Śląsk jest województwem, w którym bardzo mocno pielęgnowane są wszelkiego rodzaju tradycje. Najważniejsza jest tutaj rodzina i bliscy przyjaciele, a także bardzo istotne jest spędzanie wspólnego czasu. Nie bez powodu mówi się o śląskiej gościnności. Nikt tak jak Ślązacy nie potrafi ugościć przybyłe do domu osoby.

Jeżeli wyjazdy integracyjne to tylko na Śląsk

Śląsk posiada bardzo ciekawe zaplecze turystyczne. Z roku na rok region ten rozwija się coraz bardziej z myślą o przyjezdnych po to, aby pokazywać nie tylko krainę wydobycia węgla kamiennego i brunatnego oraz soli, ale przede wszystkim malownicze okolice, gdzie można nabrać sił i skosztować regionalnego jedzenia takiego jak modro kapusta, rolady, kluski śląskie czy tradycyjne, tutejsze ciasto – śląski kołocz z serem, makiem lub jabłkami. Nie można zapominać o żurku śląskim oraz o innych specjałach tutejszej kuchni.

Śląsk to również doskonałe miejsce, w którym możemy zorganizować imprezy tematyczne. Na samą myśl nasuwa się impreza w stylu górniczym, która będzie połączona z poznawaniem tutejszych tradycji a także gwary śląskiej. Tym bardziej, że miejsc, w których można zorganizować firmowy event nie brakuje. Do dyspozycji mamy wiele śląskich miejscowości, wśród których na pierwsze miejsce wyłaniają się Katowice imprezy, Bielsko-Biała, Rybnik czy chociażby Jastrzębie Zdrój.

Pamiętajmy, że imprezy integracyjne Śląsk to nie tylko poznawanie tradycji i tutejszej kultury. W końcu jest to impreza firmowa, która ma na celu zacieśnianie więzi pomiędzy współpracownikami, co ma rokować w ciągu dalszej pracy lepszą komunikacją, być może polepszeniem relacji lub znajomości oraz poznaniu osób w taki sposób, że od razu wiemy, że na kim będziemy mogli polegać w sytuacjach kryzysowych, a kogo lepiej nie prosić o pomoc. Dzięki takim imprezom dowiadujemy się również jak my wypadamy na tle zespołu i jakie umiejętności powinniśmy jeszcze podszlifować. Imprezy integracyjne to również doskonała zabawa, która pozwoli oderwać się od codziennych obowiązków oraz pozwoli złapać oddech pomiędzy realizacja kolejnych zadań służbowych. Śląsk sprawdzi się również w sytuacji, gdy nie będzie dopisywała pogoda. W trakcie deszczu można przenieść się pod ziemię i zwiedzać tutejsze, już nieczynne kopalnie, a jak dobrze pójdzie nawet spędzić tutaj całą noc. Emocjonujący jest sam zjazd pod ziemię, kiedy możemy choć przez chwilę poczuć to co przy każdej zmianie czują górnicy zjeżdżający do pracy.