Województwo Śląskie większości z nas kojarzy się głównie z wydobyciem węgla i krajobrazem naznaczonym górującymi nad okolicą szybami górniczymi. Największe miasto, Katowice, od lat kojarzone jest przede wszystkim z siedzibą największego okręgu przemysłowego w Polsce, czyli Górnośląskiego Okręgu Przemysłowego. Jednak Śląsk ma do zaoferowania o wiele więcej niż same tereny uprzemysłowione, a turystyka w tej części Polski przeżywa obecnie prawdziwy rozkwit. Z tego względu Śląsk jest idealnym miejscem na imprezę firmową. Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne Śląsku?

Dlaczego warto organizować imprezy integracyjne?

Na początek odpowiedzmy sobie na pytanie, po co w ogóle w firmach potrzebne są imprezy integracyjne. Ta forma spędzania czasu jest praktykowana obecnie w większości polskich firm. Podstawową zaletą imprez integracyjnych jest oczywiście fakt, że pozytywnie wpływają one na stosunki między pracownikami. Uczestnicy takich spotkań mogą poznać się w zupełnie innych okolicznościach niż codzienne, rutynowe przebywanie w biurze. Dzięki imprezom integracyjnym pracownicy mogą zacieśniać więzi i zbudować wzajemne zaufanie, co pomaga pracować w przyjaznej i sympatycznej atmosferze. Wyjazdy integracyjne są doskonałą okazją nie tylko do zbudowania, lecz także do podtrzymania pozytywnej atmosfery w firmie. Dlatego najlepiej jest gdy takie imprezy organizowane są cyklicznie, na przykład raz do roku czy raz na kwartał. Oczywiście uczestnictwo w imprezie integracyjnej jest dobrowolne i pracodawca nie może „nakazać” swym podwładnym obecności na takim wyjeździe. Jednak korzyści płynące z brania udziału w firmowych imprezach integracyjnych są naprawdę szerokie – i to zarówno od strony pracownika, jak i pracodawcy. Pracownicy po imprezie integracyjnej czują się wypoczęci i zrelaksowani – a co najważniejsze: pozytywnie nastawieni do swojej firmy. Wspólne gry, zabawy, konkursy i inne punkty programu podczas takiej imprezy pozwalają uczestnikom spróbować swoich sił w działaniu zespołowym przynoszącym konkretne rezultaty. Zaś sam szef ma okazję przyjrzeć się pracownikom w nowej sytuacji, a tym samym spojrzeć na nich z zupełnie innej perspektywy.

Imprezy integracyjne Śląsk

Doskonałym miejscem do zorganizowania imprezy firmowej jest Śląsk. Imprezy integracyjne na Śląsku to świetna propozycja zarówno dla firm mieszących się w samym województwie śląskim, jak również dla tych zlokalizowanych w innych częściach kraju. Naszym zdaniem impreza integracyjna na Śląsku to znakomita opcja zarówno dla większych, jak i dla mniejszych firm. Organizując imprezę firmową na Śląsku mamy do wyboru całą masę propozycji. Różnorodność atrakcji i wiele możliwości spędzania czasu czynią ze Śląska kapitalny kierunek wyjazdów integracyjnych. Jeśli jesteśmy zainteresowani zorganizowaniem imprezy integracyjnej na Śląsku, najlepiej skorzystajmy z pomocy agencji eventowej specjalizującej się w przygotowywaniu takich wydarzeń.

Co warto zobaczyć na Śląsku?

Śląsk najeży do najbardziej atrakcyjnych regionów Polski. Przebywając na Śląsku warto wybrać się np. na spacer szlakiem katowickich murali. To jedyne takie miejsce w Polsce, gdzie znajdziemy tak dużo znakomitych dzieł najlepszych artystów street art. Z kolei będąc w Żywcu nie sposób nie odwiedzić jednego z najsłynniejszych polskich browarów. Na Śląsku znajdziemy także wyjątkowe parki rozrywki, wśród których warto wymienić zwłaszcza Energylandię. W województwie śląskim znajdzie się też coś dla miłośników trekkingu. Beskid Śląski, wraz z jego najsłynniejszymi szczytami (Skrzyczne, Barania Góra Czantoria Wielka), jest jednym z najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce. Do najpopularniejszych miejscowości turystycznych należą tu: Wisła, Ustroń, Bielsko-Biała, Szczyrk, Brenna i Istebna. A jeżeli koniecznie chcemy zobaczyć kopalnie, nie warto ograniczać się do samych kopalni węgla kamiennego – na Śląsku można zwiedzić także kopalnie ołowiu i srebra.

Pamiętajmy, że imprezy integracyjne Śląsk to nie tylko poznawanie tradycji i tutejszej kultury. W końcu jest to impreza firmowa, która ma na celu zacieśnianie więzi pomiędzy współpracownikami, co ma rokować w ciągu dalszej pracy lepszą komunikacją, być może polepszeniem relacji lub znajomości oraz poznaniu osób w taki sposób, że od razu wiemy, że na kim będziemy mogli polegać w sytuacjach kryzysowych, a kogo lepiej nie prosić o pomoc. Dzięki takim imprezom dowiadujemy się również jak my wypadamy na tle zespołu i jakie umiejętności powinniśmy jeszcze podszlifować. Imprezy integracyjne to również doskonała zabawa, która pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków oraz pozwoli złapać oddech pomiędzy realizacja kolejnych zadań służbowych. Śląsk sprawdzi się również w sytuacji, gdy nie będzie dopisywała pogoda. W trakcie deszczu można przenieść się pod ziemię i zwiedzać tutejsze, już nieczynne kopalnie, a jak dobrze pójdzie nawet spędzić tutaj całą noc. Emocjonujący jest sam zjazd pod ziemię, kiedy możemy choć przez chwilę poczuć to co przy każdej zmianie czują górnicy zjeżdżający do pracy.