Jak zaplanować wycieczkę szkolną tak, by dzieci dobrze się bawiły i na długo ją zapamiętały? Rodzice i nauczyciele chętnie postawiliby na bogaty plan zwiedzania, dzieci zdecydowanie preferują inne atrakcje. Jedną z najpopularniejszych są wizyty w parkach rozrywki. To dlatego wycieczki szkolne do Energylandii cieszą się tak dużą popularnością. Dlaczego warto zabrać tam uczniów i jak zaplanować pobyt?

Czym jest Energylandia?

Jest to największy w Polsce park rozrywki. Znajduje się na południu Polski, w Zatorze. W zaledwie pół godziny można stąd dojechać do Krakowa. Dzięki temu łatwo jest zaplanować wycieczkę szkolną tak, by połączyć szaleństwa w parku rozrywki ze zwiedzaniem zabytkowego miasta. To jeden z najpopularniejszych programów wycieczek szkolnych, bo pozwala połączyć życzenia dzieci oraz rodziców i nauczycieli.

Energylandia rozpościera się na terenie 35 hektarów. Obfituje w rozrywki dla różnych grup wiekowych. Tutaj nie sposób się nudzić!

Atrakcje Energylandii dla dzieci szkolnych

Choć w cenie biletu jest możliwość korzystania ze wszystkich atrakcji, na niektórych obowiązują ograniczenia i są one dostępne tylko dla osób powyżej 140 cm wzrostu.

Dla najmłodszych uczniów przeznaczona jest Bajkolandia oraz Strefa Familijna. Uczniowie starszych klas korzystają zwykle ze Strefy Familijnej. Licealiści, którzy kochają mocne doznania na pewną nie zaponą wizyty w Strefie Ekstremalnej.

W Energylandii znajdują się tez miejsca, gdzie zabawa łączy się z edukacją. To Wioska Wikingów i Wioska Szwajcarska. Uczniowie mogą też odwiedzić Planetarium.

Wioska wikingów
Wioska Szwajcarska

W Strefie Show każdego dnia organizowane są specjalne pokazy. Dużym zainteresowaniem młodzieży cieszy się przedstawienie Streets of New York pokazujące historię tańca ulicznego. Szczegółowy program pokazów można znaleźć na stronie internetowej parku rozrywki.

Najpopularniejsze atrakcje Energylandii

Kolejka widokowa samolociki pozwala poznać panoramę parku podczas spokojnej przejażdżki. Idealna dla najmłodszych.

Flume Ride to spływ wagonikiem po wodospadzie. Uwaga: niezbędny strój kąpielowy!

Spill Water Anaconda to kolejna wodna atrakcja – szalony rajd łodzią wśród wodospadów i innych wodnych niespodzianek.

Aztec Swing to koło o średnicy 27 metrów połączone z ogromnym wahadłem. Kręci się w różne strony, dodatkowo wirując wokół własnej osi.

Mayan to największy rollercoaster w Europie Środkowo – Wschodniej, jego wagoniki osiągają prędkość do 80 km/h. Gwarantuje tez duże przeciążenia i niezapomniane doznania. W szczytowym punkcie wagoniki znajdują się na wysokości 33 metrów.

Speed Water Coaster to jedna z najnowszych ekstremalnych atrakcji Energylandii. Mocne przeżycia gwarantuje wyniesienie na wysokość ponad 60 metrów i wagoniki mknące z prędkością 110 km/h. Na koniec pasażerów czeka błyskawiczny wjazd do wody.

Mega Coastera HYPERION to kolejna ekstremalna nowość w parku rozrywki. Wyjątkowo urozmaicony tor z podwójnymi pętlami i obrotowym nachyleniem, a do tego mocne efekty grawitacyjne. Rozrywka dla spragnionych silnych emocji.

Water Park to ogromna przestrzeń dla miłośników wodnych atrakcji o nieco mniej ekstremalnym charakterze. To obszar o powierzchni ponad 1800m2 z basenami i zjeżdżalniami dla różnych grup wiekowych. W tym ekstremalna zjeżdżalnia Kamikadze, która zaczyna się od zapadającej się podłogi i pionowego wlotu do tunelu. Wokół przestrzeni basenowych nie brak miejsca na relaks na leżakach. Najmłodsi mogą bezpiecznie bawić się w płytkich brodzikach.

Energylandia: bilety grupowe

W Energylandii obowiązuje zasada, że w cenie biletu znajdują się wszystkie atrakcje, w tym pokazy w Strefie Show. Dodatkowo płatna jest rzecz jasna oferta gastronomiczna i zakupy w sklepach na terenie parku rozrywki.

Obiekt ma specjalną ofertę dla grup zorganizowanych liczących co najmniej 15 osób.

Cena to:

Przedszkolaki – 39 zł

Klasy 1-6 – 59 zł

Klasy 7-8 oraz gimnazjalne – 69 zł

Uczniowie szkól ponadgimnazjalnych i studenci – 99 zł

Kup bilety dla szkół

Cennik ten nie obowiązuje w weekendy. W ramach biletów grupowych przysługuje też wejście za złotówkę dla jednego opiekuna na dziesięcioro uczestników. Za złotówkę z atrakcji parku może też skorzystać kierowca autokaru. Opiekunowie i kierowca otrzymają też kawę i herbatę.