Kochani Goście,
pragniemy poinformować o zmianach w kalendarzu otwarcia Parku we wrześniu, październiku, grudniu oraz styczniu.
Jak wiecie – ponieważ jesteście z nami cały czas – bieżący sezon był dla nas bardzo trudny. Branża turystyczna i rozrywkowa to jedne z najbardziej dotkniętych sektorów gospodarki, które ucierpiały na skutek obostrzeń w związku ze światową pandemią.
Najpierw 2 miesięczne opóźnienie z otwarciem Parku, ogromne inwestycje w trosce o zdrowie naszej załogi i Gości, które należało bezwzględnie poczynić.
Lecz my się nie poddajemy! Postanowiliśmy otworzyć Park, gotowi na nowe wyzwania. Pierwsze dni z dużą ostrożnością w warunkach odmrażania gospodarki nie były łatwe. W sezonie letnim również zanotowaliśmy znaczny spadek frekwencji, ale nadal z nadzieją spoglądaliśmy w przyszłość, mocno wierząc w siłę naszego zespołu i niezawodność naszych Gości. A Wy nigdy nie zawodzicie! Zalała nas fala pozytywnych komentarzy, o Waszej radości, o tym, że jesteśmy dla Was miejscem słonecznym i rodzinnym. A nas ogarnęła ogromna wdzięczność, pokora i kolejny raz daliśmy wszyscy dowód, że Energylandia to ludzie, to Goście, to Wy!
Niestety przyszedł kolejny cios, który potężnie odczuliśmy i który, mamy poczucie, zaważył o decyzji dotyczącej zmian w kalendarzu. W mediach zawrzało od nieprawdziwych, a wręcz krzywdzących informacji na temat rzekomego ogniska wirusa w Parku. Ta informacja w sposób natychmiastowy odbiła się na frekwencji w Parku i dała się we znaki naszej kondycji.
Decyzja o zmianie kalendarza nie była łatwa i wierzcie nam, przeanalizowaliśmy ją niezwykle skrupulatnie. Bierzemy pod uwagę minione wydarzenia ale również nadchodzące dni, które w normalnych realiach zapowiadałyby wrześniowe wycieczki szkolne, wizyty zagranicznych Gości. Ale tego niestety nie będzie.
Ponieważ jesteście dla nas najważniejsi postanowiliśmy w tej sytuacji choć cząstkowo być dla Was we wrześniu, październiku, grudniu i styczniu.
Nie zamykamy się całkowicie. Chcemy być z Wami i dla Was. Dlatego prosimy o wyrozumiałość i zaufanie decyzjom, które podejmujemy.