Rodzinny park rozrywki Energylandia ruszył pełną parą w sezonie 2020! Wakacje to idealny czas by odwiedzić Energylandię, zobaczyć co nowego słychać w parku i skorzystać z niemal 100 atrakcji. Jeśli nie macie zbyt wiele czasu, a wieczne zabieganie nie pozwala Wam wyrwać się z domu na dłużej niż jeden dzień, dobrym pomysłem jest wycieczka jednodniowa do Energylandii. Mieszkając w Małopolsce czy na Śląsku, dojazd nie zajmie dużo czasu, a kilka godzin szaleństw na kolejkach i karuzelach skutecznie odegna wszelkie zmartwienia i troski. Specjalnie dla Was ułożyliśmy energetyczny program wycieczki jednodniowej do największego parku rozrywki w Polsce! Jak zorganizować taką wycieczkę?

Dojazd do Energylandii

Zakładamy, że zależy Wam na czasie, dlatego rekomendowanym środkiem transportu na wycieczkę jednodniową jest samochód. Energylandia znajduje się w Zatorze, położonego w dobrze skomunikowanej części Polski, pomiędzy Krakowem a Katowicami. Do parku łatwo dojechać drogami w kierunku Oświęcimia DW780 i DW781. Park zapewnia wszystkim gościom parking umiejscowiony przed wejściem, za który obowiązuje opłata jednorazowa w wysokości 5 złotych za cały dzień pobytu. Problem z parkowaniem więc odpada!

Bilety wstępu i godziny otwarcia

Energylandia oferuje bilety jednodniowe i dwudniowe – w przypadku wycieczki jednodniowej skorzystacie oczywiście z pierwszej opcji, chyba, że planujecie częstsze odwiedziny w tej części Polski, wówczas można wykupić całoroczny pakiet biletów, który kosztuje dla biletów normalnych 559 złotych, a dla ulgowych – 359 złotych. To świetna opcja dla rodzin, które chcą bawić się w Energylandii np. raz-dwa razy w miesiącu przez cały sezon – cena zwraca się już przy trzeciej wizycie! Ale jeśli chcecie na początek sprawdzić, czym ugości Was Energylandia, bilety jednorazowe kupicie w cenach: ulgowy (czyli do 140 cm wzrostu, dla kobiet w ciąży za okazaniem karty ciąży, dla osób niepełnosprawnych i dla emerytów za okazaniem ważnego dokumentu) za 89 złotych, normalny za 139 złotych, a dla dzieci do lat 3, do 18 urodzin w dniu urodzin oraz dla nowożeńców na sesję ślubną za 1 złoty!

Godziny otwarcia parku są zależne od miesiąca. W nadchodzące wakacje można bawić się w parku w każdy dzień tygodnia od 10:00 do 20:00, a w dniach, w których odbywają się wydarzenia specjalne (należy to wcześniej sprawdzić z Kalendarzem parku), od 10:00 do 23:00, bez konieczności wykupowania dodatkowego biletu. Bilety nie posiadają żadnego limitu na szaleństwa na kolejkach, karuzelach i dostępnych atrakcjach!

Wycieczka jednodniowa do Energylandii

Do parku warto przyjechać chwilę przed otwarciem, kupić bilety (lub zrobić to wcześniej online) i wziąć mapę z punktu informacyjnego. Energylandia podzielona jest na kilka części na ogromnym obszarze 35 hektarów, stąd warto wcześniej zaznaczyć sobie atrakcje, na których najbardziej Wam zależy. W 2020 dla użytku gości dostępnych jest już aż 6 stref: Bajkolandia, Strefa Familijna, Strefa Ekstremalna, Big Milk Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis! Każda ze stref i atrakcji ma swój motyw przewodni, a oprócz tego w parku można wziąć udział w różnego rodzaju pokazach i show. Dzieje się naprawdę dużo, jest radośnie i czuć ogólne podekscytowanie. W 2020 roku park zadbał także o bezpieczeństwo gości w ramach profilaktyki COVID-19, więc można mieć pewność, że wszystkie maszyny, punkty gastronomiczne i obszar, z którego korzystają goście jest odpowiednio dezynfekowany i przygotowany na zabawę.

Rollercoastery

Dumą i ogromną atrakcją Energylandii są fantastyczne rollercoastery, których mogą nam pozazdrościć inne światowej klasy parki rozrywki. Widowiskowe stalowe konstrukcje budzące podziw i wiele emocji, zostały zaprojektowane i zbudowane przez najlepsze i specjalizujące się w kolejkach górskich firmy, np. przez Vekomę, Intamin czy Rocky Mountain Constructions. Pierwszym rollercoasterem w Energylandii była stalowa odwrócona kolejka górska Dragon, wysoka na 19 metrów, poruszająca się po podwieszanym torze z prędkością 75 km/h. Na świecie jest tylko dziewięć podobnych do Dragona kolejek – w tym w Chinach, w Wietnamie czy w USA. Motywem przewodnim rollercoastera Dragon jest oczywiście smok i wszystkie dekoracje wpasowują się w baśniową stylistykę. Kolejka znajduje się w Strefie Familijnej i korzystać z niej mogą osoby powyżej 120 cm wzrostu. Drugą, otwartą w 2016 roku kolejką był prawie dwa razy większy rollercoaster Mayan – tym razem w tematyce starożytnych cywilizacji z Ameryki Południowej. Mayan wznosi się na wysokość 33 m i pędzi po niemal 700 metrowym torze z prędkością 80 km/h. W czasie przejazdu doświadcza się podwójnej inwersji, slalomów i spirali – robi to wrażenie. Kolejkę można znaleźć w Strefie Eksremalnej. W 2018 roku Energylandia powitała Hyperiona, najwyższy i najszybszy hyper coaster w Europie. Hyperion mierzy 77 metrów wysokości, spadając do podziemnego tunelu do 82 metrów i sunąc z prędkością do 142 km/h. To ostra jazda bez trzymanki! Tor ma prawie 1,5 km długości, a podczas przejazdu towarzyszy uczucie licznych przeciążeń, spirali i spadków. Przejażdżka na Hyperionie to element obowiązkowy wycieczki jednodniowej w Energylandii!

Zjeżdżalnie

W centralnej części parku można znaleźć strefę Big Milk Water Park, która łączy wszystkie części ogromnym basenem i oferuje liczne wodne atrakcje. W części Tropical Fun można skorzystać z kilkunastu zjeżdżalni o różnym poziomie intensywności. Największe emocje budzi Kamikadze RMF MAXXX, zjeżdżalnia z zapadnią, która ma 15,5 metra wysokości. Tor ma długość 90 metrów, a zjazd rozpoczyna nagłe otwarcie zapadni – to rozrywka dla osób o stalowych nerwach. Z Kamikadze mogą korzystać osoby od 135 cm wzrostu, z minimalną wagą 40 kg i maksymalną 135 kg, i oczywiście, pragnieniem adrenaliny. Spokojniejsze zjeżdżalnie nie oznaczają jednak gorszej zabawy! Aloha Slide, Exotic Fun i Tiki Ride, to świetna rozrywka dla osób w każdym wieku! Zjeżdża się z nich na dwuosobowych pontonach, rozchlapując wodę dookoła. W piękny letni dzień nie ma lepszej rozrywki – koniecznie spakujcie stroje kąpielowe. W 2020 roku w strefie Big Milk Water Park planowane jest otwarcie zupełnie nowej atrakcji, Twistera, zjeżdżalni wysokiej na 15,5 metrów, z której zjeżdżając będzie się czuło wirowanie!

Pozostałe ciekawe atrakcje

Podczas wycieczki jednodniowej do Energylandii nie zapominajmy o pięknych karuzelach, torach samochodowych czy kinie 7D! W parku każdy znajdzie coś dla siebie i warto się uważnie rozglądać. Najmłodsi na pewno zachwycą się karuzelą Fuego i z przyjemnością będą ujeżdżać eleganckie smoki, które kołyszą się w górę i w dół. Fuego to świeżynka z 2019, można ją znaleźć w Smoczym Grodzie u podnóża Zadry. Resztkę sił wyciśnie z Was Tsunami Drop, wieża swobodnego spadku, na której doświadczycie przeciążeń oraz Space Gun z 16 metrowymi ramionami, które bujają się szybko w przeciwnych kierunkach.

Chwila przerwy

W gąszczu kolejek i karuzel oraz towarzyszących Wam emocji, nie zapomnijcie o obiedzie! W Energylandii punkty gastronomiczne są równie pomysłowe, co maszyny, dzięki czemu nawet zwykła przekąska nie wybija z rozrywkowego rytmu. W parku można znaleźć rozmaite knajpki, budki z jedzeniem i restauracje, więc wręcz niemożliwym jest nietrafienie w czyjś gust. Są tu i lody, i kebaby, i sushi, i specjalności polskiej kuchni. Jeśli jednak zabawa pochłonie Was do reszty, po zamknięciu parku udajcie się na kolację do Western Camp, miejsca noclegowego stylizowanego na Dziki Zachód, które oferuje świetną restaurację. Idealne zakończenie wycieczki! Możecie już planować swój kolejny wypad do Energyladnii.. może tym razem na dłużej?