Kiedy są najpiękniejsze weekendy w ciągu roku? Oczywiście w maju! To właśnie maj kojarzy nam się z wiosną w pełni i zapowiedzią zbliżających się wakacji. Weekendy tego miesiąca powinniśmy spędzać pod gołym niebem, na łonie natury i w kręgu naszych najbliższych. Szczególnie ważne są w tym okresie dzieci, z którymi szczególnie w majówkę powinniśmy spędzić więcej czasu i poświęcić więcej uwagi.

Majówka z dzieckiem powinna owocować w wiele atrakcji, które przypadną małym podróżnikom do gustu. Firmy usługowe i biura turystyczne dwoją się i troją, aby swoja ofertą sprostać oczekiwaniom całych rodzin. Wbrew pozorom nie jest to takie proste, ponieważ jak wiemy każdą rodzinę tworzą różni ludzie, z różnymi zainteresowaniami i marzeniami. Istnieje jednak wiele miejsc, które potrafią pogodzić zainteresowania tych dużych członków rodzin oraz tych mniejszych i najmniejszych.

Zwiedzaj, kosztuj, spełniaj marzenia

Długi wiosenny weekend, niewątpliwie sprzyja poznawaniu uroków naszej ojczyzny. Dzieci wybierając się z rodzicami w podróż mają możliwość zwiedzania ruin zamków, starych pałaców a także liczne jaskinie i ogrody. Majówka z dzieckiem to też czas kiedy chętniej odwiedzamy ogrody zoologiczne, ogrody tematyczne, gdzie najmłodsi mogą na własne oczy zobaczyć egzotyczne zwierzęta, a także te z sielskiej zagrody, z którymi na co dzień nie mają kontaktu. Obcowanie z przyrodą w ogrodach tematycznych, lasach i parkach również sprzyja dzieciom, które mają okazję oglądać, poznawać i chłonąć piękno przyrody.

Niektóre rejony turystyczne częstują odwiedzających swoimi produktami regionalnymi, które dzieci może poznawać i smakować. Być może skrzywi się smakując po raz pierwszy słonego, zakopiańskiego  oscypka, kołocza śląskiego z makiem lub serem, rozpromieni na widok toruńskich pierników lub samodzielnie złowionej ryby w Dolinie Baryczy. Możliwości jest tak wiele, że ciężko znaleźć w tej kwestii ograniczenia. Jedynym może być tylko koszt wycieczki ze względu na odległość od naszego miejsca zamieszkania i konieczność wykupienia noclegu.

Przeżywaj!

Każda majówka z dzieckiem powinna obfitować nie tylko w walory edukacyjne, ale również powinna sprawiać frajdę. Dostarczają jej niezliczone ilości lunaparków, aquaparków, dinoparków, parków linowych, małpich gajów, skateparków. Korzystamy z nich zazwyczaj w rodzinnym mieście, ponieważ miasto stara się stawiać tego typu miejsca, aby dzieci miały możliwość realizowania swoich zainteresowań sportowych lub po prostu miały się gdzie bawić.

W majówkę zdecydujmy się na nieco odmiany i zabierzmy naszą pociechę tam, gdzie jeszcze nigdy nie była. Tam, gdzie jest największy, najlepszy, najbardziej obfitujący w atrakcje i animacje dla dzieci Park Rozrywki. Już teraz wyznacz swój cel na majówkę – jedź do Energylandii.