Długie, letnie dni zachęcają do wychodzenia z domu i aktywnego spędzania czasu na wolnym powietrzu. Powszechnie wiadomo, że wakacyjny relaks działa na nasz organizm rozluźniająco i regenerująco. Wypoczynek na słońcu pozwala nam naładować akumulatory, poprawia jakość naszego snu i pomaga oderwać się na trochę od codziennej gonitwy. Aby spędzić miłe chwile i zobaczyć ciekawe miejsca wcale nie trzeba jechać daleko. Doskonałym pomysłem na krótki urlopowy wypad z Krakowa jest jednodniowa wycieczka do parku rozrywki. Jeśli chodzi o atrakcje tego typu w Małopolsce, największe wrażenie robi oczywiście Energylandia. Wyprawa do supernowoczesnego kompleksu rozrywkowego w Zatorze spełni oczekiwania każdego amatora dobrej zabawy!

Kobieta stojąca przed karuzelą w parku rozrywkii

Energylandia – dojazd z Krakowa

Największy park rozrywki w Polsce znajduje się w miejscowości Zator, położonej w Kotlinie Oświęcimskiej, 46 kilometrów na zachód od Krakowa. Dzięki doskonałej lokalizacji do Energylandii można dostać się na wiele sposobów. Do Zatora bez problemu dojedziemy samochodem, pociągiem czy autobusem. Najłatwiej mają oczywiście goście podróżujący własnymi czterema kółkami. Planując wakacyjny wyjazd do Energylandii zapewne będziesz chciał wiedzieć, czy na miejscu jest gdzie zaparkować. Spieszymy z odpowiedzią: z dostępnością miejsc postojowych przy obiekcie nie ma żadnego problemu. Bezpośrednio przy Energylandii znajduje się przeogromny i naprawdę wygodny parking, dlatego nie musimy się o nic martwić. Możemy tam bezpiecznie zostawić samochód na cały czas pobytu w parku rozrywki. Goście posiadający auta elektryczne mogą skorzystać z nowoczesnych stacji ładowania dopasowanych do wszystkich marek samochodów. Podróżując do Zatora najlepiej wybrać trasę autostradą A4. Jedziemy nią od samego Krakowa aż do węzła Rudno, gdzie zjeżdżamy kierując się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Oświęcimia. Wybierając się do Energylandii z Krakowa można też zrobić sobie wycieczkę autobusem lub pociągiem. Bezpośrednie pociągi z Krakowa dojeżdżają do Dworca Głównego w Oświęcimiu oraz Dworca Głównego w Wadowicach. Dalszą podróż należy kontynuować busem. Jednodniowy wypad do parku rozrywki można też zaplanować specjalnym autokarem Energylandii. Od 21 maja do 31 października 2021 kursują okazjonalne autokary przeznaczone tylko dla gości Energylandii, co umożliwia szybki i łatwy dojazd z całego kraju. Autokary Energylandii odjeżdżają z kilkunastu miast w Polsce, w tym również z Krakowa. Organizatorzy zapewniają bezpośrednie połączenie autobusowe do wesołego miasteczka w Zatorze zgodnie z kalendarzem otwarcia parku.

Energylandia – jeden bilet, ponad sto atrakcji!

Energylandia proponuje swoim gościom kilka rodzajów biletów. W zależności od wieku i wzrostu uczestnicy mogą skorzystać z nich w opcji normalnej lub ulgowej. Dzieciom do lat 3 oraz solenizantom do lat 18 w dniu urodzin przysługują bilety specjalne za symboliczną złotówkę. Do korzystania z biletów ulgowych są uprawnione dzieci do 140 cm wzrostu oraz seniorzy powyżej 65 roku życia. Ciekawą opcją są też specjalne bilety dla młodej pary, które mogą wykorzystać nowożeńcy chcący zrobić sobie sesję zdjęciową w otoczeniu atrakcji wesołego miasteczka. Wejściówki możesz kupić na miejscu w kasie parku lub zamówić przez Internet. Każdy odwiedzający w cenie jednego biletu otrzymuje możliwość korzystania ze wszystkich dostępnych w parku urządzeń rozrywkowych. W ramach wejściówki można też wziąć udział we wszystkich organizowanych w Energylandii pokazach, widowiskach i przedstawieniach oraz korzystać z atrakcji strefy wodnej bez żadnych limitów czasowych i ilościowych. Park rozrywki w Zatorze oferuje także możliwość zrealizowania bonu turystycznego. Warunkiem wykorzystania bonu jest zakupienie tzw. usługi łączonej, tj. bilet + usługa. Z tego względu Energylandia przygotowała specjalne pakiety: bilet + kupon na posiłek, bilet + nocleg oraz bilet + kupon na posiłek + nocleg. Jeśli chcesz zrealizować bon turystyczny w Energylandii, pamiętaj, że w zestawie kupowanych biletów musi znaleźć się bilet dla dziecka, którego dotyczy bon.