Zazwyczaj w naszym otoczeniu znajdziemy przynajmniej jedna osobę, która jest maniakiem w organizowaniu wszelkiego rodzaju wyjazdów indywidualnych oraz grupowych. Niestety wraz z tym wiąże się konieczność spędzenia czasu w bardzo intensywny sposób polegający na przemierzaniu nieliczonych ilości zabytków, atrakcji turystycznych oraz innych podobnych wytworów przyrody lub dzieł ludzkich rąk. Nie każdemu jednak taki sposób spędzania wolnego czasu odpowiada i chciałby nieco zwolnić tempa, a mimo wszystko skorzystać z wiedzy takiego maniaka turystycznego.

Weekendowe wycieczki z Katowic i ze Szczecina

Nie każdy może sobie pozwolić na wyjazdy w ciągu tygodnia. Dla tych osób wycieczki weekendowe są doskonałym rozwiązaniem. Środki transportu są aktualnie na tak wysokim poziomie, że nawet nie posiadając własnego samochodu możemy w łatwy i szybki sposób przemieścić się z jednego odległego zakątka Polski w drugi. Nikogo już nie dziwią wycieczki weekendowe ze Szczecina chociażby w góry ani wycieczki weekendowe z Katowic nad morze. Wszystko jest możliwe do spełnienia. Wystarczy dobrze przejrzeć rozkłady jazdy poszczególnych środków transportu, połączyć je w dogodny sposób lub po prostu zwołać większą ekipę i wspólnie pojechać w Polskę samochodem.

Z biurem podróży czy samodzielnie?

Jeżeli mamy zdolność samodzielnego organizowania wyjazdów i doskonale wiemy gdzie chcemy się udać, to biuro podróży nie jest nam do niczego potrzebne, zwłaszcza, gdy potrafimy sami wyszukać na własną rękę promocje weekendowe. W innym przypadku biuro podróży będzie zbawieniem, szczególnie wtedy, gdy nie lubimy spędzać długich godzin w Internecie na przeszukiwaniu stron z ofertami noclegów, interesujących miejsc i w ostateczności sklejania całego harmonogramu w taki sposób, aby wycieczka była dobrze zaplanowana i rozplanowana.

Każda z tych opcji ma swoje plusy i minusy. Samodzielnie wyszukując oferty jesteśmy w stanie bardzo dużo zaoszczędzić. Jeżeli dobrze zaplanujemy wszystkie noclegi, podzielimy koszty transportu na większą liczbę osób, to może się okazać, że przygotowana przez nas wycieczka będzie konkurencyjna w stosunku do oferty biura podróży. Jeżeli jednak nie czujemy potrzeby oszczędzania, a i wszelkie sprawy organizacyjne wolimy oddać w ręce profesjonalistów, to nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z bogatej oferty jaką mają do zaproponowania. Co więcej, nie musimy martwić się o wyżywienie i załatwianie wszelkich formalności, ponieważ to zadanie spoczywa na barkach biura podróży.