Lato to czas rodzinnych wyprawy i poznawania nowych miejsc. Chwile spędzone wspólnie z najbliższymi są niezwykle ważne. Aby przeżyć niezapomnianą przygodę wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko. A jeśli poruszamy się samochodem, możemy wybrać się na przykład na objazdową wycieczkę po okolicy, i to nawet w środku tygodnia. Nawet do takiego wyjazdu trzeba się jednak odpowiednio przygotować. Najlepiej już na początku zrobić sobie listę miejsc i atrakcji, które chcemy zobaczyć. Okolice Krakowa kryją w sobie mnóstwo urzekających niespodzianek, które tylko czekają na odkrycie. Wybierając się na rodzinną wyprawę możesz skorzystać z naszego scenariusza letniej wycieczki dla całej rodziny. W planie kajaki, westernowe miasteczko i aż dwa fantastyczne parki rozrywki.

Park wodny w Energylandii

Plan twojej podróży

Dzień 1: wycieczka rowerowa przez Dolinę Karpia

11:00 Zator – start wycieczki przy wypożyczalni rowerów, ul. Słowackiego 22,

19:00 zakwaterowanie, kolacja i nocleg w WesternCamp.

Dzień 2: przygoda w Energylandii

10:00 całodzienna zabawa w parku rozrywki do godziny 20:00 (w tym przerwa na ciepły posiłek w strefie gastronomicznej),

20:30 kolacja w Restauracji Bonanza i nocleg.

Dzień 3: zabawa w Zatorlandzie

9:00 śniadanie w Restauracji Bonanza,

10:30 całodzienna zabawa w parku rozrywki do godziny 19:00 (w tym przerwa na ciepły posiłek w punktach gastronomicznych na terenie obiektu),

19:30 wyjazd z Zatora i powrót do domu.

Wycieczka rowerowa przez Dolinę Karpia

W okolicach Krakowa jest mnóstwo ciekawych miejsc idealnych na rodzinny wyjazd. Jednym z nich jest Zator – niewielka miejscowość położna między Oświęcimiem a Wadowicami. Od pewnego czasu Zator jest bardzo atrakcyjnym kierunkiem turystycznym, głównie za sprawą znajdujących się tu parków rozrywki – Energylandii i Zatorlandu. Opcji spędzania wolnego czasu jest tu jednak znacznie więcej. Miejscowość jest położona nad rzeką Skawą, w otoczeniu licznych zbiorników wodnych. To tereny o niezwykle atrakcyjnym środowisku przyrodniczym i wybitnych walorach wypoczynkowych. Zator jest nazywany Stolicą Karpia – wszystko za sprawą hodowli ryb, zwłaszcza karpia królewskiego. Te tereny to także raj dla wszystkich amatorów jazdy na rowerze. W samym centrum Doliny Karpia, przy ul. Słowackiego 22 w Zatorze, znajdziecie przyjazną rodzinom wypożyczalnię rowerów. Polecamy wynająć sprzęt i wybrać się na całodzienną eskapadę szlakami rowerowymi po zatorskiej Dolinie Karpia.

Para osób jadąca na rowerze razem

Noc na Dzikim Zachodzie

Zator oferuje bardzo rozbudowaną bazę noclegową. Znajdziemy tu obiekty noclegowe z różnych kategorii, m.in. kwatery prywatne, ośrodki kempingowe, hotele i pensjonaty. Najbardziej oryginalnym i z pewnością niecodziennym ośrodkiem wypoczynkowym w Zatorze jest resort WesternCamp, który i my szczerze wam polecamy. To rozbudowany kompleks oferujący blisko 600 miejsc noclegowych, utrzymany w stylistyce i klimacie amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Oprócz bardzo dobrej lokalizacji (z WesternCamp jest blisko do wszystkich największych atrakcji Zatora) ośrodek ma do zaoferowania mnóstwo udogodnień, m.in. kino plenerowe, boiska sportowe, plac zabaw, łowisko wędkarskie czy miejsca na ognisko oraz oczywiście kapitalne miejsca noclegowe. Goście resortu mogą przespać się na przykład w kolorowym indiańskim tipi lub w prostym kowbojskim wozie. Inną z opcji są klimatyczne domki szeryfa, z rustykalnymi meblami i sypialnią na poddaszu. Oprócz tego ośrodek posiada też własną restaurację – wierzcie lub nie, ale wszystkie dania serwowane w Restauracji Bonanza są naprawdę przepyszne!

Szalona przygoda w Energylandii

WesternCamp ma jeszcze jeden atut, a mianowicie bliskość największego i najbardziej rozpoznawalnego rodzinnego parku rozrywki w Polsce, Energylandii. To fantastyczne wesołe miasteczko oferuje ponad 100 różnorodnych urządzeń rozrywkowych oraz atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Znajdziecie tu wszystko, co potrzebne do dobrej zabawy w gronie najbliższych. Energylandia obejmuje zarówno niesamowite, pięknie stylizowane atrakcje dla małych dzieci, jak i ekscytujące propozycje dla całych rodzin, na których spędzicie niezapomniane chwile. Wszystkie zainstalowane tu urządzenia są nowe i spełniają najwyższe standardy bezpieczeństwa. Na terenie kompleksu znajduje się także rozbudowana strefa gastronomiczna, a w niej kilkadziesiąt barów, kawiarni i restauracji. Mamy też wspaniałą wiadomość dla rodzin: w Energylandii zrealizujecie bon turystyczny. Park rozrywki w Zatorze honoruje też Kartę Dużej Rodziny.

Sztuczny dinozaur na tle wody

Zabawa w parku rozrywki Zatorland

Kolejną świetną atrakcją Zatora jest park rozrywki Zatorland. To wyśmienite miejsce, w którym doświadczycie niezapomnianych emocji i przeżyjecie ekscytującą przygodę. Kompleks obejmuje aż trzy parki tematyczne: Park ruchomych Dinozaurów (największa tego typu atrakcja w Europie Środkowej), Park Owadów oraz Park Mitologii. Oprócz tego znajdziecie tu także klasyczny lunapark. Zatorland to jedyne w swoim rodzaju miejsce, w którym na odwiedzających na każdym kroku czeka mnóstwo wyśmienitej zabawy. Tutejsze atrakcje z pewnością zainteresują każdego. Polecamy!