Wreszcie! Wreszcie możemy cieszyć się słoneczną pogodą! Wszyscy z wytęsknieniem czekaliśmy na możliwość wyjścia z domu w krótkich spodenkach i leniuchowania pod gołym niebem. Choć wiosna nas w tym roku nie rozpieszczała, a maj należał do najzimniejszych w tym wieku, już 1 czerwca wkroczyliśmy w okres meteorologicznego lata. Od tej chwili nie brakuje dni ze stabilną i słoneczną pogodą, a opady deszczu mają charakter przelotny i szybko przechodzą. Przejście z czasu zimowego na letni korzystnie wpływa na naszą psychikę, a coraz dłuższe dni sprzyjają podejmowaniu aktywności na świeżym powietrzu. Lato to także czas podróży – zarówno tych dalekich, jak i bliskich, lokalnych. Jak przywitać lato w atmosferze świetnej zabawy? Tylko w parku rozrywki! Jeżeli chcesz przeżyć niezapomnianą przygodę, odpocząć i skorzystać z wielu fantastycznych atrakcji, wybierz park rozrywki Energylandia. Gotowy na imprezę pod hasłem powitanie lata? Zaczynamy!

Napis Enerylandia z rollercoasterem w tle

Energylandia – lokalizacja

Tematyczny park rozrywki Energylandia położony jest w Zatorze, niewielkiej miejscowości w województwie małopolskim, w powiecie oświęcimskim. Założona w 2014 roku i zajmująca powierzchnię 35 ha Energylandia to bez wątpienia największa atrakcja Zatora. Wcześniej miasto było znane głównie z hodowli ryb, zwłaszcza karpia królewskiego. Miejscowość jest doskonale skomunikowana z Krakowem i Katowicami, dzięki czemu bez problemu dojedziemy do niej z każdej części kraju.

Dokładny adres Energylandii to: Al. 3 Maja, 32-640 Zator.

Współrzędne do GPS: 49°59’56.6″N 19°24’40.3″E.

Dojazd do Energylandii

Park rozrywki Energylandia jest zlokalizowany w połowie drogi między Katowicami a Krakowem, niespełna 17 km od słynnych Wadowic. Ponieważ kompleks jest umiejscowiony na granicy dwóch dużych województw można do niego relatywnie szybko dojechać zarówno z Małopolski, jak i z Aglomeracji Śląskiej. Na miejsce najwygodniej dostać się oczywiście własnym samochodem. Najlepiej wybrać podróż autostradą A4 – unikniemy w ten sposób korków i dużego natężenia ruchu. Jeżeli jedziesz od strony Katowic, opuść autostradę na węźle Balin i kieruj się znakami na Oświęcim, a następnie na Kraków i Wadowice drogami DW780 i DW781. Jeśli natomiast podróżujesz od strony Krakowa, zjedź z autostrady na węźle Rudno i kieruj się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia drogami DW780 i DW781. Osoby przyjeżdżające do Energylandii samochodem mogą skorzystać z obszernego parkingu dla gości znajdującego się przed wejściem do parku. Koszt parkingu wynosi 5 zł za cały dzień pobytu. Posiadasz auto elektryczne? Na miejscu możesz skorzystać z nowoczesnych stacji ładowania. Jadąc na wycieczkę do Energylandii możesz też wybrać podróż autobusem lub pociągiem. Skorzystaj w tym celu z bezpośrednich połączeń do Zatora z Krakowa, Katowic, Oświęcimia lub Wadowic. Swoją podróż możesz też zaplanować autokarami Energylandii. Kursują one zgodnie z kalendarzem otwarcia parku i możesz nimi dojechać bezpośrednio na miejsce. Autokary Energylandii odjeżdżają z Krakowa, Katowic, Wrocławia (przez Oławę, Brzeg, Opole, Strzelce Opolskie) i Szubina (przez Bydgoszcz, Toruń, Włocławek).

Atrakcje Energylandii

Atrakcja Aztec Swing w Energylandii

Park tematyczny Energylandia to gigantyczny kompleks rozrywkowy oferujący aż 94 różnorodne atrakcje rozmieszczone na obszarze 35 ha. Energylandia to coś więcej niż wesołe miasteczko – to najbardziej rozpoznawalne centrum rozrywki w tej części Europy! Goście mogą cieszyć się tu bezpieczną zabawą na prawdziwie światowym poziomie. Bilety do Energylandii można zakupić zarówno w kasach na miejscu, jak i internetowo. Park podzielony jest na 5 sektorów, dostosowanych do wymagań i oczekiwań gości z różnych grup wiekowych. 22 spośród znajdujących się tu atrakcji są dedykowane dzieciom od 2 roku życia. Atrakcje dla najmłodszych gości parku znajdują się w Bajkolandii. Nieco bardziej intensywne urządzenia mieszczą się w Strefie Familijnej. To propozycje dla całych rodzin, wśród których coś dla siebie znajdą zarówno dorośli, jak i dzieci i młodzież. Tym, z czego najbardziej słynie Energylandia, są oczywiście atrakcje ekstremalne. Fenomenalną rozrywką dla wszystkich, którzy chcą zmierzyć się z własnym strachem i doświadczyć potężnej dawki adrenaliny, jest Strefa Ekstremalna. To właśnie tu znajduje się Hyperion, Mayan czy inne słynne rollercoastery. Energylandia oferuje najwyższe standardy bezpieczeństwa, a wszystkie urządzenia są nowe i posiadają niezbędne atesty. Niesamowitym miejscem wyglądającym jak miasteczko wyjęte wprost z filmu fantasy jest klimatyczny Smoczy Gród. Architektura stylizowana na średniowieczny gotyk, dekoracje wykonane z drewna i kamieni oraz tajemnicza muzyka sprawią, że przeniesiesz się w czasie i przestrzeni. Goście odwiedzający Energylandię mają tak naprawdę do dyspozycji dwa różne parki rozrywki: wesołe miasteczko oraz park wodny, obydwa w cenie jednego biletu. Strefa Big Milk Water Park i Tropical Fun to niesamowita kraina wodnych szaleństw oraz błogiego relaksu pod palmami, a przy okazji największy odkryty aquapark w Polsce. Planując jednodniową wycieczkę do Energylandii koniecznie zabierz ze sobą ręcznik i strój kąpielowy! Energylandia to także niesamowite widowiska i spektakle realizowane z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii. Na 4 scenach widowiskowych odbywają się niesamowite pokazy artystyczne. Na gości czeka także niezwykłe kino 7D, wyświetlające filmy w technologii 3D z dodatkowymi efektami specjalnymi, oraz trójwymiarowe Planetarium.

Coś dla łasuchów, czyli strefa gastronomiczna Energylandii

Na terenie Energylandii znajduje się aż 28 punktów gastronomicznych zróżnicowanych pod względem menu. Można z nich korzystać na świeżym powietrzu (w ogródkach), dzięki czemu będziesz mógł posilić się smakołykiem zgodnie z aktualnie obowiązującymi wytycznymi. Od 28 maja punkty mogą przyjmować gości również wewnątrz pomieszczeń, więc jeżeli wolisz możesz zjeść smaczny posiłek i zrelaksować się w wybranej restauracji zachowując odpowiedni dystans między stolikami.