Osoby, które miały do czynienia z organizowaniem imprez firmowych zdają sobie sprawę, jak wiele formalności należy załatwić, aby impreza miała możliwość w ogóle się odbyć. Większość pracowników przychodzi na gotowe i nie zdaje sobie sprawy ile pracy włożył dział personalny lub dział administracyjny, aby w ogóle do imprezy doszło. Skutkiem tego, dla osób, które organizowały wszelkie imprezy integracyjne atrakcje dla kadry pracowniczej, nie ma większego zaskoczenia, ponieważ od początku do końca znają scenariusz eventu. W związku z tym, coraz częściej odchodzi się od formalizowania eventu poprzez pracowników firmowych, a samo organizowanie imprez zleca się firmom zewnętrznym, które są profesjonalistami w swoim fachu.

Jak wybrać firmę eventową?

Dobór odpowiedniej firmy eventowej jest kluczowy, jeżeli chcemy, aby dedykowane pracownikom wydarzenie spełniło wszelkie, nawet te najbardziej wygórowane wymagania. Przede wszystkim ma być ono zaskoczeniem dla wszystkich i zdecydowanie poza zarządem spółki niewiele osób powinno do końca wiedzieć, co wydarzy się podczas uroczystości i jaką ono przybierze formę. Aby jednak wybrać odpowiednią firmę, należy poznać imprezy integracyjne opinie na temat danej firmy. Nie bójmy się prosić o portfolia oraz filmy rekomendujące z uprzednio wykonanych zleceń. Możemy również zasięgnąć opinii w firmach, które wcześniej korzystały z usług konkretnej firmy eventowej.

Zwracajmy uwagę na szczegóły

Jeżeli chcemy sprawdzić czy mamy do czynienia ze specjalistami w swojej dziedzinie i chcemy mieć pewność, że imprezy integracyjne organizacja eventu będzie przebiegała na najwyższym poziomie, to musimy pamiętać o tym, aby zwracać uwagę na każdy szczegół. Firma eventowa powinna być wizytówką sama w sobie. Patrzmy na to w jaki sposób wysławiają się osoby, z którymi się kontaktujemy, jak przedstawia się ich ogólny wizerunek, ale przede wszystkim… sprawdźmy ich stronę internetową. Podobnie jak w przypadku agencji reklamowej, strona takiej firmy powinna być nienaganna i od razu wyrabiać w nas przekonanie, że chcemy, a wręcz musimy skorzystać z ich usług, bo bez nich impreza firmowa będzie żadna. Liczą się przede wszystkim przejrzyste treści umieszczone na stronie, ale również poparcie swoich sukcesów zawodowych w postaci zdjęć i licznych rekomendacji. Jeżeli sprawdzana przez nas firma nie posiada takich atutów, to albo jest dopiero na początku swojej drogi zawodowej i możemy liczyć na spory rabat, albo nie jest najlepsza w swojej branży.