Region Śląska oferuje przyjezdnym wiele atrakcji, które są przygotowane z myślą o dzieciach i ich rodzicach. Jest to spowodowane ukształtowaniem terenu, który sprawia, że turyści mają możliwość nie tylko delektowania się równinami, ale również wyżynami i górami. Tereny górskie roztaczają przed przyjezdnymi przepiękne krajobrazy i możliwość spędzenia czasu na wspinaczkach i górskich wycieczkach. Poza tym okoliczne miejscowości oferują wiele atrakcji turystycznych, które zostały przygotowane z myślą dzieciach.

Atrakcje na Śląsku dla dzieci

Jeżeli zastanawiacie się gdzie na majówkę z dzieckiem Śląsk będzie doskonałym wyborem. W pobliskich miejscowościach znajduje się wiele interesujących atrakcji, które nie tylko mają na celu bawić ale i edukować. Spośród ciekawszym miejsc warto wymienić:

  • Park Miniatur w Ogrodzieńcu, w którym poza miniaturami możemy również skorzystać z oferty Domu legend i strachów, Toru saneczkowego oraz Parku doświadczeń fizycznych. Sezon rozpoczyna się tutaj od maja i trwa aż do sierpnia
  • Kolej Linowa Dębowiec, z której można oglądać panoramę Bielska-Białej a także pasm górskich Beskidu Małego i Beskidu Śląskiego. Dzieci będą mogły po przejażdżce spędzić miło czas w parku linowym lub siłowni znajdującej się na świeżym powietrzu
  • W Beskidzie Śląskim na dzieciaki czeka Leśny Park Niespodzianek, które jest istnym leśnym zoo. Podziwiać w nim można leśne zwierzęta, które znajdują się na terenie parku, m.in. żubry, daniele, jelenie i sarny, a także sowy i ptaki drapieżne.
  • Na uznanie zasługuje również Tropikalna wyspa w Marklowicach wyposażona w ściankę wspinaczkową, skatepark, mini staw z wyspą, ścieżki rowerowe i sztuczny wodospad.
  • Dużo zabawy dzieciakom dostarczy Figlo park w Bielsku Białej, w którym dzieci będą mogły wdrapywać się po linowych drabinkach, biegać po mostach wietnamskich, zanurzyć się w wypełnionym piłeczkami basenie a nawet zgubić się w labiryncie.

Wszystko w jednym miejscu

Atrakcje na Śląsku można by wymieniać bez końca. Wszystkie zasługują na uwagę i są odpowiedzią na pytanie gdzie na majówkę z dzieckiem Śląsk. Mogą stanowić poszczególne przystanki na turystycznej trasie dla całych rodzin. Dla zainteresowanych mamy jeszcze jedną propozycję. Co prawda nie znajduje się ona stricte w województwie śląskim, ale bardzo blisko. Mowa o miejscowości Zator, w województwie małopolskim, do której dostaniemy się wyjeżdżając z Tych, przez Oświęcim drogą krajową nr 44. W Zatorze znajduje się atrakcja turystyczna, która będzie kwintesencją wszystkich atrakcji dla dzieci – Energylandia, która prężnie przygotowuje się dla wszystkich tych, którzy doskonale wiedzą gdzie pojechać na majówkę z dzieckiem. Sezon niezliczonych atrakcji rozpoczyna się już w połowie kwietnia, po to, aby wszyscy mieli czas i okazję wpisać Park Rozrywki na swoją listę najważniejszych miejsc na majówkę.