Najlepsze i najbardziej zapadające w pamięć podróże to te, na które można wybrać się w towarzystwie ukochanej osoby. Wspólny wyjazd to doskonała okazja do umocnienia więzi i budowania dobrych wspomnień. Dłuższy urlop, wolny weekend, a nawet luźne popołudnie dają wam naprawdę wiele możliwości. Zamiast siedzieć w domu i nudzić się przed telewizorem warto zagospodarować ten czas na coś bardziej kreatywnego. Jeśli chcesz spędzić ze swoją drugą połówką niezapomniane chwile, zabierz ją do Energylandii! Gwarantujemy, że największy polski park rozrywki to idealny kierunek na romantyczny wypad we dwoje.

Rollercoaster w Energylandii nocą

Jak zaplanować dwudniową wycieczkę do Energylandii?

Mówi się, że ma gotowego przepisu na udany związek. Każda para może mieć swój sekretny przepis na to, by czuć się z sobą jak najlepiej. W relacji między dwojgiem ludzi bez wątpienia ważne jest uświadomienie sobie, że ważnym elementem budowania więzi jest spędzanie czasu razem – i wcale nie mamy tu na myśli codziennego chodzenia na zakupy czy załatwiania różnych palących spraw. W poznawaniu drugiej osoby i budowaniu trwałego związku niezwykle ważny jest wspólny odpoczynek. Nawet krótki wyjazd we dwoje potrafi na nowo rozpalić ogień i przywrócić romantyzm. Marzycie o aktywnym weekendzie pełnym wrażeń? Świetnym pomysłem może być na przykład dwudniowy wypad do parku rozrywki. Jeśli chcecie kreatywnie spędzić wolne chwile i przeżyć przygodę, którą zapamiętacie na długo, wybierzcie Energylandię. Najsłynniejsze wesołe miasteczko w Polsce to olbrzymi lunapark z atrakcjami przeznaczonymi dla wszystkich grup wiekowych.

Teren parku rozrywki w Zatorze jest podzielony na 6 części: Bajkolandię, Strefę Familijną, Smoczy Gród, Strefę Ekstremalną, Aqualantis i Water Park. Każdy z modułów posiada odpowiednio dopasowaną scenografię i dekoracje. Wkraczając na teren Energylandii dobrze jest mieć ze sobą mapkę, która ułatwi sprawne poruszanie się po parku rozrywki. Zator znajduje się nieopodal Wadowic, niecałą godzinę drogi od Krakowa. Dogodne położenie między dwoma ważnymi aglomeracjami, Krakowem i Katowicami, sprawia, że z łatwością dotrzecie tu z każdej części Polski. Na miejsce możecie dojechać własnym samochodem, pociągiem lub autobusem. Goście zmotoryzowani mogą skorzystać z parkingu znajdującego się bezpośrednio przy kompleksie (cena to 10 zł za cały dzień).

Jeśli wolicie podróżować pociągiem, musicie najpierw dojechać do dworca PKP w Zatorze, a następnie kontynuować podróż np. taksówką albo specjalną Ciuchcią Energylandii, która zabierze was pod samo wejście do parku rozrywki. Planując podróż możecie też skorzystać z transportu okazjonalnego autokarami Energylandii. Bilety zabookujecie online przez stronę internetową. A gdzie zatrzymać się na noc? Zator posiada rozbudowaną bazę noclegową, więc znalezienie kwatery nie powinno sprawić wam żadnych kłopotów. Jeśli jednak możemy coś zasugerować, żeby nie tracić czasu na dojazd wybierzcie coś blisko parku rozrywki, np. stylizowany na kowbojską wioskę ośrodek WesternCamp.

Energylandia: godziny otwarcia, bilety, gastronomia

Wybierając się do Zatora sprawdźcie wcześniej godziny otwarcia parku rozrywki. W okresie wakacyjnym Energylandia jest czynna od 10:00 do 20:00 (za wyjątkiem tych dni, gdy odbywają się imprezy specjalne – wtedy otwarta jest dłużej). Jesienią pobawicie się w parku nieco krócej, bo do godziny 18:00. Jeśli chodzi o bilety, macie do wyboru dwie opcje: bilety jednodniowe i dwudniowe. Przy dłuższych pobytach korzystniejsza jest opcja dwudniowa, ponieważ kosztuje kilkadziesiąt złotych mniej niż dwa osobne bilety jednodniowe. Dokładny cennik biletów dostępny jest na stronie Energylandii. Szykując się na dwudniowe szaleństwo w Zatorze nie trzeba martwić się posiłkami – na terenie kompleksu znajduje się rozbudowana sieć punktów gastronomicznych.

Plecak, notes i pieniądzę na czarnym tle

Co zabrać ze sobą do Energylandii?

Planując szaleństwo w parku rozrywki obowiązkowo pakujemy do plecaka wygodny strój i buty. Najlepiej ubrać się po prostu na sportowo – eleganckie kreacje lepiej zostawić na inną okazję. Jeśli będziecie chcieli skorzystać z atrakcji wodnych strefy ekstremalnej czy familijnej (np. rollercoasterów wjeżdżających do wody), warto mieć ze sobą wodoodporny ubiór, na przykład kurtkę czy pelerynę przeciwdeszczową. Zwróćcie uwagę na to, aby nic nie wypadało wam z kieszeni. Jeśli wybieracie się do Energylandii na dwa dni, polecamy zabrać też strój kąpielowy, klapki i ręcznik. Centrum rozrywki w Zatorze składa się tak naprawdę z dwóch modułów: wesołego miasteczka oraz parku wodnego na wolnym powietrzu.

Ze wszystkich atrakcji – zarówno w strefie rozrywkowej, jak i zabaw wodnych – możecie korzystać bez limitu, bez żadnych ograniczeń czasowych i ilościowych. Park wodny Energylandii to idealny pomysł na relaks dla zakochanych. Spędzicie tu miłe chwile w miejscu, które przypomina rajską wyspę ze zdjęć w folderach biur podróży: z krystalicznie czystą wodą, piaszczystą plażą z leżakami i wiklinowymi parasolami, zjeżdżalniami i innymi fantastycznymi atrakcjami, które umilą wam czas pobytu w największym odkrytym aquaparku w Polsce.