Wycieczki szkolne są bardzo ważnym wydarzeniem w życiu całej klasy. Wspólne wyjazdy to bez wątpienia ekscytujące przeżycie, pełne emocji i niezapomnianych wrażeń. Taki czas to z jednej strony okazja do oderwania się od monotonnej codzienności, zaś z drugiej możliwość poznania nowych miejsc. Wycieczki klasowe pozwalają łączyć przyjemne z pożytecznym. Pozornie organizuje się je tylko po to, by dzieciaki mogły pobawić się z dala od szkolnych murów. Wspólny wyjazd pozwala jednak na przełamanie pierwszych lodów, nawiązanie znajomości i lepsze poznanie rówieśników – co z pewnością ułatwi dzieciom odnalezienie się w szkolnej rzeczywistości. Aby wszyscy uczestnicy byli zadowoleni i z przyjemnością wspominali ten czas, warto zdecydować się na takie atrakcje, które dzieciaki będą mogły jak najpełniej wykorzystać. Wyprawa do muzeum – choć z pewnością cenna pod względem dydaktycznym – niekoniecznie będzie dla nich fascynującą rozrywką. Świetną alternatywą może być natomiast wspólny wypad do wesołego miasteczka. Oto gotowy scenariusz dwudniowej wycieczki klasowej do najlepszych parków rozrywki Małopolski. 

Plan wyjazdu:

Dzień 1: Energylandia

10:00 przyjazd do Zatora

10:30 wspólna zabawa w Energylandii

14:00 przerwa obiadowa (strefa gastronomiczna)

15:00 kontynuacja zabawy

19:00 zakwaterowanie w ośrodku WesternCamp w Zatorze

Dzień 2: Zatorland

9:00 śniadanie w restauracji Bonanza (ośrodek WesternCamp)

10:00 wspólna zabawa w Zatorlandzie

14:00 przerwa obiadowa (strefa gastronomiczna)

19:00 zbiórka na parkingu

19:00 wyjazd z Zatora

Wycieczka klasowa do Energylandii

Park Rozrywki Energylandia to miejsce szczególne w skali całego kraju. Supernowoczesne wesołe miasteczko zlokalizowane w małopolskim Zatorze oferuje całą masę wyjątkowych atrakcji odpowiednich dla osób w każdym wieku. Energylandia to bez wątpienia kompleks na prawdziwie światowym poziomie. Organizatorzy zadbali o to, by nikt się tutaj nie nudził: na gości czeka tu aż 40 różnorodnych urządzeń rozrywkowych, kilkanaście kolejek górskich, ponad 20 interaktywnych gier i zabaw, 5 scen widowiskowych, planetarium, kino 7D, pokazy edukacyjne, a nawet park wodny pod gołym niebem. Energylandia oferuje wiele różnych możliwości spędzania czasu. Z myślą o najmłodszych powstała urocza Bajkolandia – część parku grupująca 23 atrakcje odpowiednie dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych. Starszym dzieciom można zaproponować Strefę Familijną, z 17 kolejnymi atrakcjami o nieco większej intensywności. Uczniów ostatnich klas podstawówki mogą interesować już bardziej ekstremalne atrakcje. Znajdziemy je w Strefie Ekstremalnej, oferującej prawdziwy zastrzyk adrenaliny – tylko dla najodważniejszych! Licealistom możemy zaproponować już coś naprawdę niezapomnianego, np. przejażdżkę najwyższym i najszybszym megacoasterem w Europie HYPERION, jazdę największym drewnianym rollercoasterem na świecie ZADRA czy zjazd najszybszą wodną kolejką na świecie SPEED. W przerwie polecamy udać się na obiad do strefy gastronomicznej funkcjonującej na terenie obiektu. Działa tu blisko 50 różnych lokali gastronomicznych: kawiarni, restauracji i barów szybkiej obsługi. 

Ważna wskazówka: dostęp do wszystkich atrakcji Energylandii mieści się w cenie jednego biletu. Opiekunowie wycieczek i grup – kawa lub herbata gratis. Szatnie i przebieralnie w części Water Park są darmowe. Na terenie strefy gastronomicznej obowiązują dodatkowe opłaty. Na terenie Energylandii znajduje się obszerny, bezpłatny parking dla autokarów szkolnych.

Nocleg w wiosce kowbojów

Wyjątkowo oryginalną opcją noclegu dla grup zorganizowanych jest pobyt w ośrodku WesternCamp w Zatorze. Kompleks znajduje się niespełna 2 km od bram Energylandii. Jednak warto się nim zainteresować nie tylko ze względu na położenie. WesternCamp Resort to bowiem nietypowy ośrodek wypoczynkowy stworzony na wzór amerykańskiego westernowego miasteczka. Nocleg tutaj to niezapomniana przygoda rodem z filmu o Indianach i kowbojach oraz wspaniała okazja do poznania tematyki Dzikiego Zachodu. Goście mogą skorzystać z kilku ciekawych opcji zakwaterowania: komfortowych domków z balkonami, oryginalnych indiańskich tipi oraz drewnianych wozów kowbojskich. Dzieciaki mogą przenocować w scenerii do złudzenia przypominającej niepowtarzalny klimat klasycznych westernów. To jedyny w Polsce hotel stworzony w takim właśnie stylu, dlatego jest to idealna opcja po całym dniu spędzonym w Energylandii.   

Jednodniowa przygoda w Zatorlandzie

Po odpoczynku w miasteczku kowbojów pora na kolejny punkt programu, czyli wizytę w jednym z ciekawszych – obok Energylandii – parków tematycznych w Zatorze. Mnóstwo rewelacyjnych atrakcji dla dużych i małych zapewnia położony w południowej części miasta Zatorland. Ta atrakcja będzie odpowiednia szczególnie dla uczniów niższych klas szkół podstawowych. Kompleks składa się z czterech części: Parku Dinozaurów ze ścieżką edukacyjną prezentującą życie największych zwierząt lądowych wszechczasów, Parku Owadów ukazującego tajemniczy świat najliczniej rozpowszechnionych stworzeń na świecie, Parku Mitologii skrywającego liczne nawiązania do greckiej i rzymskiej kultury antycznej oraz Lunaparku z rozmaitymi urządzeniami rozrywkowymi dla dzieci i młodzieży. Wycieczki szkolne mogą skorzystać z ponadto z obszernej oferty atrakcji i zajęć dydaktycznych dla grup zorganizowanych. Uczestnicy mogą wziąć udział m.in. w warsztatach paleontologicznych o życiu dinozaurów i przeszłości geologicznej Ziemi, zabawach i grach terenowych (np. Queście Tropem Natury) czy rejsie tramwajem wodnym w scenerii starożytnej Grecji. Pobyt w Zatorlandzie to także świetna okazja do relaksu i doskonałej zabawy w gronie rówieśników. Tutejszy Lunapark oferuje takie atrakcje jak diabelski młyn, karuzela wiedeńska, karuzela łańcuchowa, loteria, salon gier, symulator 3D, kino 5D, zjeżdżalnie, trampoliny i inne. Na terenie Zatorlandu funkcjonują również punkty gastronomiczne, idealne miejsce na przerwę obiadową.