Chcesz miło spędzić wolny dzień? Zamiast siedzieć bezproduktywnie i nudzić się w domu lepiej skusić się na coś nietypowego. Doskonałym pomysłem może być na przykład rodzinna wycieczka do parku rozrywki. Miejscem, które szczególnie warto odwiedzić w tym sezonie, jest Energylandia. To największa, a zarazem najnowocześniejsza tego typu atrakcja w Polsce. Właściciele Energylandii nie próżnują i co rok zaskakują swoich gości nowymi propozycjami. W planach jest jednak znacznie więcej nowości: kompleks, który zajmuje obecnie powierzchnię 43 ha, docelowo ma rozrosnąć się do imponujących 150 ha! Oto gotowy scenariusz jednodniowej wycieczki do Energylandii z Katowic.

wodne_atrakcje_w_Energylandii

Energylandia – podróż z Katowic

 

Goście, którzy wybierają się do Energylandii z Katowic, mają do wyboru kilka różnych opcji dojazdu. Podróżując samochodem najlepiej wybrać trasę przez autostradę A4. Należy zjechać z niej na węźle Balin i kierować się znakami na Oświęcim, a następnie na Kraków i Wadowice. Alternatywie można też pojechać przez Oświęcim. Przed wejściem do Energylandii znajduje się duży, wygodny parking na kilkaset aut, gdzie można bezpiecznie zostawić samochód na czas pobytu w parku rozrywki. Kosz parkingu wynosi 10 zł za cały dzień. Osoby, które posiadają samochody elektryczne, mogą skorzystać z nowoczesnych stacji ładowania pojazdów. Jadąc na wycieczkę do Energylandii z Katowic można też wybrać podróż pociągiem.

Od 29 maja 2021 wznowiono bezpośrednie połączenie Katowice-Zator-Katowice. Kursy są realizowane przez pociągi SuperREGIO. Dla wygody gości przyjeżdżających pociągiem organizatorzy zapewniają dojazd z dworca kolejowego w Zatorze prosto do bram Energylandii specjalną Ciuchcią. Dodatkowo istnieje też możliwość zaplanowania podróży autokarami Energylandii. Kursują one codziennie, zgodnie z godzinami otwarcia parku rozrywki według rozkładu jazdy dostępnego na stronie Energylandii i odjeżdżają z Międzynarodowego Dworca Autobusowego w Katowicach przy ul. Sądowej 5 (stanowisko 13). Cena biletu w obie strony to 29 zł/os.

Na jakie atrakcje można liczyć w Energylandii?

 

W największym polskim parku rozrywki znajdują się atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych. Najbardziej pozytywne jest to, że mogą się tu świetnie bawić zarówno dzieci i młodzież, jak i dorośli. Warto wybrać się do Energylandii w Zatorze bez względu na pogodę i porę roku. Tutaj zawsze jest co robić, nawet w czasie najbardziej nieprzewidywalnej aury. Najsłynniejszy polski park rozrywki to bez dwóch zdań miejsce wyjątkowe. Na gości czeka tu ponad 100 różnych atrakcji, spośród których aż 22 są dedykowane dzieciom poniżej 2 roku życia.

Strefą przeznaczoną dla najmłodszych odbiorców jest kolorowa Bajkolandia. Dzieci mogą tu spotkać postacie z ulubionych kreskówek, wcielić się w role kierowców rajdowych, pilotów czy księżniczek oraz bawić się w otoczeniu bajkowych dekoracji. Znakomitą rozrywkę całej rodzinie zapewnia Strefa Familijna. Dostępne tu rollercoastery i inne urządzenia dostarczą wam naprawdę niezapomnianych emocji. Należy mieć jednak na uwadze, że ze względów bezpieczeństwa na niektórych urządzeniach obowiązują pewne limity dotyczące np. wieku i wagi uczestników. Fani adrenaliny z pewnością będą zachwyceni wspaniałymi rollercoasterami.

Warto wspomnieć, że w Energylandii jest ich aż 15, spośród których większość to prawdziwi rekordziści w swoich kategoriach. Miłośnicy mocnych wrażeń mogą natomiast liczyć na fenomenalną rozrywkę i potężną dawkę radości w Strefie Ekstremalnej, gdzie znajduje się kilkanaście absolutnie ekstremalnych urządzeń. Częścią parku, w której motywem przewodnim są smoki, jest stylizowany na średniowieczne miasteczko Smoczy Gród. To miejsce, które przeniesie was w świat pradawnych legend i mitycznych opowieści. Nowością w sezonie 2021 jest Aqualantis – zdumiewające widowisko stworzone na wzór zatopionej Atlantydy. Oprócz tego odwiedzający mogą do woli korzystać z basenów, zjeżdżalni i innych atrakcji wodnych znajdujących się w Water Parku, stanowiącym integralną część ogromnego wesołego miasteczka.

Najchętniej odwiedzany park rozrywki w Zatorze składa się tak naprawdę z dwóch modułów: rozbudowanego lunaparku oraz parku wodnego na wolnym powietrzu. Co ważne, wszystkie atrakcje dostępne są w cenie jednego biletu! Od jakiegoś czasu Energylandia oferuje także możliwość realizacji bonu turystycznego. Wszystkie formalności można szybko i bez komplikacji załatwić na miejscu lub poprzez wygodną w obsłudze usługę online. W ramach bonu turystycznego należy wybrać bilet + usługę dodatkową, np. bilet + kupon na posiłek.

kolejka_w_Energylandii_z_grupą_szczęśliwych_ludzi

Oferta gastronomiczna Energylandii

 

Energylandia posiada własną, bardzo rozbudowaną strefę gastronomiczną, dlatego wybierając się do parku rozrywki w Zatorze naprawdę nie musicie się niczym przejmować. Na miejscu czeka nas was kilkadziesiąt fantastycznych punktów serwujących pyszne dania i desery z czterech stron świata. Nie opuszczając terenu kompleksu możecie napić się aromatycznej kawy, zamówić orzeźwiającą lemoniadę i zjeść coś ciepłego pomiędzy kolejnymi ekscytującymi przejażdżkami. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie – zarówno miłośnicy fast foodów, jak i amatorzy bardziej tradycyjnych dań obiadowych.