Słoneczna, letnia pogoda sprzyja podejmowaniu wszelkiego rodzaju aktywności na świeżym powietrzu. Latem chętnie chodzimy na spacery, jeździmy na rowerze czy wybieramy się na górskie wycieczki. Okres wakacji to także czas wspólnych rodzinnych wyjazdów – tych dalekich, jak i tych całkiem bliskich. Szukasz pomysłu na nietuzinkową wakacyjną przygodę dla całej rodziny? Idealnym miejscem na spędzenie tego wyjątkowego czasu może park tematyczny z atrakcjami dla małych i dużych. Zamiast tracić czas na samodzielne planowanie trasy skorzystaj z naszej propozycji. Oto gotowy plan wycieczki do Energylandii i Parku Miniatur w Inwałdzie.

Rollercoaster w Energylandii

Plan twojej wycieczki

Dzień 1:

10:00 przyjazd do Energylandii, całodzienny pobyt w parku rozrywki do godziny 20:00 (w tym obiad w strefie gastronomicznej),

20:30 przyjazd do WesternCamp, zakwaterowanie i kolacja.

Dzień 2:

9:00 śniadanie w Restauracji Bonanza,

10:00 przyjazd do Energylandii i drugi dzień pobytu (w tym obiad na terenie strefy Water Park)

20:00 powrót do WesternCamp, kolacja.

Dzień 3:

9:00 śniadanie w Restauracji Bonanza,

10:00 zwiedzanie Parku Miniatur w Inwałdzie do godziny 16:00 (w tym obiad w punktach gastronomicznych na terenie kompleksu).

Dwudniowa przygoda w Energylandii

Zator to stosunkowo niewielka, lecz za to bardzo ciekawa miejscowość położona niedaleko Krakowa. Podróżując po Małopolsce koniecznie trzeba tu zawitać. Miasto może się pochwalić bogatą ofertą noclegową i wieloma atrakcjami turystycznymi znajdującymi się w pobliżu. Ciekawych opcji spędzania czasu tu nie brakuje, dlatego jeśli wybieracie się w te rejony koniecznie zostańcie tu na dłużej. Będąc w Zatorze obowiązkowo trzeba odwiedzić tutejsze parki rozrywki. Największe wrażenie robi oczywiście dobrze wszystkim znana Energylandia – najnowocześniejszy i najbardziej rozbudowany kompleks rozrywkowy w Polsce obejmujący ponad 100 przeróżnych urządzeń i atrakcji, od najprostszych po te super zaawansowane.

Śmiało możemy powiedzieć, że Energylandia to przedsięwzięcie na najwyższym europejskim, a nawet światowym poziomie. Czeka tu na was aż 6 sektorów tematycznych (w tym park wodny na wolnym powietrzu – koniecznie spakujcie do plecaka strój kąpielowy, ręcznik i klapki!), rozbudowana strefa gastronomiczna oraz mnóstwo sklepików z gadżetami i pamiątkami. Atrakcji jest tak dużo, że jeden dzień na wypróbowanie wszystkiego może nie wystarczyć. Organizatorzy i to wzięli pod uwagę – goście mogą kupić bilety dwudniowe w bardzo atrakcyjnej cenie, co i wam serdecznie polecamy. W Energylandii przeżyjecie niezapomnianą przygodę, doświadczycie niesamowitych emocji, odpoczniecie i skorzystacie z mnóstwa ciekawych atrakcji przeznaczonych dla wszystkich grup wiekowych. Jak dla nas – rewelacja!

Kobieta w czapce indiańskiej na głowie

WesternCamp w Zatorze – odkryj Dziki Zachód

Nieopodal Energylandii, dokładnie 18 minut spacerem od parku rozrywki, znajduje się jeden z bez wątpienia najciekawszych kompleksów wypoczynkowych w tej części Polski. Resort WesternCamp, bo o nim tutaj mowa, to miejsce, które zachwyci dosłownie każdego. Ośrodek oferuje noclegi w prawdziwej indiańskiej wiosce. Usytuowane w samym centrum Zatora kowbojskie miasteczko WesternCamp jest stylizowane na klasyczną westernową osadę z amerykańskiego Dzikiego Zachodu.

Poczujecie się tu jak na planie filmowym! Polecamy wam to miejsce nie tylko ze względu na jego atrakcyjną lokalizację, lecz także – a raczej przede wszystkim – z powodu jedynej takiej okazji, by spędzić noc jak prawdziwi pionierzy Dzikiego Zachodu. Goście mogą wybierać spośród różnych opcji zakwaterowania, m.in. komfortowych drewnianych domków z balkonem, prywatną łazienką i sypialnią na poddaszu, unikalnych wehikułów w stylu dzikiego zachodu z prostymi łóżkami piętrowymi czy wyposażonych w wygodne łóżka najprawdziwszych indiańskich tipi. Lecz na tym nie koniec atrakcji. Oferta ośrodka obejmuje także kino plenerowe, jazdę konną dla dzieci, wędkowanie, plac zabaw, boiska sportowe, miejsca na ognisko oraz specjalnie przygotowaną strefę relaksu z leżakami i hamakami. WesternCamp posiada też prywatną restaurację zarezerwowaną wyłącznie dla gości kompleksu. Wyjątkowa Restauracja Bonanza to miejsce nietuzinkowe, w którym smacznie zjesz i nasycisz się bliskością natury.

Figurka wieży Eiffla postawiona na mapie Francji

Wycieczka do Parku Miniatur w Inwałdzie

Po dwóch dniach wyśmienitej zabawy w największym parku w Polsce rozrywki oraz nocy spędzonej w niecodziennym westernowym miasteczku ruszamy dalej. Nie jedziemy jednak daleko, bo jedyne 20 km w kierunku południowym. Nasz cel na dziś: Park Miniatur w Inwałdzie, a właściwie cały zespół parków tematycznych. Nasz najbardziej interesują jednak właśnie miniatury. Niedaleko Wadowic, w malowniczo położonej miejscowości Inwałd powstał cały kompleks 5 tematycznych parków, w którego skład wchodzą: Park Miniatur, Park Mitologii, Park Średniowieczny – Warownia Inwałd, Ogród Jana Pawła II oraz Mini Zoo Kucyk.

Każda z części ma odmienny charakter. Nam szczególnie przypadł do gustu Park Miniatur, dlatego to jego polecamy wam najbardziej. Przechadzając się alejkami tego parku możecie poznać niesamowite zabytki z całego świata. Odwzorowane z niezwykłą starannością makiety słynnych budowli to najważniejsze punkty wielu krajów. Dzięki wizycie w tym wyjątkowym miejscu będziecie mogli zobaczyć takie perełki jak Wieża Eiffla, Krzywa Wieża w Pizie, Big Ben, Brama Brandenburska, a nawet cały kompleks watykański – Plac św. Piotra i Bazylikę św. Piotra. Koniecznie musicie czegoś takiego doświadczyć!