Po pracowitym tygodniu każdy marzy o odpoczynku. Zamiast siedzieć na kanapie można wybrać się na małą wycieczkę za miasto. Pomysłem godnym rozpatrzenia może być na przykład wyjazd do parku rozrywki. Najlepiej wybrać taki z ofertą skierowaną dla każdego, zarówno dla najmłodszych i młodzieży, jak i dla dorosłych. Wybór może być tylko jeden: Energylandia! To ogromny, supernowoczesny kompleks rozrywkowy i największe wesołe miasteczko w Polsce. Pobyt w tym miejscu to doskonała okazja by znów poczuć się jak dziecko. W Energylandii przeżyjesz fantastyczną przygodę, którą zapamiętasz na długo. Poniżej zamieściliśmy kilka praktycznych wskazówek jak najlepiej przygotować się do takiej wycieczki.

Jak dojechać do Energylandii z Krakowa?

Figurka lwa i słonia a w tle Speed Water Coaster

Tematyczny park rozrywki Energylandia położony jest w Zatorze, w województwie małopolskim. Dokładny adres Energylandii to: Al. 3 Maja 2, 32-640 Zator. Do kompleksu najłatwiej jest oczywiście dojechać samochodem. Aby uniknąć korków jadąc od strony Krakowa jak najszybciej dostań się na autostradę A4, na węźle Rudno kieruj się znakami w stronę Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia DW780 i DW781. Na gości zmotoryzowanych na miejscu czeka obszerny parking. Obowiązuje jednorazowa opłata, a koszt karty parkingowej na cały dzień to 5 zł. Właściciele samochodów elektrycznych na czas pobytu w parku rozrywki mogą skorzystać z nowoczesnych stacji ładowania. Nie masz samochodu? A może po prostu chcesz zrobić sobie wolne od siedzenia za kółkiem? Żaden problem – do Energylandii możesz wybrać się też pociągiem lub autobusem. Z Krakowa dojedziesz bezpośrednio do dworca w Zatorze. Dalszą podróż należy kontynuować busem lub taksówką. Bardzo wygodną opcją może być skorzystanie z transportu zorganizowanego przez samą Energylandię. Specjalny autokar okazjonalny jest przeznaczony wyłącznie dla gości parku rozrywki. Dojazd możliwy jest z najbliższej okolicy Zatora, m.in. Krakowa, Katowic i Oświęcimia. Szczegółowy wykaz połączeń oraz godziny odjazdów znajdują się na stronie Energylandii. Kursy odbywają się w okresie letnim.

A może jednak dwa dni?

Domki szeryfa w Western Camp Resort nocąJeśli masz do dyspozycji więcej niż jeden dzień, polecamy zatrzymać się w Zatorze na dłużej. Miasto posiada bogatą bazę noclegową obejmująca hotele, pensjonaty i ośrodki wypoczynkowe. Jedną z opcji, którą pragniemy wam polecić, jest WesternCamp. To wyjątkowy obiekt dysponujący blisko 600 miejscami noclegowymi położony w pobliżu Energylandii. WesternCamp oferuje różne opcje zakwaterowania: komfortowe klimatyzowane domki, oryginalne indiańskie tipi oraz kowbojskie wozy. Ośrodek jest inspirowany Dzikim Zachodem – gwarantujemy, że poczujecie się tu jak w prawdziwym amerykańskim westernie. Oprócz noclegów WesternCamp oferuje także szeroką gamę dodatkowych atrakcji. Na miejscu znajdują się nowoczesne boiska sportowe, stanowiska do wędkowania, świetne place zabaw, miejsca do rozpalenia ogniska oraz urokliwa restauracja Bonanza w niepowtarzalnym klimacie. Nasza rada: jeśli zdecydujecie się na dłuższą zabawę w Energylandii najlepiej od razu wykupcie bilety dwudniowe. Takie bilety są do wykorzystania dzień po dniu. Dlaczego warto? Za bilet dwudniowy zapłacicie mniej niż za dwa jednodniowe, a przy okazji nie będziecie musieli dwa razy stać w kolejce. Bilety wstępu możecie zresztą zakupić przez Internet – wtedy w ogóle nie musicie czekać w kolejkach. Polecamy!