Szukasz pomysłu, gdzie wybrać się na weekend z przyjaciółmi lub wycieczkę z drugą połówką? Idealnym miejscem na świetną zabawę w gronie najbliższych może być park rozrywki! Współczesne wesołe miasteczka oferują odwiedzającym mnóstwo interesujących atrakcji. Nowoczesne parki rozrywki dostarczają fantastycznej zabawy nie tylko dzieciom, lecz także młodzieży i osobom dorosłym. Dzisiejsze lunaparki są wspólnym dziełem najlepszych projektantów i inżynierów, dzięki którym ich przestrzeń jest świetnie zaplanowana. Fenomenalnym parkiem rozrywki, który dostarczy ci niezapomnianych wrażeń, jest Energylandia. Jak zaplanować dwudniową wizytę w Energylandii, aby pobyt był super przygodą? Czego możemy się spodziewać na miejscu? Jakie atrakcje są godne uwagi? Oto gotowy scenariusz wycieczki do największego i najnowocześniejszego wesołego miasteczka w Polsce.

Plan twojej wycieczki:

 

Dzień 1: Energylandia ekstremalnie

10:00 – 20:00 wizyta w Energylandii

14:00 przerwa na obiad w strefie gastronomicznej

20:30 zakwaterowanie w Western Camp

Dzień 2: relaks w parku rozrywki

9:00 śniadanie w restauracji Western Camp

10:00 – 18:00 wizyta w Energylandii

14:00 przerwa na obiad w strefie gastronomicznej

Energylandia: plan parku rozrywki

Rollercoaster Zadra w Enerrgylandii

Na początek kilka informacji praktycznych. Energylandia jest podzielona na sześć zupełnie odmiennych stref tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Water Park, Smoczy Gród i Aqualantis. W ramach jednego biletu uczestnicy mogą korzystać ze wszystkich atrakcji znajdujących się na terenie kompleksu. Ze względów bezpieczeństwa na niektórych urządzeniach obowiązują pewne limity dotyczące np. wieku i wzrostu. Na terenie obiektu funkcjonuje także strefa gastronomiczna oferująca różnorodność pysznych dań i deserów z czterech stron świata.

Energylandia dla miłośników mocnych wrażeń

Napis Energylandia na tle Hyperiona

Park Rozrywki Energylandia słynie z atrakcji przyprawiających o szybsze bicie serca. Jedną z części tematycznych parku jest Strefa Ekstremalna, w której znajdują się zaawansowane urządzenia rozrywkowe zapewniające maksimum adrenaliny. Do idealne miejsce dla osób, które chciałyby zmierzyć się ze swoim strachem i przeżyć naprawdę niezapomnianą przygodę. Wyjątkowo mocne emocje gwarantują tutejsze rollercoastery. Już samo patrzenie na te gigantyczne konstrukcje potrafi zmrozić krew w żyłach. W Energylandii znajdziecie aż 15 spektakularnych maszyn, które zabiorą was w ekscytującą podróż i dosłownie wcisną was w fotel. Niekwestionowanymi ulubieńcami gości są rollercoastery Hyperion, Mayan i Speed, generujące przeciążenia rzędu 5G oraz liczne inwersje. Planując pobyt w Energylandii nie możecie ominąć także rollercoasterów w innych częściach tematycznych, przede wszystkim słynnej drewnianej Zadry (znajdziecie ją w Smoczym Grodzie). Do najbardziej ekstremalnych atrakcji w parku rozrywki zaliczają się również Space Booster (ruchome ramię poruszające się z prędkością dochodzącą do 100 km/h), Aztec Swing (ogromne wahadło kręcące się w różne strony), Tsunami Drop (gigantyczna wieża swobodnego spadku) czy Apocalypto (urządzenie w formie ławy, która wprowadzana jest w ruch obrotowy).

Nocleg w pobliżu Energylandii: Western Camp Resort

Kowboj z kapeluszem na koniu

Jeśli planujesz dwudniową wizytę w Energylandii, warto już wcześniej pomyśleć o noclegu. Zator to dość popularny kierunek wypadów rodzinnych, dlatego miasteczko posiada rozbudowaną bazę noclegową. Oferta noclegowa Zatora jest zmodernizowana do potrzeb gości podróżujących we dwoje, jak również dla rodzin z dziećmi. Wystarczy się trochę rozejrzeć by znaleźć odpowiednie miejsce dla siebie. Goście Energylandii mogą przespać się na przykład w ośrodku Western Camp Resort położonym zaraz obok parku rozrywki. Kowbojskie miasteczko Western Camp to bez wątpienia jedna z najciekawszych inwestycji ostatnich lat. Obiekt jest stylizowany na wioskę rodem z amerykańskiego westernu. Goście tego niezwykłego kompleksu mogą spędzić noc w prawdziwym indiańskim tipi, oryginalnym wozie kowbojów lub w komfortowym drewnianym domku z balkonem i sypialnią na poddaszu. Inspiracją do stworzenia ośrodka była kultura Dzikiego Zachodu. To jedyne takie miejsce w Polsce, w którym można poczuć niepowtarzalny klimat rozległych prerii, które przemierzali pionierzy Dzikiego Zachodu. Oprócz miejsc noclegowych kompleks dysponuje także prywatną restauracją oraz przestrzenią do relaksu na świeżym powietrzu.

Odpoczynek w parku rozrywki

Strefa Water Park w Energylandii

Po intensywnych przeżyciach wczorajszego dnia dziś proponujemy wam coś zupełnie odmiennego. Energylandia to nie tylko intensywne, ekstremalne atrakcje, lecz także fantastyczne miejsce do spokojnego relaksu i wypoczynku. Aby poczuć wakacyjny klimat wybierzcie się do strefy Water Park. Jest to park wodny na świeżym powietrzu naśladujący tropikalną wyspę, pełen nastrojowych zakątków, miejsc do relaksu pod gołym niebem oraz wodnych zabaw dla małych i dużych. Wizyta tutaj jest doskonałym pomysłem na spędzenie leniwego dnia z dala od miasta. Krystalicznie czysta woda, śnieżnobiały piasek, pyszne przekąski i drinki z palemką – czego chcieć więcej w upalny dzień? W Water Parku znajdzie się też coś dla fanów wodnego szaleństwa. Największym hitem tego miejsca są oczywiście zjeżdżalnie. Możecie na nich zjeżdżać na pontonach jedno- bądź dwuosobowych. Water Park to miejsce wręcz stworzone do relaksu. Jeśli marzycie o odpoczynku w cieniu wiklinowego parasola, beztroskim opalaniu w promieniach słońca czy zabawie w wodzie, wszystko to znajdziecie właśnie tutaj.

Bilety do Energylandii

Jeśli planujesz spędzić w Energylandii dwa dni, warto od razu zdecydować się na bilet dwudniowy. Taką wejściówkę można wykorzystać w ciągu dwóch następujących po sobie dniach. Bilet upoważnia cię do korzystania ze wszystkich atrakcji bez dodatkowych opłat (nie wliczając gastronomii i oferty sklepów z pamiątkami). Zakup dwudniowego biletu o wiele bardziej się opłaca, bo taki karnet jest korzystniejszy niż dwie wejściówki jednodniowe.