Organizacja imprez integracyjnych nie jest łatwym zadaniem. Formalności, które należy załatwić w związku z eventem firmowym, jest całe mnóstwo. Uczestnicy imprez firmowych najczęściej nie zdają sobie sprawy, ile wysiłku trzeba było włożyć w to, aby takie wydarzenie w ogóle się odbyło. Rezerwacja miejsca, ustalenie harmonogramu, wymyślenie ciekawych atrakcji, zorganizowanie obsługi cateringowej i wiele, wiele innych – to wszystko spoczywa na barkach organizatora imprezy. Dlatego aby oszczędzić sobie stresu związanego z przygotowywaniem wydarzenia warto zwrócić się o pomoc do profesjonalnej firmy eventowej. Dobra firma eventowa weźmie pod uwagę nasze preferencje tematyczne i opracuje propozycję imprezy uwzględniając w niej wszystkie nasze oczekiwania. Powierzając organizację imprezy integracyjnej profesjonalistom mamy pewność, że wszystko zostanie dopięte na ostatni guzik, a uczestnicy wydarzenia będą naprawdę dobrze się bawić.

Dobra impreza integracyjna – czyli jaka?

Najważniejszą sprawą podczas organizowania imprezy firmowej jest oczywiście pomysł. Sposobów na spędzanie czasu podczas takiego eventu jest naprawdę mnóstwo – od wspólnych gier i zabaw, przez wyjazdy terenowe, aż po uroczyste bankiety i wystawne kolacje z kontrahentami. Naszym zdaniem zdecydowanie najlepiej sprawdzają się swobodne imprezy tematyczne. W trakcie takich imprez wszystkie atrakcje związane są z jednym motywem wiodącym. Przykładem mogą być np. imprezy detektywistyczne, podczas których uczestnicy wcielają się w role agentów specjalnych kompletujących szczegóły dotyczące śledztwa, zawody laserowego paintballa, w których uczestnicy stają naprzeciw siebie w dwóch (lub więcej) zespołach walczących o zwycięstwo, wizyty w escape-roomie, w trakcie których uczestnicy muszą, o własnych siłach i za pośrednictwem rozwiązywania różnych zagadek, znaleźć wyjście z danego pomieszczenia, czy cała masa innych eventów o jednym konkretnym temacie, np. imprezy planszówkowe, imprezy filmowe, imprezy taneczne, imprezy strzeleckie, imprezy średniowieczne, imprezy ekstremalne.

Jaka powinna być impreza integracyjna?

Najważniejsze jest po prostu to, by impreza firmowa po prostu nie była nudna. Wyjazd integracyjny służy przede wszystkim przełamaniu codziennej rutyny i zacieśnieniu więzi, dlatego uczestnicy muszą mieć możliwość spędzania czasu w jak najciekawszy sposób. Z doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się te imprezy integracyjne, podczas których dużo się dzieje – ważna jest tu nie tylko różnorodność atrakcji, lecz także ich intensywność. Pracownicy najlepiej bawią się na imprezach zawierających nutkę nieprzewidywalności i solidną dawkę adrenaliny. Jednym z najważniejszych zadań imprezy integracyjnej jest to, by jej uczestnicy mieli możliwość odreagowania stresu związanego z pracą. Ważnymi czynnikami jest tu także budowanie pozytywnej atmosfery oraz tworzenie okazji do działania zespołowego. Z tego względu jednym z najlepszych pomysłów może być impreza integracyjna w parku rozrywki. Organizacja imprezy integracyjnej w Parku Rozrywki Energylandia może być prawdziwym strzałem w dziesiątkę!

Wybór firmy eventowej

Firm zajmujących się organizacją imprez integracyjnych dla firm jest obecnie całkiem sporo. Jednak nie każda świadczy usługi na takim samym poziomie. Skąd zatem mamy wiedzieć, z którą z nich nawiązać współpracę? Pierwszą rzeczą, na którą powinniśmy zwrócić uwagę, są opinie dotychczasowych klientów. Dobre firmy eventowe udostępniają klientom możliwość wglądu do takich opinii – między innymi przez umieszczenie ich na swojej stronie. Dużym atutem jest także zakres realizowanych tematów. Doskonale sprawdza się tutaj zasada, że lepiej specjalizować się w węższej dziedzinie, niż robić po trochę wszystkiego. Dlatego naszym zdaniem warto korzystać z usług takich firm, które mają w swojej ofercie kilka wiodących tematów. Liczy się także doświadczenie i dotychczasowe realizacje. Nie wahajmy się porozmawiać z przedstawicielem firmy eventowej o poprzednich imprezach, którymi się zajmowała.