Organizacja imprezy integracyjnej to dla firmy duże wyzwanie. Jeśli organizator nie zadba o wszystkie szczegóły, zamiast udanej zabawy i budowy zespołu będzie to dla pracowników kolejny nudny obowiązek, z którego chętnie wykręcą się pod dowolnym pretekstem. Jak powinna wyglądać dobra impreza integracyjna? Przede wszystkim powinna oferować bogaty program atrakcji skomponowany tak, by każdy mógł wybrać coś dla siebie – przymusowy udział w konkretnych aktywnościach budzi zwykle spory opór pracowników. Poza tym program powinien być atrakcyjny dla uczestników – bieg w workach sprawdzi się na pikniku dziecięcym, ale niekoniecznie w gronie dorosłych ludzi. Warto też, żeby aktywności podczas imprezy integracyjnej były emocjonujące i angażujące – wspólne intensywne przeżycia wspaniale integrują i pomagają stworzyć z grupy pracowników sprawnie działający zespół.

Wszystkie te warunki spełnia wizyta w największym w Polsce parku rozrywki – Energylandii. I choć niektórzy mogą na taką propozycję zareagować lekceważącym prychnięciem, szybko przekonają się, że nowoczesny park rozrywki nie ma wiele wspólnego z objazdowymi wesołymi miasteczkami. A wiele atrakcji Energylandii jest przeznaczonych zdecydowanie dla osób dorosłych i to tych, które są gotowe na ekstremalne wyzwania.

KUP BILET GRUPOWY

Uczestnicy firmowego eventu w Energylandii docenią na pewno możliwość indywidualnego zaprojektowania swojego programu imprezy – w cenie biletu jest dostęp do wszystkich atrakcji parku rozrywki. Najodważniejsi mogą wybrać szaloną przejażdżkę rollercoasterem Hyperion, którego wagoniki pędzą z prędkością 100 km na godzinę. Wielu emocji dostarcza też rollercoastery WaterCoaster, które mają finał swojej trasy w wodzie. W Strefie Ekstremalnej znajduje się też np. Space Booster (https://energylandia.pl/atrakcje/strefa-ekstremalna/space-booster/) z ramieniem o średnicy 40 metrów, które porusza się z ogromną prędkością, generując duże przeciążenia. Ci, którzy obawiają się szalonego wirowania mogą wybrać ekstremalnie wysoką wieżę zrzutu Tsunami Dropper  o wysokości ponad 40 metrów. Po wzniesieniu się na tę wysokość, platforma z 16 siedzeniami pędzi z zawrotną prędkością w dół.

Hyperion
WaterCoaster

Ci, którzy nie są gotowi na tak mocne wrażenia znajdą coś dla siebie w Strefie familijnej , gdzie atrakcje są mniej ekstremalne, ale wciąż gwarantują dobrą zabawę. W ciepłe dni warto też zajrzeć do strefy Water Park  – zabawa w basenach i zjazdy na zjeżdżalniach to świetny sposób na integrację.

Baza noclegowa w okolicy Energylandii

Eventy firmowe i wycieczki integracyjne do Energylandii trwają zwykle przez weekend – dłużej, jeśli program jest bogatszy i segment integracyjny towarzyszy części konferencyjnej. W okolicy parku rozrywki znajdziemy bogatą bazę noclegową z zapleczem biznesowo – konferencyjnym. Oto kilka obiektów, które zasługują na polecenie.

Najczęściej wybieranym noclegiem w Energylandii jest WesternCamp który przyciąga swoim unikalnym wystrojem, klimatem oraz komfortem. Wszystkie domki, tipi i wozy są klimatyzowane.

Domki Westernowe
Indiańskie Tipi
Wozy Westernowe

Poza WesternCamp, powodzeniem cieszą się też:

Hotel&SPA Czarny Groń to obiekt o standardzie czterogwiazdkowym. Hotel ten znakomicie nadaje się na pobyty firmowe – zapewnia dobrze rozwinięte zaplecze konferencyjne. Można tu zorganizować także bankiet oraz inne eventy firmowe. Goście mogą skorzystać z relaksu na krytym basenie oraz w strefie SPA.

Radocza Park to hotel położony w okolicy Wadowic, ze znakomitym dojazdem do Zatoru, gdzie znajduje się Energylandia. Posiada bogatą ofertę biznesową. Można tu zorganizować konferencję lub spotkanie biznesowe, hotel pomaga też przy kreowaniu eventów i imprez integracyjnych. Integralną częścią kompleksu wypoczynkowego jest Active Park – miejsce przeznaczone do organizowania eventów integracyjnych – personel dysponuje szerokim wachlarzem gier budujących zespół. Na uwagę zasługuje też znakomite menu hotelowej restauracji.

Kocierz Hotel&SPA to miejsce, które wyróżnia się niezwykle malowniczym położeniem w beskidzkim krajobrazie. W hotelu znajdują się cztery znakomicie wyposażone sale konferencyjne oraz elegancka przestrzeń bankietowa. Hotel oferuje też imprezy integracyjne w terenie (paralotnie, park linowy, psie zaprzęgi) oraz w środku – na przykład imprezy tematyczne (góralskie, retro party i inne).