Szykuje się wolny weekend? To idealna okazja, by spędzić czas z rodziną. Wspólna wycieczka pozwoli wam zbliżyć się do siebie, wyrwać się z codziennej rutyny i poczuć, jak ważne są wzajemne relacje. Szukasz pomysłu na rodzinny wypoczynek niedaleko Krakowa? Jednodniowa wycieczka do Energylandii podbije wasze serca! To miejsce zagwarantuje wam niezapomniane atrakcje i fantastyczną przygodę dla całej rodziny.

Dekoracja z dyni na ścieżce w Energylandii

Najlepsze miejsca na wyjazd z rodziną: Energylandii

Parki rozrywki i parki tematyczne to obecnie jedne z najchętniej odwiedzanych atrakcji turystycznych na świecie. Miejscem cieszącym się ogromną popularnością jest Energylandia, nowoczesny kompleks rozrywkowy położony w podkrakowskim Zatorze, w województwie małopolskim. To największy, a zarazem najpopularniejszy park rozrywki w naszym kraju, oferujący ponad 100 różnorodnych atrakcji o różnym poziomie intensywności. Twórcom olbrzymiego wesołego miasteczka zależało na tym, aby znalazły się w nim propozycje dostosowane dla różnych grup wiekowych.

To miejsce jest wprost stworzone z myślą o rodzinach z dziećmi – każdy, niezależnie od wieku, będzie się tu świetnie bawił! Możecie być pewni, że dzieciaki wyszaleją się tu za wszystkie czasy, a i wy nie będziecie się tutaj nudzić. W Energylandii można korzystać ze wszystkich atrakcji do woli, bez żadnych ograniczeń czasowych czy ilościowych. Z uwagi na bezpieczeństwo gości na niektórych urządzeniach obowiązują jednak pewne limity dotyczące m.in. wieku i wzrostu uczestników. Jeśli dana osoba nie spełni określonych w instrukcji producenta wymagań, będzie musiała zrezygnować z takiej atrakcji.

Jak zaplanować wyjazd do Energylandii z dziećmi?

Wyjazd z małymi dziećmi to nie spontaniczny wypad we dwoje, do którego nie trzeba się właściwie przygotowywać. Aby rodzinna wycieczka była udana, należy ją odpowiednio zaplanować. Wybierając się do Zatora macie do wyboru kilka opcji dojazdu. Najwygodniej przyjechać oczywiście własnym samochodem: obok wejścia do Energylandii znajduje się duży parking, gdzie możecie zostawić auto na czas pobytu w parku. Możecie też wybrać podróż pociągiem lub autobusem. Dodatkowo Energylandia oferuje także transport okazjonalny specjalnymi autokarami przeznaczonymi wyłącznie dla gości wesołego miasteczka. Zanim wyruszycie w drogę warto wcześniej wykupić bilety do parku w systemie sprzedaży online znajdującym się na stronie Energylandii.

Unikniecie w ten sposób kolejek do kas już na miejscu. Jeśli jesteście osobami uprawnionymi do korzystania z bonu turystycznego, zapewne ciekawi was, czy można zrealizować go w Energylandii. Z pewnością ucieszy was więc informacja, że za pomocą bonu można opłacić pobyt dziecka w parku rozrywki – warunkiem jest jednak zakup tzw. usługi łączonej, tj. bilet + usługa (np. bilet + kupon na posiłek lub bilet + nocleg na polu namiotowym). Planując pobyt w Energylandii nie musicie martwić się o posiłki – w ramach kompleksu funkcjonuje rozbudowana strefa gastronomiczna.

Kolejka w Energylandii z ludźmi

Rodzinne atrakcje Energylandii

W Energylandii znajduje się aż fantastycznych 105 atrakcji, z których kilkadziesiąt to propozycje dla całych rodzin. Zwiedzający mogą bawić się w 6 strefach tematycznych: Bajkolandii, Strefie Familijnej, Strefie Ekstremalnej, Smoczym Grodzie, Water Parku i Aqualantis. Rodzinny park rozrywki w Zatorze oferuje atrakcje, których nie zobaczycie nigdzie indziej! Oferta jest naprawdę rozbudowana: karuzele, kolejki, park wodny – to tylko niektóre z niesamowitych propozycji przygotowanych z myślą o wspólnym spędzaniu czasu. Energylandia to prawdziwy raj dla miłośników dobrej zabawy w gronie najbliższych. To miejsce przepełnione pozytywną atmosferą i świetnym klimatem. Tutaj każdy czuje się jak w domu!

Energylandia: atrakcje na niepogodę

Korzystając z ciepłych dni warto wybrać się w miejsce, które umożliwi ciekawe spędzenie czasu na świeżym powietrzu. W Energylandii z całą pewnością nie można narzekać na nudę nawet w razie załamania pogody. Wystarczy odrobina chęci by ciekawie wykorzystać ten czas. Organizatorzy zadbali o to, by w parku można było cieszyć się doskonałą zabawą bez względu na warunki atmosferyczne. Co więcej, wyprawa do parku rozrywki przy pochmurnej pogodzie ma wręcz swoje plusy, jak chociażby mniejsze kolejki do poszczególnych atrakcji czy chociażby nie tak duże obłożenie jak podczas słonecznych dni. Planując wycieczkę do Energylandii zabierzcie ze sobą po prostu coś ciepłego i kurtki przeciwdeszczowe.

Należy liczyć się jednak z tym, że nie wszystkie atrakcje będą czynne – co wcale nie przeszkadza w udanej zabawie. Energylandia oferuje tyle różnych propozycji, że z pewnością znajdziecie tu mnóstwo ciekawych alternatyw. Na gości czeka trójwymiarowe kino 7D z niesamowitym nagłośnieniem i niezrównanymi efektami specjalnymi oraz ekscytujące seanse w Planetarium ukazujące potęgę kosmosu. Poza tym w najsłynniejszym polskim parku rozrywki możemy podziwiać pokazy artystyczne na zadaszonych scenach oraz rewelacyjne widowiska z udziałem kaskaderów. Zapewniamy, że wszystkie wystawiane tu spektakle dają naprawdę fenomenalne wrażenia!