Miłośnicy ekstremalnych atrakcji wcale nie muszą szukać ich w odległych zakątkach świata. Polska również ma pod tym względem wiele do zaoferowania. Jeśli i ty jesteś fanem naprawdę mocnych wrażeń, koniecznie wybierz się do Energylandii. Największy park tematyczny w Polsce to coś więcej niż tradycyjne wesołe miasteczko. Ten ogromny, supernowoczesny kompleks rozrywkowy obejmuje blisko 80 zaawansowanych urządzeń i atrakcji, również i tych zapewniających ekstremalne doznania. Energylandia to z całą pewnością miejsce wyjątkowe, w którym można przeżyć wspaniałą przygodę z rodziną czy przyjaciółmi. Wystarczy odpowiedni plan i odpowiednie nastawienie, a wszystko po prostu musi się udać! Skoro tu trafiłeś zapewne szukasz wskazówek jak zaplanować pobyt w Energylandii. Przygotowaliśmy zestawienie najlepszych atrakcji dla osób kochających adrenalinę.

Plan twojej wycieczki

 

Dzień 1: ekstremalne kolejki górskie

10:00 wejście na teren wesołego miasteczka

10:30 rollercoaster Mayan

11:30 mega coaster Hyperion

12:30 Speed Water Coaster

13:30 przerwa na obiad (strefa gastronomiczna)

14:00 atrakcje pozostałych części tematycznych

19:00 nocleg w Zatorze (ośrodek WesternCamp)

Dzień 2: nowości w Energylandii

10:00 wejście na teren Parku

10:30 Zadra i Smoczy Gród

12:30 przerwa na obiad

13:30 Aqualantis

Najbardziej ekstremalne rollercoastery Energylandii

Pobyt w największym parku rozrywki w Polsce to doskonała okazja by poczuć smak adrenaliny. Wyjątkowo mocne przeżycia gwarantują tutejsze rollercoastery. Kolejki górskie instalowane są w większości parków rozrywki. Te, które znajdują się w Energylandii, zmrożą wam krew w żyłach już od samego patrzenia. W ciągu zaledwie 5 lat organizatorom udało się wybudować tu aż 15 spektakularnych maszyn. Jednym z niekwestionowanych ulubieńców gości jest Mayan, stalowa odwrócona kolejka górska ze zwartym układem ciasnych łuków generujących przeciążenia rzędu 5G. jako ciekawostkę warto dodać, że Mayan ma największą liczbę inwersji (elementów „wywracających” pasażerów do góry nogami) spośród wszystkich rollercoasterów w Polsce.

Kolejna imponująca konstrukcja, którą polecamy wam wypróbować, to Speed, fenomenalna atrakcja bijąca wszelkie rekordy w swojej kategorii. Jest to największy i najszybszy wodny coaster na świecie. wagoniki mkną po torach wznoszących się 60 metrów nad ziemią z prędkością dochodzącą do 110 km/h. Oprócz szybkości uczestnicy mogą liczyć również na inne doznania: pędzące łódki pokonują po drodze segmenty wodne, a na koniec z pełnym impetem wpadają do zabudowanego kanału z wodą.

Największą popularnością wśród ekstremalnych atrakcji Energylandii niezmiennie cieszy się Hyperion – najwyższy i najszybszy mega coaster w Europie. Kolejka w najwyższym punkcie ma aż 77 metrów wysokości, a wagoniki pokonują krętą trasę z maksymalną prędkością 142 km/h. Uczestnicy mają w trakcie przejażdżki okazję doświadczyć licznych efektów grawitacyjnych, w tym silnych przeciążeń oraz uczucia nieważkości.

Wizyta w Energylandii wymaga pewnych przygotowań. Planując tu wycieczkę zapewne zastanawiacie się, czy zabierać z sobą prowiant. Na terenie parku funkcjonuje obszerna strefa gastronomiczna, dlatego możecie zjeść ciepły posiłek w przerwie między kolejnymi atrakcjami. Po obiedzie proponujemy nieco ostudzić emocje i wypróbować mniej intensywne urządzenia. Energylandia to łącznie sześć całkowicie odmiennych stref tematycznych oferujących atrakcje przeznaczone dla wszystkich grup wiekowych.

Ważne: w cenie biletu do Energylandii wszystkie atrakcje bez limitów. W ofercie znajdziecie zarówno bilety jedno- i dwudniowe. Można je kupić na miejscu oraz online.

Nocleg w westernowym miasteczku

Planując dwudniową przygodę w Energylandii warto już wcześniej zarezerwować nocleg. Doskonałym ośrodkiem w pobliżu parku rozrywki jest WesternCamp, kompleks inspirowany amerykańskim Dzikim Zachodem. Poczujecie się tu jak w najprawdziwszym westernie, co jest zasługą nie tylko gustownej aranżacji przestrzeni, lecz także niecodziennych opcji zakwaterowania.

Nowości w Parku Rozrywki Energylandia

 

Kolejny dzień pobytu w Energylandii proponujemy wykorzystać na poznanie nowości, jakie w ostatnim czasie pojawiły się w wesołym miasteczku. Trzeba przyznać, że organizatorzy nie próżnują: z niewielkiego lunaparku, jakim Energylandia była na samym początku, w ciągu zaledwie kilku lat przeszła wręcz niewyobrażalną przemianę. Oferta rozrywkowa została kilkukrotnie rozbudowana, a inwestycja stała się jednym z największych przedsięwzięć tego typu w Polsce. Właściciele Energylandii co rok zaskakują swoich gości nowymi propozycjami. W sezonie 2019 nastąpiło otwarcie nowej strefy tematycznej, w której motywem przewodnim są zamki i smoki. Smoczy Gród to miejsce naprawdę magiczne. Jego niezwykły nastrój tworzą wyjątkowa sceneria, baśniowa muzyka oraz bardzo urozmaicone atrakcje. Każdy szczegół w tej części Energylandii został dopracowany do perfekcji. Spacerując urokliwymi uliczkami średniowiecznej wioski możemy podziwiać drewniane domki i budynki odwzorowujące średniowieczną architekturę. Po drodze czekają na was rozamite atrakcje, m.in. kolejki i karuzele. Największe wrażenie robi jednak Zadra – gigantyczny stalowo-drewniany hyper coaster o wysokości powyżej 61 metrów. Wzniesienie tej niesamowitej konstrukcji kosztowało przeszło 60 milionów złotych! Zadra jest największą kolejką hybrydową w Europie.

Najbardziej spektakularną nowością sezonu 2020 było otwarcie kolejnej, szóstej już części tematycznej. Nowa strefa została nazwana Aqualantis, jako nawiązanie do mitycznej krainy Atlantis. W roku 2020 premierę miał m.in. spektakularny Abyssus, kolejny gigantyczny rollercoaster Energylandii To supernowoczesna konstrukcja o podwójnej mocy przyspieszenia, która zabierze nas w szaloną podróż zaraz po tym, jak rozsiądziemy się w fotelu. Start wagonika odbywa się błyskawicznie – wszystko za sprawą rewolucyjnego napędu wywoływanego poprzez wystrzał elektromagnetyczny. Mknący z prędkością 100 km/h wagonik jest jeszcze raz dopędzany w połowie trasy, co daje naprawdę niespodziewane efekty grawitacyjne. Organizatorzy zapewnili pasażerom także efekty nieważkości oraz wiele efektów wodnych. Koniecznie musicie tego spróbować!