Impreza integracyjna to nie tylko spotkanie w gronie znajomy czy współpracowników. Jeżeli byłoby to coś zwykłego, to równie dobrze pracownicy lub znajomi mogliby się spotykać w salkach konferencyjnych lub lokalach i tylko i wyłącznie rozmawiać. Nie byłoby w tym nic atrakcyjnego – zwykłe spotkanie. Podczas  wydarzeń przygotowywanych z myślą o pracownikach bardzo istotne jest urozmaicenie im czasu.

Taniec i biesiada

Uroczysta kolacja lub piknik z pysznym jedzeniem to już praktycznie standard. Podobnie imprezy firmowe integracyjne nie mogą się obyć bez oprawy muzycznej, która w zależności od tematyki eventu a także jego charakteru przybiera inną formę. Czasami jest to DJ lub kapela muzyczna a innym razem koncert. Bez tych dwóch elementów, żadna impreza firmowa Katowice nie może się obyć.

Akcje i atrakcje

Nie samym chlebem i muzyką człowiek żyje. Kiedy organizujemy imprezy integracyjne musimy sobie zdawać sprawę, że równie istotne jest zapewnienie zaproszonym gościom licznych atrakcji, które umilą im całe wydarzenie. Bardzo popularne ostatnimi czasy stały się wszelkiego rodzaju gry typu piłkarzyki, cymbergaj, ping pong, dart i wiele innych. Hitem ubiegłego sezonu były fotobudki i przewidujemy, że i w tym roku będzie to fantastyczna atrakcja niejednej imprezy.

Jeżeli towarzystwo w firmie jest w większości męskie, interesującym rozwiązaniem będą symulatory jazdy i organizowanie wyścigów samochodowych właśnie na symulatorach. Tego typu atrakcje imprezy integracyjne są jednymi z najbardziej pożądanych i zamawianych na masowe, a także pracownicze eventy. Dzięki tego typu atrakcjom możemy nie tylko rozluźnić przybyłych gości, ale również zapewnić im tematy do rozmów na długie godziny.

Podobnie powinna impreza integracyjna śmieszne elementy przeplatać z uroczystymi. Nie powinno zabraknąć oficjalnego wystąpienia otwierającego, które będzie zachęcać do zabawy. Może być ono być utrzymane w klasycznej formie lub nieco bardziej luźnej i wesołej. Być może wynajęcie na temu wieczór konferansjera lub kabaretu będzie największą atrakcją imprezy.

Innego rodzaju atrakcją podczas firmowej uroczystości jest zorganizowanie go w zupełnie innym miejscu niż to, w którym mieści się siedziba pracodawcy. Nic tak nie jednoczy pracowników jak wspólny wyjazd, który będzie zwieńczony wspólną zabawą. Najczęściej pracownicze wycieczki kierują się na południe Polski w okolice Krakowa. Bardzo popularne są imprezy integracyjne Bielsko Biała, które są usytuowane na Górnym Śląsku w Katowicach, Rybniku czy w Bielsko Białej. Stąd już bardzo niedaleko do Energylandii, która może być zarówno przystankiem podczas kilkudniowego wyjazdu firmowego albo miejscem docelowym i w tej roli sprawdzi się doskonale.