Szukasz inspiracji na ciekawą wycieczkę w okolicach Krakowa? W pobliżu Grodu Kraka czeka na ciebie cała masa niezwykłych atrakcji. Małopolska słynie z ciekawych miejsc i prawdziwych turystycznych perełek. Unikatowe walory przyrodnicze, przepiękne krajobrazy, pełne uroku miasta, malownicze wsie oraz niezwykłe bogactwo lokalnej kultury sprawiają, że w Małopolsce naprawdę można się zakochać. O ogromnym potencjale turystycznym regionu świadczy również nieustannie wzrastająca liczba osób odwiedzających tutejsze parki rozrywki. Wśród miejscowości z najciekawszymi atrakcjami na pierwsze miejsce wysuwa się Zator. To właśnie tu od kilku lat działa najbardziej rozpoznawalne wesołe miasteczko w tej części Europy. W dzisiejszym poradniku podpowiadamy, jak zorganizować jednodniową wycieczkę z Krakowa do Energylandii.
Plan twojej wycieczki:
9:00 wyjazd z Krakowa
9:45 przyjazd do Zatora
10:00 wejście na teren Energylandii
12:00 przerwa na kawę
14:00 przerwa obiadowa
18:00/20:00 powrót do Krakowa
Jak dojechać z Krakowa do Energylandii?
Bliskość Krakowa i Energylandii sprawia, że to wręcz wymarzony kierunek na jednodniową wycieczkę. Na miejsce można dojechać na kilka różnych sposobów. Podróżując własnym samochodem mamy do wyboru trzy alternatywne trasy (przez A4, przez DK44 lub przez A4 i DK44). Trasę z Krakowa do Zatora pokonamy w około 45-60 minut. Goście zmotoryzowani mogą skorzystać z prywatnego parkingu znajdującego się nieopodal wejścia do parku rozrywki. Jeśli wolimy skorzystać z komunikacji zbiorowej, możemy wybrać dojazd busem (na trasie Kraków-Zator kursuje 3 przewoźników, wykonujących łącznie 9 połączeń dziennie) lub pociągiem. Najbliżej położonym dworcem kolejowym jest stacja Zator, gdzie dojedziemy pociągiem POLREGIO z 5 różnych stacji w Krakowie (Kraków Główny, Kraków Zabłocie, Kraków Podgórze, Kraków Łagiewniki, Kraków Sanktuarium).
Jeden dzień w Energylandii: jak zaplanować czas?
Energylandia to spektakularne przedsięwzięcie. Jednodniowy pobyt w tym miejscu zagwarantuje ci niezapomniane przeżycia i emocje. Działający od 2014 roku lokalny lunapark w ciągu zaledwie kilku lat przeobraził się nie do poznania. Obecnie kompleks zajmuje obszar 35 ha i znajduje się w nim blisko 80 różnorodnych atrakcji przeznaczonych dla wszystkich kategorii wiekowych. Teren obiektu podzielony jest na 6 odrębnych części tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis. Planując pobyt w Energylandii możemy np. zacząć od spokojniejszych atrakcji (Bajkolandia, Strefa Familijna), a następnie stopniowo przechodzić do tych bardziej intensywnych. Najmocniejszych wrażeń dostarczy nam Strefa Ekstremalna, gdzie znajdują się urządzenia zapewniające potężną dawkę adrenaliny. Na terenie kompleksu funkcjonuje też kilkadziesiąt punktów gastronomicznych oraz liczne sklepy z pamiątkami.
Energylandia: informacje praktyczne
- Parking Energylandii dla samochodów osobowych jest płatny. Opłata jednorazowa wynosi 5 zł.
- Kupując jeden bilet do Energylandii mamy dostęp do wszystkich urządzeń rozrywkowych, pokazów i widowisk. Z urządzeń można korzystać bez limitu.
- Ze względów bezpieczeństwa na niektórych atrakcjach obowiązują ograniczenia (dotyczą one wzrostu, wieku i wagi uczestników).
- Godziny otwarcia parku rozrywki różnią się w zależności od dnia i miesiąca. Szczegółowe informacje na ten temat można znaleźć w kalendarium umieszczonym na oficjalnej stronie Energylandii.