Odpowiedni strój do odpowiedniej sytuacji

Każda impreza integracyjna rządzi się swoimi prawami. Wszystko zależy od jej charakteru i miejsca, w którym jest organizowana. Najczęściej działy personalne, które rozsyłają wiadomości elektroniczne z zaproszeniami na imprezy pracownicze lub w przypadku tych bardziej nobilitowanych listowne zaproszenia, informują pracowników jaki strój obowiązuje podczas spotkania.

Impreza integracyjna jak się ubrać?

Przed nastaniem dnia imprezy integracyjnej wszyscy pracownicy dyskutują o tym jaki strój będzie najbardziej odpowiedni. Nikt bowiem nie chce odstawać od reszty, a tym samym stawiać się w niekomfortowej sytuacji. W przypadku płci męskiej sytuacja jest o wiele mniej skomplikowana, ponieważ garnitur zazwyczaj sprawdza się w każdej sytuacji. W przypadku płci żeńskiej jest nieco gorzej. Panie mają zbyt wiele możliwości dopasowania swojej garderoby od sukni wieczorowych, sukienek koktajlowych, garniturów, garsonek lub garderoby, która będzie mniej oficjalna.

Nie zawsze jednak odpowiedź na pytanie impreza pracownicza jak się ubrać jest oczywista. Czasami firmy organizują pikniki plenerowe, grille dla swoich pracowników i tutaj strój oficjalny nie zawsze będzie odpowiedni, chyba, że ktoś ma taki styl bycia i ubierania, że nie zostanie to źle odczytane.

Impreza pracownicza na luzie

Pracodawcy coraz częściej organizują dla swoich pracowników imprezy pracownicze, które nie wymagają od nich ubierania się w stroje galowe. Dotyczy to zwłaszcza pracowników biurowych pracujących w korporacjach, gdzie istotną kwestią jest oderwanie się od dotychczasowych obowiązków, aby ze świeżym umysłem pracować jeszcze bardziej efektywnie nad kolejnymi projektami.

Forma spędzenia czasu w gronie kolegów z pracy, nieformalny strój może kojarzyć się wyłącznie z atrakcjami sportowymi lub piknikami rodzinnymi, ale nie tylko. Również w Energylandii można spędzić czas bez zbędnych marynarek, fraków, szpilek i koszul na mankiety. Będą one tutaj tylko przeszkadzały, a np. szpilki w przypadku korzystania ze strefy ekstremalnej są zdecydowanie niewskazane. Przyda się za to obuwie sportowe, które nie zleci ze stopy podczas powietrznych atrakcji, jak również wygodne spodnie, które umożliwią bezpieczne zapięcie tak ważne w przypadku rollercoasterów. Pozostałe kwestie dotyczące ubioru są dowolne. Ważne, żeby stroje były wygodne i nie blokowały ruchów. Być może wielu pracowników ujrzy się w takim stroju po raz pierwszy i może pojawić się konsternacja imprezy integracyjne co się dzieje. Niektórzy mogą doznać szoku widząc panią prezes w trampkach, ale przecież o to właśnie podczas imprez integracyjnych chodzi, aby przełamywać stereotypy, zacieśniać więzi i dobrze się bawić.