Zator to nieduże miasteczko w południowej Polsce, położone pomiędzy Oświęcimiem i Skawą, na granicy dwóch ważnych aglomeracji: Krakowa i Katowic. Jeszcze kilka lat temu okolice Zatora były znane głównie za sprawą tutejszych hodowli ryb – przede wszystkim karpia królewskiego. W otoczeniu miasta znajduje się kilkanaście zbiorników wodnych pełniących funkcję łowisk. W Zatorze, nazywanym Stolicą Karpia, odbywa się coroczna impreza pod nazwą Zatorskie Dni Karpia. Drugą rzeczą, z której słynie ta niewielka miejscowość położona nad rzeką Skawą, są okoliczne parki rozrywki. Bezpośrednio w Zatorze znajdziemy je aż dwa – o to nie byle jakie, bo oferujące wyśmienite atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dla młodzieży i osób dorosłych. Takie miejsca z całą pewnością znacząco wpływają na atrakcyjność turystyczną regionu. Dzięki kolejnym inwestycjom Zator stał się bardzo popularnym celem wycieczek turystów z całej Polski. Jeśli i ty chciałbyś przeżyć niesamowitą przygodę w parkach tematycznych w Zatorze i okolicach, być może zainspiruje cię scenariusz, który przygotowaliśmy. Poznaj gotowy plan trzydniowej wycieczki po najciekawszych parkach rozrywki w Małopolsce.

Plan twojej wycieczki:

 

Dzień 1: Zatorland

10:00 Park Dinozaurów

12:00 Park Owadów

13:00 przerwa obiadowa

14:00 Park Mitologii

15:00 Lunapark

18:00 nocleg w Zatorze (Western Camp)

Dzień 2: Energylandia

9:00 śniadanie w restauracji Western Camp

10:00 – 18:00 zabawa w parku rozrywki

14:00 przerwa obiadowa

18:30 nocleg w Zatorze (Western Camp)

Dzień 3: Park Miniatur w Inwałdzie

9:00 śniadanie w restauracji Western Camp

10:00 wyjazd z Zatora w kierunku Inwałdu

10:30 przyjazd do Inwałdu

10:45 – 17:00 zwiedzanie parków tematycznych w Inwałdzie

14:00 przerwa obiadowa

Zatorland: cztery parki tematyczne w jednym miejscu

Szcztuczny dinozaur na tle parku

Miejscem, od którego zaczniemy naszą podróż po najciekawszych atrakcjach turystycznych województwa małopolskiego, będzie Park Rozrywki Zatorland. Kompleks od samego początku robi ogromne wrażenie: to tak naprawdę nie jeden, a aż cztery totalnie różne parki. Najdłużej istnieje Park Ruchomych Dinozaurów, i to właśnie on będzie żelaznym punktem programu na dziś. Park Dinozaurów w Zatorze to największy tego typu obiekt w całej Europie Środkowej. W trakcie spaceru ścieżką edukacyjną wijącą się w gęstym lesie będziecie mieli okazję zobaczyć przeszło 100 różnych eksponatów dinozaurów, z których większość jest ruchoma i wydaje dźwięki. Po wizycie w Parki Dinozaurów odwiedźcie Park Owadów i Park Mitologii, a na koniec zrelaksować się w Lunaparku.

Nocleg w westernowym miasteczku w Zatorze

Kowboj siedzący na koniu

Ponieważ Zator dysponuje bardzo rozbudowaną i różnorodną bazą noclegową, znalezienie dobrego noclegu nie powinno sprawić wam żadnych trudności. Planując kilkudniową wycieczkę w te okolice warto jednak już wcześniej pomyśleć o rezerwacji miejsc do spania. I choć hoteli, pensjonatów i innych ciekawych kwater tutaj nie brakuje, jest jedno miejsce zasługujące na szczególną uwagę. Mowa tu o Western Camp Resort – niezwykle oryginalnym ośrodku inspirowanym amerykańskim Dzikim Zachodem. Oprócz klimatycznych miejsc do spania resort oferuje również wiele dodatkowych udogodnień, jak prywatna restauracja (polecamy zwłaszcza serwowane tutaj śniadania), boiska i place zabaw dla dzieci, stanowiska do wędkowania, miejsca na ognisko i wiele innych atrakcji dostępnych wyłącznie dla gości ośrodka. Pobyt tutaj to strzał w dziesiątkę dla każdego, kto ma dosyć nudnych hoteli i szuka czegoś znacznie bardziej oryginalnego.

Jednodniowa przygoda w Energylandii

Mega Coaster Hyperion w Energylandii

Na dziś zaplanowaliśmy dla was atrakcję, którą śmiało można już określić mianem kultowej. To właśnie tutaj, w Zatorze, zaraz obok ośrodka Western Camp, znajduje się największy, najnowocześniejszy i zdecydowanie najbardziej spektakularny park rozrywki w Polsce – czyli oczywiście Energylandia. Nawet jednodniowy pobyt w tym miejscu dostarczy wam niezapomnianych wrażeń i emocji, które zapamiętacie na długo. W zajmującej gigantyczną powierzchnię 35 ha Energylandii czeka na was blisko 80 supernowoczesnych urządzeń rozrywkowych, a także innych gier i zabaw. Oferta Energylandii obejmuje również kapitalne widowiska przygotowywane przez profesjonalnych aktorów i kaskaderów, niezwykłe kino 7D, a nawet prawdziwe Planetarium. Wiele atrakcji Energylandii to prawdziwi rekordziści w swojej kategorii: wymieńmy chociażby najwyższą i najszybszą kolejkę hybrydową na świecie (Zadra), największy i najszybszy rollercoaster w Europie (Hyperion), czy najszybszą wodną kolejkę górską na świecie (Speed Water Coaster). W strefie gastronomicznej znajdziecie natomiast coś dla łasuchów: funkcjonuje tu kilkadziesiąt punktów gastronomicznych, restauracji i kawiarni serwujących pyszności zarówno w tradycyjnych wersjach znanych nam z domów, jak i obłędne rarytasy kuchni z czterech stron świata.

Podróż dookoła świata: poznajcie Inwałd Park

Zdjęcia_położone_na_mapie

Myśleliście, że widzieliście już wszystko i nic więcej nie może was zaskoczyć? Nic bardziej mylnego. W niedalekiej odległości od Zatora, w malowniczo położonym Inwałdzie w powiecie wadowickim odkryjecie kolejną fantastyczną atrakcję Małopolski. Tym niesamowitym miejscem jest Inwałd Park: ogromny kompleks pięciu parków tematycznych, wśród których największe wrażenie bez dwóch zdań robi rewelacyjny Park Miniatur „Świat Marzeń”. Wizyta tutaj to niezwykła okazja do wybrania się w podróż dookoła Francji, Włoch, Grecji, Stanów Zjednoczonych, Australii, Chin, Meksyku i wielu innych zakątków świata, w tym także tych najbardziej odległych. Podczas tej niezwykłej podróży będziesz mógł zobaczyć najbardziej znane zabytki i inne budowle charakterystyczne dla tych miejsc – a to wszystko w postaci misternie wykonanych miniatur odwzorowujących każdy ich szczegół. W Parku Miniatur znajdziesz też liczne punkty gastronomiczne, w których będziesz mógł posilić się przed dalszym zwiedzaniem. Pragniemy podkreślić, że Inwałd Park to również cztery inne niesamowicie ciekawe parki tematyczne: Warownia Inwałd, Kucyk Mini ZOO, Ogród Jana Pawła II i Dinolandia. Dlatego jeśli tylko wystarczy wam sił, polecamy wam zobaczyć je wszystkie. Udanej zabawy!