Czy kiedykolwiek myślałeś o wyjeździe w pojedynkę? Podróżowanie solo nie jest niczym nowym, choć wciąż wzbudza ludzką ciekawość. Taka wycieczka może być bardzo ekscytującym przeżyciem – grunt to dobrze się do niej przygotować. Musisz dokładnie zaplanować co będziesz robić, co będziesz jeść i gdzie będziesz spać. Aby doświadczyć czegoś wcale nie trzeba wyjeżdżać daleko; czasami wystarczy tylko uważniej rozejrzeć się po najbliższej okolicy. Jednym z ciekawszych punktów na turystycznej mapie Polski jest Energylandia. To miejsce znane jest z tego, że wpasowuje się w różne gusta: coś dla siebie znajdą tu zarówno fani adrenaliny, jak ci spragnieni błogiego relaksu nad wodą. Mile widziany jest tutaj każdy, dlatego bez względu na to, czy masz ochotę zabrać ze sobą towarzysza podróży, czy przyjechać w pojedynkę, Energylandia zawsze zapewni ci świetną zabawę.

Blond dziewczyna ze sztucznymi ogniami w rękach

Plusy podróżowania w pojedynkę

Żyjemy w czasach, gdy podróże stały się powszechnie dostępne. Dzięki rozbudowaniu sieci transportu możemy łatwo i szybko się przemieszczać. Najczęściej wyjeżdżamy gdzieś w towarzystwie najbliższej rodziny, drugiej połówki lub przyjaciół. Obecnie nie stanowią wyjątku także bliższe lub dalsze wycieczki w towarzystwie… wyłącznie samego siebie. Coraz więcej osób chodzi do kina, teatru czy kawiarni bez znajomych. Nie powinno więc dziwić to, że wielu z nas wybiera się również w samotną podróż bez wsparcia innych. Podróże dla singli wcale nie są nudne, przerażające ani bezsensowne.

Bez względu na to, czy marzą nam się zagraniczne wojaże, czy krótki wypad za miasto, wycieczka solo może być doskonałą okazją do odprężenia i poukładania sobie w głowie różnych spraw. Powody, dla których ludzie wybierają się na takie wyjazdy bywają różne. Jedni potrzebują po prostu „chwili dla siebie”, inni chcą spojrzeć na swoją obecną relację z dystansu, jeszcze inni chcą poznać ciekawych ludzi już na miejscu. Bywa też tak, że w danej chwili nie mamy kogo „wyciągnąć” na taką wycieczkę: koleżanki są akurat na urlopach z rodziną, a koledzy nie mają wolnego w pracy.

Zamiast nudzić się w domu i czekać, aż ktoś będzie mógł się z nami wybrać, można wziąć sprawę w swoje ręce, spakować plecak i po prostu pojechać gdzieś samemu. Tym bardziej, że w poszukiwaniu przygód wcale nie trzeba wyjeżdżać na drugi koniec świata. Wiele atrakcji mamy dosłownie w zasięgu ręki. Wystarczy rozejrzeć się po najbliższej okolicy i zobaczyć, ile ciekawych miejsc czeka na nas w pobliżu naszego miejsca zamieszkania. Doskonałym kierunkiem na jednodniową wycieczkę niedaleko Krakowa może być na przykład Zator, nieduże miasteczko w powiecie oświęcimskim.

Dawniej ta malowniczo położona nad rzeką Skawą miejscowość słynęła głównie z hodowli ryb, zwłaszcza karpia królewskiego. Od kilku lat istnieje w Zatorze również fenomenalny park rozrywki, czyli dobrze wszystkim znana Energylandia. To olbrzymie wesołe miasteczko, w którym można przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę. Wizyta tutaj to doskonała okazja by znów poczuć się jak dziecko. Co takiego można robić w Energylandii w pojedynkę? Przede wszystkim wspaniale spędzić czas!

Rollercoaster Abyssus w Energylandii

Wycieczka dla jednej osoby: Energylandia

Energylandia to miejsce pełne atrakcji. To największy i najnowocześniejszy park rozrywki w Polsce, w którym można spędzić ciekawy dzień pełen wrażeń. Kompleks ciągle się rozbudowuje, a nowości pojawiają się praktycznie co sezon. Pozytywnych opinii nie brakuje, a najlepszą rekomendacją mogą być statystyki: każdego roku najsłynniejsze wesołe miasteczko w Zatorze odwiedzają już nie tysiące, ale miliony osób. Trzeba przyznać, że rozmach tej inwestycji naprawdę robi wrażenie. Kompleks składa się z 6 części zabawy, z których każda ma do zaoferowania coś innego. W Bajkolandii, Strefie Familijnej, Strefie Ekstremalnej i Smoczym Grodzie znajdziecie atrakcje, które dostarczą wam niezapomnianych emocji.

W ostatnim czasie w Energylandii powstało też sporo nowych atrakcji. Warto wspomnieć tu chociażby o nowym module Aqualantis, którego tematyka nawiązuje do starożytnej Atlantydy. Znajdzie się też coś dla miłośników wodnego szaleństwa – do przyjemnego relaksu nad wodą zachęca nowocześnie urządzona strefa Water Park, czyli ogromny park wodny na świeżym powietrzu. To miejsce jest bardzo dobrze zorganizowane pod każdym względem. Można przyjechać tu w towarzystwie lub w pojedynkę, a planując wizytę nie trzeba wcześniej rezerwować miejsc.

Jak dostać się do Zatora?

Do Energylandii możemy dojechać na kilka sposobów. Najwygodniej będzie oczywiście przyjechać własnym samochodem. Na wydzielonym parkingu znajdującym się bezpośrednio przy wejściu do parku rozrywki można bezpiecznie zostawić auto. Koszt postoju wynosi 10 zł za cały dzień. Najlepszym rozwiązaniem dla osób podróżujących samochodem będzie wybrać trasę przez autostradę A4: jadąc od strony Krakowa zjeżdżamy z niej na węźle Rudno i kierujemy się znakami do Alwerni, a następnie w kierunku Wadowic i Oświęcimia. Alternatywą jest podróż pociągiem lub autobusem. Do 21 października 2021 Energylandia zapewnia także swoim gościom bezpośredni dojazd do parku rozrywki okazjonalnymi autokarami. Rozkład jazdy można znaleźć na stronie Energylandii.