Niezapomniane wspólne chwile z dzieckiem można spędzić wszędzie, nawet w domu. Często jednak potrzebujemy oderwania się od domowych obowiązków i niezwyczajnego sprawienia dziecku frajdy. Można tego dokonać za niewielkie pieniądze, dając dziecku poczucie, że jest dla nas wyjątkowe.

Dylematy

Paryski Disneyland za daleko? Duński Legoland niedostępny? Niemiecki Europa-Park – w dalszym ciągu poza strefą marzeń? Nie załamuj się, istnieje remedium na Twoje bolączki. Jest nim majówka z dzieckiem w Polskim Parku Rozrywki Energylandii.

Na dzień dzisiejszy Energylandia jest to najczęściej wybierany kierunek podróży wielu osób, ponieważ jest ona niejako spełnieniem dziecięcych marzeń co prawda dorosłych już ludzi. Nie oznacza to, że jest przeznaczona wyłącznie dla osób pełnoletnich. Wspaniale spędzą tutaj czas całe rodziny bez limitu wiekowego. Energylandia jest miejscem, w którym każdy znajdzie coś dla siebie. Te najbardziej ekstremalne atrakcje nie są dostępne dla dzieci. Wymagane jest spełnienie kryterium wieku lub wzrostu. Jednak milusińscy nie powinni się obawiać o atrakcje. W parku znajduje się ich wiele i gro z nich jest dedykowana tylko i wyłącznie dla nich lub w towarzystwie opiekunów.

Atrakcje

Majówka z dzieckiem, spędzona w Eneryglandii będzie obfitowała w wiele licznych wrażeń. Polecamy szczególnie zjazd pontonem na Atlantis, które zabiera nas do tajemniczego i legendarnego lądu Atlantydy. Morskie stwory i otaczająca woda potęguje dziecięce emocje. Chłopcom szczególnie do gustu przypadnie Moster Attak. Zaczyna się niepozornie. Wsiadasz do wagonika kolejki, dostajesz do ręki pistolet laserowy i zaczynasz swoją przygodę. Nie znasz toru, jest kompletnie ciemno, a Twoim zadaniem jest oddanie jak największej ilości trafnych strzałów do przeróżnych kreatur. Brzmi nieźle, prawda? Koniecznie każde dziecko musi spróbować emocji, jakie daje RMF Dragon Roller Coaster. Nie jest to bowiem zwykła kolejka górska, a kolejka odwrócona. Szyny kolejki znajdują się nad głowami uczestników, a nogi zwisają bezwładnie. Podczas przejażdżki ma się wrażenie, że szybuje się w powietrzu.

Ceny biletów

Jak już zostało wspomniane na początku, wybierając się do Energylandii nie zbankrutujesz. Poza kosztami dojazdu, bilety są tutaj naprawdę w atrakcyjnej cenie. Za osobę dorosłą należy zapłacić cenę 109 zł, dzieci do 140 centymetrów wzrostu jak i kobiety w ciąży – 59 zł, natomiast dzieci do lat trzech zapłacą jedynie złotówkę. Dodatkowo należy wspomnieć, że bilet umożliwia odwiedzającym korzystanie niemalże ze wszystkich atrakcji Parku Rozrywki bez limitu. Wyłączone z oferty są punkty gastronomiczne. Dodatkową zniżkę otrzymają rodziny posiadające Kartę Dużej Rodziny a także posiadacze karty Parkmania. Okresowo na stronie internetowej parku pojawiają się różne promocje cenowe, dlatego warto śledzić ofertę na bieżąco.

Zobacz również: