Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast i to nie tylko pod względem turystycznym. Polacy cenią go za dużą spuściznę historyczną, a także za jego czar i urok jaki mimowolnie roztacza wokoło. Jest to dobra destynacja, gdy zastanawiamy się gdzie na wakacje z dziećmi 2020 pojechać, aby miło spędzić czas w gronie rodziny, ale za to całkowicie z dala od domu.

Według turystów najbardziej atrakcyjnym miejscem w Krakowie jest Rynek Główny. Dotyczy to zarówno turystów zagranicznych jak i Polaków. Niestety dla dzieci, szczególnie tych mniejszych, które zdecydowanie wolałyby pobawić się w piaskownicy lub poszaleć na placu zabaw, zwiedzanie miasta nie należy do najprzyjemniejszych punktów podróży. Stają się przez to markotne i marudne, a rodzice niepotrzebnie tracą cierpliwość. Jeżeli zatem zastanawiasz się gdzie warto jechać na wakacje w Polsce, zwłaszcza, gdy wychowujesz dzieci, to Kraków, owszem będzie interesującą propozycją, ale tylko pod warunkiem, że dobrze zaplanujesz czas. Nie stara się na siłę zwiedzić wszystkich tutejszych zabytków, ponieważ co najmniej w połowie trasy Twoje dziecko da Ci znać, że tego typu atrakcje go nie interesują. Taką wycieczkę zostaw na czasy, kiedy będzie już znacznie starsze i będzie rozumiało to co Ty lub przewodnik opowiadacie o historii Polski i poszczególnych zabytkach.

Nie zniechęcamy do całkowitego zaniechania zwiedzania z dziećmi. Pamiętajmy jednak, żeby atrakcje tego typu dozować. Jednego dnia wybierzcie się na Wawel i do Smoka Wawelskiego, a Drugiego pospacerujcie po rynku i pooglądajcie zabytki bez większej presji.

Stawiamy na bezstresowe wycieczki!

Aby jednak nie spędzać czasu wyłącznie w pokoju hotelowym warto organizować wycieczki po tutejszych rejonach. Z Krakowa już tak niedaleko do gór. Być może będziecie zastanawiać się gdzie w góry z dzieckiem, jednak i tutaj mamy dla Was gotowe rozwiązanie – Zakopane! Jest to miejscowość przyjazna dzieciom i okresowo odbywają się tutaj liczne imprezy skierowane do najmłodszych. Poza tym bez problemu możecie zabrać swoje dzieci nad Morskie Oko, które należy do najłatwiejszych atrakcji górskich. Pamiętajcie jednak, aby zabrać ze sobą wózek dla dziecka, łakocie. Przygotujcie również zabawy słowne na tę okoliczność, a i w niektórych momentach silne barki taty, który poniesie swoja pociechę „na barana”.

Spełnij marzenia dziecka

Druga propozycją może być wycieczka do Zatoru, niewielkiej miejscowości, do której bardzo łatwo i sprawnie dostaniecie się z Krakowa różnymi środkami transportu w zależności od preferencji. Z pewnością Wasze dzieci będą zachwycone podróżą pociągiem, szczególnie, gdy na ogół jeżdżą wyłącznie jako pasażerowie w samochodzie. Co może Wam zaoferować Zator? Znajduje się tutaj największy Park Rozrywki – Energylandia, która jest spełnieniem marzeń niejednego dziecka. To istna kraina bajek i przygód, a wszystko to za sprawą kolejek górskich, karuzel, budek ze smacznym jedzeniem, i wieloma innymi atrakcjami, których nie sposób wyrazić jednym zdaniem. Mina i radość Waszego dziecka będzie bezcenna. A więc? Za cel podróży wakacyjnej z dziećmi wybierzcie Kraków, a stąd zorganizujcie wycieczki w góry, do Zakopanego, a także do Zatoru – nie może Was tu zabraknąć.