W Małopolsce nie sposób się nudzić. Ten niezwykłe różnorodny – przyrodniczo i kulturowo – region obfituje w mnóstwo nieoczywistych miejsc stanowiących nie lada atrakcję dla turystów w każdym wieku. Województwo małopolskie posiada niezliczoną ilość interesujących zakątków, które warto odwiedzić wraz z najbliższymi. Zwiedzanie Krakowa i okolic może okazać się nie tylko ciekawą wycieczką, lecz także fantastyczną przygodą dla całej rodziny. Skorzystaj z naszej propozycji dwudniowego wyjazdu z rodziną i wraz z nami odkrywaj Małopolskę!

Plan twojej wycieczki

 

Dzień 1: Park Rozrywki Energylandia

10:00 zabawa w Energylandii

14:00 przerwa obiadowa (strefa gastronomiczna)

19:00 nocleg w WesternCamp w Zatorze

Dzień 2 : Park Wodny w Krakowie

9:00 śniadanie w restauracji WesternCamp

10:30 Park Wodny w Krakowie

11:30 przerwa na kawę w Kawiarni Rodzinnej

14:00 obiad w Restauracji na terenie Parku Wodnego

18:00 zakończenie zabawy w wodzie (opcjonalnie: nocleg w Krakowie)

Rodzinna zabawa w Energylandii, czyli park rozrywki z dzieckiem

W województwie małopolskim znajduje się mnóstwo ciekawych parków rozrywki. Idealną propozycją na rodzinny wyjazd w okolicach Krakowa jest Energylandia – największe i najchętniej odwiedzane tematyczne wesołe miasteczko w Polsce. Energylandia jest położona w doskonale skomunikowanej części kraju, dlatego dojazd do niej jest bardzo szybki i wygodny. Jeżeli podróżujecie własnym samochodem, na miejscu możecie skorzystać z prywatnego parkingu (obowiązuje jednorazowa opłata w wysokości 5 zł/dzień). Rodzice często nie wiedzą, jakie atrakcje wybrać, by umilić dzieciakom czas. Wśród wielu osób panuje błędne przekonanie, że najciekawsze miejsca znajdują się poza granicami naszego kraju. Tymczasem Energylandia stanowi najlepszy dowód na to, że aby przeżyć niezapomnianą przygodę wcale nie trzeba jechać daleko. Warto wiedzieć, że Energylandia nie jest zwyczajnym lunaparkiem, lecz supernowoczesnym parkiem rozrywki z wyjątkowymi atrakcjami odpowiednimi dla osób w każdym wieku. Rozległy obszar parku zajmuje powierzchnię 35 ha i obejmuje blisko 80 fantastycznych atrakcji o różnym poziomie intensywności. Energylandia podzielona jest na sześć całkowicie odmiennych stref tematycznych: Bajkolandię, Strefę Familijną, Strefę Ekstremalną, Smoczy Gród, Water Park oraz Aqualantis. W każdym sezonie organizatorzy przygotowują dla swoich gości kolejne nieprawdopodobne atrakcje. Praktycznie każda nowa propozycja szybko staje się absolutnym hitem. Na terenie kompleksu funkcjonuje ponadto około 50 punktów gastronomicznych, sceny, na których prezentowane są pokazy i widowiska, a także liczne sklepy z pamiątkami. Aby móc skorzystać ze wszystkich dostępnych tu atrakcji na zabawę w Energylandii warto przeznaczyć cały dzień.

Nocleg w miasteczku Indian i kowbojów

Zator posiada bardzo bogatą i różnorodną bazę noclegową. Miejscem, które szczególnie chcemy wam polecić, jest ośrodek WesternCamp, usytuowany nieopodal parku rozrywki Energylandia. WesternCamp to wyjątkowy obiekt stylizowany na klimatyczne miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Dla gości przygotowano tu różnorodne możliwości zakwaterowania: przytulne domki z balkonem, proste wozy w westernowym stylu, a nawet najprawdziwsze indiańskie tipi. Zarówno w namiotach, jak i przyczepach dostępna jest elektryczność, a goście mogą korzystać z ogólnodostępnych toalet i pryszniców. Oferta ośrodka obejmuje również szereg dodatkowych atrakcji, m.in. kino plenerowe, jazdę konną dla dzieci, miejsca na ognisko oraz stanowiska do wędkowania. W WesternCamp znajdziemy także urokliwie usytuowaną restaurację Bonanza, w której możemy zjeść smaczny posiłek w jednej z dwóch nastrojowych sal wewnątrz budynku lub na klimatycznym tarasie.

Park Wodny w Krakowie

Rankiem opuszczamy nasze westernowe miasteczko i kierujemy się w stronę Krakowa, a dokładniej – do położonego w północnej części miasta Parku Wodnego. To jeden z największych aquaparków w Polsce, gwarantujący możliwość świetnej zabawy dla rodzin z dziećmi. Park Wodny w Krakowie to idealne miejsce do uprawiania sportów wodnych oraz wszelkich innych form aktywności. Krakowski aquapark jako jeden z nielicznych w kraju stosuje zaawansowaną technologię oczyszczania wody polegającą w 100% na ozonowaniu. Obiekt wyróżnia się niezwykłą dbałością o higienę, dzięki czemu od lat utrzymuje się w czołówce najbezpieczniejszych basenów ze względu na sposób dezynfekcji. Znajdziemy tu strefy dla umiejących i nieumiejących pływać, rozbudowaną strefę relaksu oraz mnóstwo różnorodnych atrakcji wodnych dla gości w każdym wieku. Miłośnicy adrenaliny mają możliwość skorzystania z kilku zjeżdżalni o różnych poziomach trudności, a najmłodsi mogą pobawić się w bardzo płytkich brodzikach, idealnych dla dzieci. Po intensywnych zabawach w wodzie możemy odpocząć w kawiarni oraz zregenerować siły w restauracji znajdującej się na terenie kompleksu. Park Wodny w Krakowie to idealne miejsce do spędzania czasu w rodzinnym gronie. Na koniec warto dodać, że z krakowskiego aquaparku można korzystać przez okrągły rok. Polecamy!