Do niedawna region Górnego Śląska nie należał do najbardziej atrakcyjnych rejonów. Spowodowane było to ogólnym przekonaniem, że nie panują tutaj dobre warunki do wypoczynku, a wszystko przez kopalnie i wielkie zapylenie powietrza. Bywało wręcz na odwrót. To tutejsza społeczność wyjeżdżała, aby relaksować się i odpoczywać w innych regionach Polski.

Na szczęście te czasy dawno minęły i obecnie Śląsk znacznie wyładniał i zyskał swoją renomę. Obecnie mieszkańcy Górnego Śląska nie muszą gdybać gdzie warto pojechać w Polsce, ponieważ odpowiedz mają tuż koło nosa. Nie brak tutaj malowniczych miejsc takich jak bujne parki zdrojowe, malownicze wyżyny czy sanatoria.

Oto kilka naszych propozycji, gdzie pojechać na Śląsku, aby owocnie spędzić czas.

Niezaprzeczalnie Zamek w Pszczynie jest obiektem godnym polecenia. Zachowało się tutaj wiele drogocennych okazów wyposażenia. A sam zamek robi niezwykłe wrażenie. Jeżeli będziemy mieć szczęście to trafimy na Daisy Days – dni księżnej Daisy, podczas których możemy rozkoszować się regionalnymi specjałami.

Interesującą propozycją jest wjazd windą na wieżę nadszybia w Katowicach, która umiejscowiona jest obok Muzeum Śląskiego. Jest to niezwykły punkt widokowy udostępniony turystom, którzy mogą delektować się całą panoramą Katowic, w tym symbolem miasta – Katowickim Spodkiem, który z tej perspektywy wygląda bardzo okazale.

Warto zawitać do Ustronia, które jest w tym regionie popularną miejscowością uzdrowiskową i jednym z chętniej odwiedzanych miast w sezonie zarówno letnim jak i zimowym. Będąc w Ustroniu obowiązkowo należy wejść lub wjechać wyciągiem na Czantorię.

Co prawda nie na Śląsku, ale tuż opodal jego granic, a dokładnie w województwie małopolskim, na trasie z Katowic do Krakowa, rozpościera się jeszcze jedna bardzo okazała atrakcja turystyczna, obowiązkowa zwłaszcza dla tych turystów, którzy przebyli szmat drogi, aby zwiedzić okolicę. Rozpościera się to bardzo dobre określenie, ponieważ cały obiekt znajduje się na obszarze 35 hektarów. Ponadto łączy pokolenia, różnorodne gusta i zainteresowania. Jest to rozrywka dla każdego i przez każdego pożądana. Mowa o Energylandii, największym w Polsce parku rozrywki, który znajduje się w Zatorze. Będąc na Górnym Śląsku musisz zboczyć z trasy i zobaczyć jakie atrakcje na Ciebie czekają.

Podsumowując. Niezmiernie trudno opisać wszystkie atrakcje jakie ciekają na turystów w województwie śląskim. Jest ich tak wiele, że może nie starczyć dni urlopowych na odwiedzenie ich wszystkich. Warto zatem wybrać te, które są nowoczesną odpowiedzią na zapotrzebowanie turystów.