Jeśli nie masz pomysłu na to, gdzie spędzić fantastyczny weekend, przychodzę do Ciebie z propozycją nie do odrzucenia – weekend w Energylandii! Ten największy park rozrywki w Polsce działa od 2014 roku i jest naszą narodową dumą. Patrząc na to, jak rozwija się z roku na rok i jak szeroki wachlarz atrakcji oferuje gościom, aż mam ochotę się spakować i tam pojechać. Chociaż do Energylandii z miesiąca na miesiąc przybywa coraz więcej turystów nie tylko z Polski, ale i z Europy, nadal zbyt mało się o nim mówi. Dlatego dzisiaj chciałabym Was zachęcić do odwiedzin, zwłaszcza, że Energylandia to światowej jakości park rozrywki, którego nie powstydziłyby się Stany Zjednoczone. Zapraszam do przeczytania mojej relacji.

Kilka podstawowych informacji o Energylandii

Energylandia położona jest w Zatorze w województwie małopolskim. Jak już wspomniałam, to największy rodzinny park rozrywki w Polsce – ma powierzchnię około 26 hektarów. Park został podzielony na kilka stref tematycznych, m. in. park wodny, Bajkolandię, Strefę Familijną czy Strefę Ekstremalną. Jak widać po samych nazwach, strefy są wyznaczane z myślą o wieku odwiedzających. Planując wycieczkę do Energylandii warto też zerknąć na kalendarz, bo poza codziennym trybem, w parku co jakiś czas organizowane są różne wydarzenia. M. in. w wakacje odbywają się rokrocznie huczne urodziny Enerylandii (w lipcu), a także Beach Party. Godziny otwarcia są wydłużone od 10.00 do 20.00, a dodatkowo park działa przez całe wakacje. Ogólnie sezon rozpoczyna się na koniec lutego i trwa do listopada, a codziennie (prócz poniedziałków) można się cieszyć atrakcjami od 10.00 do 18.00. W październiku Energylandia organizuje weekend Halloween Party, co moim zdaniem jest świetną opcją na zaprzyjaźnienie się z jesienią. WIęc nawet, jeśli jesteś z małopolski, warto przyjechać do parku na dwa dni – karnet dwudniowy wypada korzystniej niż ten na jeden dzień. Poza tym pomyśl, ile razy w roku znajdziesz czas na taki weekend? No właśnie. Zatem: co możesz robić w Energylandii?

Bajkolandia

Bajkolandia to strefa przeznaczona dla najmłodszych gości Energylandii. Oferuje naprawdę piękne i wyjątkowe atrakcje – jest uwielbiana także przez rodziców. Moimi ulubionymi miejscami, kiedy zabieram do Enerylandii dzieci mojej siostry są m. in. Łódki na Wyspie Skarbów, które powstały na wzór słynneg Flume Ride, czyli konstrukcji przeznaczonej do spływu łódką po wodnym torze. W wersji dla dzieci mniejsza jest i wysokość i prędkość spływu, a dodatkowo osoba dorosła może wejść do łódki z dzieckiem. Drugą ciekawą atrakcją jest piękna Karuzela „Leo” rodem z amerykańskich filmów. Karuzela z kolei jest odwzorowaniem Merry Go Round i dominują ją motywy baśniowe: kolorowe koniki i krety, które poruszają się w górę i w dół w rytm przyjaznej muzyki.

Strefa familijna

Tutaj śmiało można zabrać większe dzieci, bo znajdziemy tu szybsze i intensywniejsze urządzenia. W strefie familijnej zaciekawienie poczują także rodzice. Jedną z popularniejszych atrakcji jest RMF Dragon Roller Coaster, dynamiczna kolejka górska, w której zawarto elementy także kolejki odwróconej. Wagoniki umieszczono pod szynami, więc siedząc w jednym z nich Twoje nogi swobodnie zwisają w przestrzeni, co jednocześnie przeraża i fascynuje. Oczywiście kolejka jest bezpieczna, a zabierać na nią można już dzieci powyżej 120 centymetrów wzrostu i 4 lat! Super konstrukcją jest także Monster Attack, zrobiony na wzór Domów Strachów. Monster Attack jest interaktywnym torem jazdy (typu dark ride, czyli w ciemności), a cała rodzina zostaje uzbrojona w laserowe pistolety. Nie zdradzę Wam, w kogo będziecie strzelać, ale na pewno nie raz poczujecie gęsią skórkę. W tej strefie znajduje się także „dorosła” wersja Flume Ride, czyli Spływ Kopalnia Złota, stylizowana na kopalnię złota kolejka z drewnianymi wagonikami. Piękna sprawa.

Strefa Ekstremalna

W tej strefie idziemy na całość. Świetnie bawić będą się dorośli i młodzież, dla młodszych dzieci atrakcje mogą być zbyt intensywne. Czeka nas tu sporo szybkich kolejek, z czego polecam (dla odważnych) Space Booster. Konstrukcja opiera się na podstawie, którą stanowi 40 metrowe ramię dynamicznie poruszające się (do 100 km/h) w przód i tył. Będąc na Space Booster doświadczymy bezwładności! Inną ekstremalną kolejką jest np. Mega Coaster Hyperion, który ma ponad 80 metrowy spadek… lepiej najpierw obejrzyjcie filmiki!