Wyjazd integracyjny to doskonały sposób na poprawę atmosfery w firmie. Coraz więcej przedsiębiorców daje swoim zatrudnionym możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju eventach poza miejscem pracy. Trend organizacji takich wydarzeń przywędrował do Polski z Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych. Początkowo imprezy firmowe były domeną dużych korporacji; obecnie odbywają się one praktycznie w każdej firmie. Rosnącą popularność zdobywają zwłaszcza wycieczki z oryginalnymi atrakcjami, stopniowo zastępujące tradycyjne bankiety i imprezy w klubach. Pomysłem godnym rozpatrzenia może być na przykład wyjazd firmowy do parku rozrywki. Oto gotowy plan wyjazdu integracyjnego do Energylandii.

Plan twojej wycieczki:

 

9:45 przyjazd do Zatoru

10:00 wejście na teren wesołego miasteczka

12:00 przerwa na kawę

14:00 obiad w strefie gastronomicznej

18:00 lub 20:00 (w zależności od terminu wycieczki) wyjazd powrotny LUB – opcjonalnie – nocleg w ośrodku WesternCamp

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne dla pracowników?

Nie od dziś wiadomo, że podstawą do osiągnięcia sukcesu przez przedsiębiorstwo jest zgrany zespół pracowników. Jednym z najpopularniejszych, a jednocześnie najbardziej efektywnych sposobów budowania pozytywnych relacji wśród personelu są imprezy firmowe. Korzyści wynikających z takich wydarzeń jest cała masa. Spotkanie ze współpracownikami czy szefostwem na mniej oficjalnym gruncie to świetna okazja by lepiej się poznać i zacieśnić więzi. Wyjazdy integracyjne bardzo korzystnie wpływają też na wizerunek firmy. Pracownicy czują się bardziej docenieni, co zwiększa natężenie pozytywnych emocji. W ten sposób buduje się jedna z najbardziej pożądanych przez przedsiębiorców cech, czyli lojalność względem przedsiębiorstwa.

Oryginalne pomysły na wyjazd integracyjny: niezapomniana zabawa w Energylandii

Do niedawna panowało przekonanie, że wesołe miasteczka to zabawa jedynie dla dzieci. Jednak przez ostatnie lata wiele się w tej dziedzinie zmieniło. W Polsce powstaje coraz więcej nowoczesnych parków rozrywki z ofertą skierowaną również dla osób dorosłych. Najlepszym przykładem takiego miejsca jest Energylandia, nowoczesny park tematyczny z atrakcjami przeznaczonymi dla wszystkich grup wiekowych. Energylandia to rewelacyjna opcja na wyjazd firmowy. Czas spędzony w tak niecodziennym parku rozrywki jest doskonałą okazją do redukcji stresu i rozładowania napięć. Wspólna zabawa jednoczy, a możliwość sportowego współzawodnictwa działa niezwykle motywująco. Wycieczka integracyjna do parku rozrywki to wreszcie pole do wytworzenia poczucia przynależności do jednej grupy oraz budowania lojalności względem przedsiębiorstwa. Podczas pobytu w Energylandii nie ma miejsca na rutynę. Dziesiątki atrakcji o różnym poziomie intensywności i nieprawdopodobna ilość spektakularnych urządzeń rozrywkowych dostarczą uczestnikom niezapomnianych wrażeń, a przy okazji pozwolą zakosztować im solidnej dawki emocji.

Gastronomia Energylandii

 

Energylandia oferuje usługi gastronomiczne na najwyższym poziomie. Na terenie kompleksu funkcjonuje kilkadziesiąt restauracji, kawiarni i barów. Strefa gastronomiczna to nie tylko pyszne jedzenie, lecz także miła i profesjonalna obsługa. Dla grup zorganizowanych i instytucji istnieje możliwość wcześniejszej rezerwacji dań obiadowych.

Impreza integracyjna w Energylandii: dojazd, bilety, godziny otwarcia

Przygotowując plan wyjazdu firmowego należy starannie opracować budżet. Wydatkami, które trzeba uwzględnić, są m.in. koszty dojazdu, cennik atrakcji na miejscu oraz wyżywienie. Jak prezentuje się to w przypadku Energylandii?

Jednym z atutów największego parku rozrywki w Polsce jest bez wątpienia jego położenie. Kompleks znajduje się w zachodniej części Zatoru, niedużej miejscowości pomiędzy dwiema aglomeracjami miejskimi: Krakowem i Katowicami. Na miejsce można dojechać autobusem, pociągiem lub samochodem prywatnym. Obiekt udostępnia prywatny parking zlokalizowany praktycznie przy samym wejściu do parku rozrywki. Znajduje się tam kilkaset miejsc postojowych dla aut osobowych oraz bezpłatne stanowiska dla autokarów wycieczkowych. W Energylandii dostępnych jest kilka rodzajów biletów. Bilety normalne kosztują 129 zł, zaś ulgowe – 79 zł. Park oferuje również możliwość zakupu specjalnych biletów prezentowych dla pracowników, których cena jest zgodna z obowiązującym cennikiem dla grup. Minimalna ilość zamówienia to w tym przypadku 15 sztuk. Dokładne informacje na ten temat znajdziesz w pełnym cenniku online. Planując wycieczkę firmową do Energylandii koniecznie sprawdź godziny otwarcia wesołego miasteczka. Podobnie jak w poprzednich sezonach, w okresie wiosennym i jesiennym park będzie prawdopodobnie czynny od 10:00 do 18:00, natomiast w letnim od 10:00 do 20:00 (za wyjątkiem dni, na które planowane są wydarzenia specjalne, kiedy to Energylandia jest otwarta dłużej). Ponieważ w obecnych okolicznościach trudno jest zaplanować cokolwiek z większym wyprzedzeniem, warto na bieżąco śledzić kalendarium i komunikaty publikowane stronie parku rozrywki.

Nocleg w WesternCamp Resort

Coraz więcej polskich pracodawców organizuje dla swoich zespołów wyjazdy na więcej niż jeden dzień. Energylandia doskonale nadaje się na pobyt dwudniowy: w takim przypadku część atrakcji można zrealizować pierwszego dnia, natomiast resztę nazajutrz. Wydaje się to być dobrym pomysłem przede wszystkim dlatego, że jednego dnia ciężko wypróbować wszystkie urządzenia znajdujące się na terenie tak dużego kompleksu. Choć sama Energylandia nie posiada (jeszcze) własnego hotelu, nieopodal parku tematycznego znajduje się świetny ośrodek oferujący noclegi dla firm i grup zorganizowanych. Stylizowany na kowbojskie miasteczko WesternCamp położony jest zaledwie kilka minut drogi od bram Energylandii. Pobyt tutaj to zresztą atrakcja sama w sobie, ponieważ ten obiekt ma naprawdę niepowtarzalny klimat. Westernowa wioska oferuje niezwykle oryginalne opcje zakwaterowania (np. indiańskie tipi czy drewniane wozy kowbojskie), mnóstwo przestrzeni do aktywności na świeżym powietrzu oraz doskonałą kuchnię w prywatnej restauracji.