyszenia, organizacje oraz przez urząd miasta.

Wybór miejsca na majówkę

Zdecydowanie łatwiejszy wybór mają mieszkańcy okolic Krakowa, Katowic, Oświęcimia czy Wadowic. Dlaczego wymieniliśmy właśnie te rejony. Otóż, mieszkańcy tych miejscowości o okolicznych miasteczek i wiosek, nie muszą zastanawiać się gdzie na weekend majowy pojechać z bliskimi. Mają oni bowiem wiele lokalnych atrakcji, które pozwalają zagospodarować nie tylko kilka godzin w ciągu całego dnia, ale także cały dzień.

Atrakcje Małopolski

Wymieniać pobliskie atrakcje można by długo. W okolicy znajduje się Park Miniatur, Kopania Soli w Wieliczce, Kopalnia w Bochni, Radosne Ślizgawki, atrakcje Ojcowskiego Parku Narodowego i wiele, wiele innych. Na pierwszy plan wysuwa się jednak, dość nowa propozycja, która istnieje od 14 lipca 2014 r. Jest nią Park Rozrywki Energylandia, który ostatnimi czasy zyskał bardzo dużą popularność.

Społeczność z okolicznych miejscowości praktycznie cały czas spędza wolne chwile w Energylandii.  Mieszkańcy spoza muszą niestety zagospodarować sobie znacznie więcej czasu ponieważ liczy się również dojazd do Zatoru, miejscowości, w której ów park się znajduje. Niemniej jednak warto. Połączenia z Katowicami i Krakowem są już na tyle dogodne, że można łatwo, szybko i bezpiecznie przetransportować się z naszego miejsca zamieszkania do miejsca docelowego.

W Zatorze na kilka dni

Planując wyjazd do Zatoru warto przeznaczyć na to nie tylko jeden dzień, ponieważ poza Energylandią, można tutaj również spędzić przyjemnie czas w pięknym otoczeniu przyrody. Jeżeli weźmiemy ze sobą rowery, możemy również spędzić czas pokonując liczne trasy rowerowe o różnym stopniu trudności. Wśród tras, najbardziej popularne są Szlak Wiślany, Dookoła stawów Pełnych Karpia, Dookoła Doliny Karpia i inne.

W Zatorze, poza Energylandią, weekend majowy możemy spędzić odwiedzając Lunapark „Zatorlad” z ekspozycja ruchomych dinozaurów, stworzeń wodnych oraz owadów.

Nie ciężko więc wysnuć wnioski, że zastanawiając się gdzie na weekend majowy wybrać się, zdecydowanie powinniśmy wziąć pod uwagę miejscowość Zator z jego licznymi atrakcjami.