Długi weekend nastraja na wyjazdy weekendowe. Nikt z nas nie chce siedzieć w domu i wszyscy w duchu mamy nadzieję, że pogoda jednak dopisze. Nie ma nic gorszego jak majówka spędzona pod dachem. W końcu to czas, kiedy polska wiosna powinna rozpieszczać nas promieniami słońca i zapraszać do zmiany garderoby z zimowej na letnią.

Gdy pogoda dopisuje, zazwyczaj nie mamy problemu z podjęciem decyzji gdzie wybrać się na weekend. Problem pojawia się wtedy, gdy za oknem szaro, zimno i pada deszcz lub, o zgrozo, śnieg. W takiej sytuacji mamy znacznie utrudnione zadanie, ponieważ to zazwyczaj pogoda determinuje większość majowych atrakcji.

Pogoda nam nie straszna

Na szczęście większość masowych imprez nie zważa na pogodę i odbywa się w z góry wyznaczonym terminie. Zła pogoda jest również na rękę wszelkiego rodzaju kawiarniom i restauracjom, które w niepogodę mają przepełnione sale. Deszcz nie przeszkadza również imprezom, które odbywają się w krytych salach lub stadionach. Korzystają na tym między innymi takie miejsca jak Exit Roomy, kręgielnie, kryte place zabaw i wiele innych.

Jeżeli słota zepsuje nam plany, to nie znaczy, że nie mamy gdzie wyjechać na weekend. Oczywiście w niektórych wypadkach musimy się nastawić na niewygody lub ryzyko przemoczenia ubrania, ale mimo wszystko warto. Możemy na przykład skorzystać z oferty jaką proponują wycieczki weekendowe z Warszawy. Dzięki bogatej ofercie biur turystycznych możemy pojechać w dowolne miejsce w Polsce i zwiedzać wybrane miasta nawet w deszczu. Przewodnikom deszcz nie straszny, chyba, że dochodzi do gradobicia i wichury. Istnieje również wiele miejsc w kraju, gdzie można jechac na weekend i zwiedzać bez konieczności spacerowania po deszczu. Umożliwiają to miedzy innymi kopalnie, które również w brzydką pogodę udostępniają podziemia do zwiedzania turystom. Dzięki temu można przemierzyć podziemia, a nawet spędzić w nich noc. W tym celu zapraszamy na Śląsk i do Małopolski, gdzie zwiedzanie kopalni jest na porządku dziennym. Jeżeli jednak chcecie przybliżyć sobie nieco wakacyjnej atmosfery, to doskonałym rozwiązaniem będzie skorzystanie z oferty parku wodnego, który zapewni dobrą zabawę bez względu na pogodę za oknem. W ostateczności pozostają nam wszelkiego rodzaju muzea, galerie sztuki, skanseny oraz zwiedzanie kościołów.

Pamiętajmy, że bez względu na pogodę, nie musimy spędzać długiego weekendu majowego w domu.