Wyobraź sobie, że cofasz się kilka lat wstecz, o nie, jeszcze dalej. Wiemy, że pojawia się na twoje twarzy promienny uśmiech. Znajdujesz się w czasach kiedy wszystko było beztroskie, łatwe, a największym problemem było zawiązanie sznurówek. Dokładnie tak, przeniosłeś się do czasów dzieciństwa. Czy pamiętasz jakie były Twoje marzenia w tamtym czasie? Nie łatwo sobie przypomnieć, ale oczami wyobraźni widzisz bajkowy świat, zaczarowane kształty, postacie z ulubionych kreskówek. Już wiesz, już sobie przypominasz – park rozrywki dla dzieci…

Niespełnione marzenie

Z pewnością od tamtego czasu Twoje marzenie znacznie wyblakło i poszarzało, a może całkowicie wyparła je rzeczywistość. W latach dziewięćdziesiątych taka atrakcja była dostępna tylko dla nielicznych, a może spowodowana była swego rodzaju ksenofobią i obawą przez eksplorowaniem świata. Niespełnione marzenia warto wziąć pod uwagę, gdy będziemy się zastanawiać gdzie jechać na majówkę z dzieckiem. Myślisz, że ono nie ma podobnych marzeń, jak Ty kiedyś? Ma i być może są bardziej klarowne i bardziej możliwe do spełnienia niż w ubiegłych dziesięcioleciach, a na pewno od 2014 r. dostępne w Polsce. Zastanawiasz się skąd taka konkretna data? Otóż w 2014 r. w Polsce powstał Park Rozrywki Energylandia i teraz niewielkie pieniądze, w stosunku do tych, które musieliby wydać Twoi rodzice w przeszłości, możesz zabrać swoje dziecko do bajkowej krainy, a przy okazji spełnić swoje stare marzenia.

Dobra zabawa na wyciągnięcie ręki

Skoro już wiesz, gdzie jechać na majówkę z dzieckiem, powinieneś przygotować się do wyjazdu. Po pierwsze musisz wiedzieć, gdzie jechać na weekend majowy. Podpowiadamy – do Zatoru. Zastanawiasz się, gdzie mieści się ta miejscowość, która swoją nazwą przywodzi bardziej na myśl miasto znajdujące się chociażby w Chorwacji? Nie musisz jechać tak daleko. Jak wspominaliśmy Park Rozrywki Eneryglandia znajduje się w Polsce, a dokładnie na trasie z Katowic do Krakowa. Doprowadzą Cię tutaj drogi krajowe nr 28 oraz 44. Z łatwością znajdziesz tę miejscowość na mapie. Zapytasz zapewne na jakie atrakcje możesz liczyć dla siebie i całej rodziny? Z przykrością stwierdzamy, że może Ci zabraknąć dnia na skorzystanie z wszystkich przygotowanych przez Energylandię propozycji.

Strefy doskonałej zabawy

 1. BAJKOLANDIA – strefa dla najmłodszych

Już od wejścia rozpościera się wiele atrakcji dedykowanych głównie maluchom. Jest to dobre rozwiązanie logistyczne dla małych osób, które niecierpliwią się już przy kasach, aby skorzystać ze wszystkim możliwych uciech. W tej strefie znajduje się m.in.:

 • Arktyczna Zjeżdżalnia Arctic Fun
 • Wyspa Skarbów, którą przemierza się wielkimi łódkami
 • Dwie mniejsze karuzele – Leoś i Pompa oraz duża Karuzela Sissi i Latające huśtawki
 • Kolejki górskie: Energuś i Farma krasnali
 1. STREFA FAMILIJNA

Atrakcje tej strefy zostały rozrzucone po całym parku. Znajdują się pomiędzy niektórymi atrakcjami strefy bajkowej dla najmłodszych oraz pomiędzy strefą ekstremalną. Dzięki temu Rodzice ze starszymi dziećmi mogą zaszyć się w najdalszych zakątkach obiektu, a zdecydowanie jest gdzie chodzić. Do dyspozycji w strefie familijnej mamy:

 • Atrakcje wodne – Splash battle, Spływ w Kopalni Złota, Atlantis
 • Kolejki górskie – Frutti Loop Coaster w Owocowym Ogrodzie, RMF Dragon Roller Coaster, kolejka widokowa Samoloty, Mars Roller Coaster
 • „dark ride”, czyli kolejka w ciemności Monster Attack
 • Planetarium, które znajduje się w zachodniej części parku
 1. STREFA EKSTREMALNA

Jest to strefa, która dostarcza naprawdę ekstremalnych wrażeń. Z atrakcji mogą tutaj korzystać głównie osoby, które mają więcej niż 140 centymetrów wzrostu, niektóre atrakcje jak roller coastery Viking i Formuła przewidują mniejsze ograniczenia i mogą z nich korzystać dzieci już od 120 centymetrów wzrostu. Jest to podyktowane bezpieczeństwem małych użytkowników. Atrakcje rozrzucone są w środkowej i zachodniej części parku i są to m.in.:

 • Space Gun i Space Booster (znajdujące się w środkowej części parku)
 • Roller Coaster Mayan i Formuła Roller Coaster (w zachodniej części)
 • Apocalipto i Aztec Swing (w północno-zachodzniej części)
 • Viking Roller Coaster
 • Tsunami Dropp

Spełnij marzenia swoje i swojego dziecka już dziś!