Roller Coaster F1 to jeden z najszybszych Rollercoasterów w Europie Środkowo-Wchodniej. Osoby, które chcą podjąć wyzwanie dla najodważniejszych i zażyć prawdziwy zastrzyk adrenaliny obowiązkowo powinni zaliczyć przejazd tą atrakcją.
F1 to zupełnie inna konstrukcja kolejki górskiej niż pozostałych Roller Coasterów znajdujących się w Energylandii. Do tej pory Goście Parku nie mogli zobaczyć, ani skorzystać z tak zwanego „Launched Coastra”, czyli instalacji opierającej się przede wszystkim na osiąganiu maksymalnej prędkości wagoników pociągu w jak najkrótszym czasie. Jeden pociąg Roller Coastera F1 zabierze 16 pasażerów i zapewni im ekscytujący przejazd na trasie 560 metrów.

Formula 1 z magnetycznym systemem napędu „wystrzeliwuje” wagoniki niczym pocisk, z przyspieszeniem prawie 4 g, czyli o połowę większym niż przyspieszenie bolidów formuły jeden.

Ten ultranowoczesny i unikalny system napędu posiada moc 2 megawatów, co można przełożyć na siłę 2700 km – tyle co 10 samochodów sportowych.

Początkowy rozpęd sięga nawet 100 km/h i jest uzyskiwana w przeciągu 2-3 sekund, znów średnia prędkość wynosi 80 km/h. Wysokość tej konstrukcji wynosi 25 metrów, a odczuwalne przeciążenia osiągają poziom od -1 do 4 g.
Ta kolejka górska jest najnowocześniejszą tego typu konstrukcją w Europie Środkowej! Co więcej Roller Coaster Formuła 1 jest urządzeniem o najwyższych parametrach bezpieczeństwa.

Liczne pętle, inwersje i nachylenia, sprawiają, że jest to jedna z najciekawszych przejażdżek w naszym parku i niezapomniana przygoda dla ludzi spragnionych mocniejszych wrażeń. Najbardziej zbliżony do naszej „Formuły 1” rollercoaster to Blue Fire, znajdujący się w Europa Park w Niemczech.