Utarło się, że na wycieczki szkolne wyjeżdżają uczniowie wraz ze swoimi opiekunami, na których w takich okolicznościach ciąży wielka odpowiedzialność za zdrowie i bezpieczeństwo podopiecznych. Zawód nauczyciela nie jest łatwy, a z roku na rok jest coraz bardziej deprecjonowany zarówno przez uczniów jak i ich rodziców. Nauczyciele mogą słusznie odnosić wrażenie, że walczą z wiatrakami i w chwili obecnej role znacznie się odwróciły.

Imprezy w szkole

Szkoła jako instytucja wychowania publicznego kładzie duży nacisk na celebrowanie imprez okolicznościowych jakimi są Dzień Nauczyciela, święto Patrona Szkoły, uroczystości historyczne, itp. Zazwyczaj są one dedykowane uczniom, oczywiście z wyjątkiem Dnia Nauczyciela. A czy poza tym jednym dniem w roku nie warto by było zorganizować czegoś, co znacznie odbiegałoby od tradycyjnych obchodów?

Wyjazd integracyjny dla nauczycieli

Zdawać by się mogło, że nauczyciele nie potrzebują wyjazdów integracyjnych. Nic bardziej mylnego. Pracują oni tak samo, jak każdy inny obywatel, zmagają się z problemami dnia codziennego, a także muszą umiejętnie komunikować się ze sobą nawzajem, gdy w grę wchodzi dobro ucznia. W związku z powyższym i im należą się imprezy integracyjne dla nauczycieli. Wybranie jednak miejsca docelowego nie będzie należało do najłatwiejszych.

Na rozładowanie stresu

Nauczyciele bardzo często podróżują ze swoimi uczniami podczas niezliczonych wycieczek szkolnych. Bardzo często odwiedzają dane miejsca wielokrotnie, co może stać nie nużące. Alternatywą dla tradycyjnych szkolnych wycieczek mogą być imprezy integracyjne małopolska. Nie proponujemy jednak zwiedzania sztandarowych zabytków tej ziemi małopolskiej, ale na skupienie się na bardziej rozrywkowych aspektach wyjazdu.

Energylandia the best

Jeżeli impreza integracyjna dla nauczycieli ma odbyć się w Małopolsce, to koniecznie w Zatorze, w Energylandii. Niezliczona ilość atrakcji. Doskonała możliwość na odstresowanie, a także poznanie obiektu. Być może kadra nauczycielska wróci tu niebawem wraz ze szkolną wycieczką. Niezaprzeczalnie jest to punkt na mapie, który godny jest uwagi. Wśród atrakcji:

Strefa ekstremalna, a w niej:

  • Mayan
  • Space Gun
  • Water Coaster Speed
  • Aztec Swing
  • Space Booster
  • Moya Formuła Roller Coaster
  • Apocalypto
  • Viking Roller Coaster
  • Tsunami Drop
  • Hyperion

Ciężko w kilku zdaniach opisać wszystkie urządzenia, które czekają w parku rozrywki na gości. To po prostu trzeba zobaczyć i poczuć na własnej skórze. Przeżycia są tak ekstremalne, że nawet nauczyciele zapomną o swoich codziennych obowiązkach.