Zima w Polsce była w tym roku wyjątkowo śnieżna i mroźna, dlatego wszyscy odetchnęli z ulgą na wieść o nadejściu dodatnich temperatur. Coraz dłuższe i cieplejsze dni zachęcają do przebywania na świeżym powietrzu. Wiosna to z pewnością czas, który sprzyja aktywności fizycznej. Zamiast siedzieć przed komputerem warto w wolnym czasie ruszyć się z domu i poznać nowe miejsca. Sprawdzonym celem wiosennych wycieczek są parki tematyczne. Aby wspólna wyprawa była dla was jeszcze przyjemniejsza, wybierzcie takie atrakcje, którymi możecie cieszyć się wszyscy. Jeśli szukasz idealnego kierunku na krótki wypad z Krakowa, polecamy Energylandię. Jednodniowa wizyta w tym wyjątkowym parku rozrywki pozwoli wam wypróbować najciekawsze urządzenia i przeżyć fantastyczną przygodę.

Energylandia – jak dojechać na miejsce?

Pusta droga z łąką po bokach i chmurami na niebie

Rodzinny Park Rozrywki Energylandia położony jest w miejscowości Zator w województwie małopolskim. Zator jest doskonale skomunikowany z Krakowem i Katowicami, dlatego łatwością dojedziecie na miejsce zarówno dysponując własnym samochodem, jak i korzystając z transportu zbiorowego. Energylandia oferuje swoim gościom obszerny parking (jednorazowa opłata za zostawienie auta to 5 zł), znajdujący się kilkaset metrów od głównego wejścia do parku rozrywki. Dojazd do Energylandii z Krakowa lub Katowic zajmuje niespełna pół godziny.

Najlepsze atrakcje Energylandii

Widok na Energylandie z perspektywy rollercoastera

Energylandia to wspaniałe miejsce oferujące masę atrakcji, które będą odpowiednie dla wszystkich grup wiekowych. Na terenie obiektu znajdziecie zabawy przeznaczone zarówno dla dzieci, jak i młodzieży i osób dorosłych. W Energylandii znajduje się blisko 80 różnorodnych urządzeń rozrywkowych rozmieszczonych na ogromnym obszarze 35 ha. To największy i najnowocześniejszy obiekt tego typu w naszym kraju. Nowocześnie wyposażone wesołe miasteczko dostarcza swoim gościom mnóstwa niezapomnianych wrażeń. Energylandia oferuje odwiedzającym ją turystom usługi na najwyższym, światowym poziomie. Tutaj każdy znajdzie coś dla siebie. Z myślą o najmłodszych powstała urocza Bajkolandia, magiczne miejsce, w którym dzieci mogą spotkać bohaterów ulubionych bajek i bawić się na urządzeniach dostosowanych do swojego wieku i możliwości. Miejscem, gdzie rodzice wraz z dziećmi mogą przeżyć niezapomniane chwile, jest Strefa Familijna – część parku grupująca fantastyczne atrakcje o nieco większej intensywności, idealne dla rodzin. Miłośnicy adrenaliny będą zachwyceni Strefą Ekstremalną, gdzie znajdują się uwielbiane przez gości gigantyczne rollercoastery Hyperion, Mayan i Speed, jak również inne potężne maszyny: Apocalypto, Aztec Swing, Tsunami Drop, Viking, Space Gun, Space Booster itd. Kolejną częścią Energylandii, którą koniecznie musicie zobaczyć, jest Smoczy Gród. To niezwykle klimatyczne miejsce, w którym motywem przewodnim są smoki. Wyjątkowy nastrój średniowiecznego Smoczego Grodu tworzą baśniowe dekoracje i wspaniała muzyka. To właśnie tu znajdziecie też największy drewniany rollercoaster na świecie – słynną Zadrę. Park rozrywki Energylandia to naprawdę ogromne przedsięwzięcie. Czy wiecie, że to gigantyczne wesołe miasteczko posiada nawet własny park wodny na świeżym powietrzu? Atrakcje strefy Water Park przyciągają miłośników wodnych szaleństw oraz odpoczynku na obszernych, piaszczystych plażach. Park wodny Energylandii naśladuje rajską wyspę, z leżakami, palmami, krystalicznie czystą wodą i mnóstwem atrakcji związanych z wodą. Najnowszą strefą tematyczną w Energylandii jest tajemniczy Aqualantis. Ta nowa część parku obejmuje aż 6 hektarów i jest stylizowana na wzór zatopionego antycznego miasteczka. Aqualantis to wyjątkowe widowisko, pełne kolorów, dźwięków i niepowtarzalnych atrakcji. Specjalny układ alejek widokowych zapewnia odwiedzającym Energylandię gościom swobodny dostęp do wszystkich urządzeń rozrywkowych. A gdy będzie mieli ochotę na coś pysznego, udajcie się do strefy gastronomicznej. Znajdziecie w niej kilkadziesiąt punktów: kawiarni, restauracji, food trucków i barów szybkiej obsługi. Dla każdego coś pysznego!

Bilety do Energylandii

Wejście do Energylandii z rollercoasterem w tle

Energylandia oferuje swoim gościom rozmaite bilety wstępu. Do wyboru są wejściówki jednodniowe oraz karnety dwudniowe. Rewelacyjną opcją dla gości zamierzających odwiedzić Energylandię kilka razy w ciągu roku są karnety całoroczne. Bilety można zakupić w kasie na miejscu lub na stronie internetowej parku. Aby nie tracić czasu na stanie w kolejce lepiej od razu zamówić bilet online. Ważne: jeden bilet wstępu upoważnia do wejścia na wszystkie atrakcje parku rozrywki (z oferty wyłączone są sklepiki z pamiątkami oraz strefa gastronomiczna). Organizatorzy zapewniają odwiedzającym najwyższe standardy bezpieczeństwa, dlatego na niektórych urządzeniach obowiązują limity wieku, wagi i wzrostu. Dostępne są bilety normalne i ulgowe. Energylandia oferuje także bilety specjalne dla dzieci do lat 3 oraz dla solenizantów, które zakupimy za symboliczną złotówkę. Wejściówki w promocyjnej cenie obowiązują także dla seniorów, kobiet w ciąży i osób niepełnosprawnych.