Byliście kiedyś w Energylandii? To wyjątkowe miejsce na mapie Polski, które bez dwóch zdań zasługuje na uwagę. Założę się, że gdyby pokazać zdjęcia poszczególnych atrakcji z tego parku rozrywki nie podając jego nazwy, część osób powiedziałaby, że fotki na pewno pochodzą ze Stanów Zjednoczonych. A jednak, Energylandia to rodzinny park rozrywki położony w Małopolsce, w Zatorze. To równocześnie największy park rozrywki w całej Polsce, bo jego powierzchnia przekracza 26 hektarów. Energylandia została podzielona na kilka stref tematycznych, w tym np. park wodny, więc warto się tam wybrać na co najmniej dwa dni. Ale od początku – dzisiaj opowiem Wam, jak dobrze zorganizować taki wyjazd i gdzie spać, by przeżyć wspaniały czas. Będziecie zaskoczeni, że mamy takie możliwości dosłownie pod nosem! Koniecznie przeczytajcie poniższą relację.

Po pierwsze, kiedy najlepiej wybrać się do Energylandii?
zobacz kalendarz wydarzeń

Planowanie wycieczek zwykle rozpoczynamy od ustalenia terminu. W przypadku Energylandii musimy wziąć pod uwagę kilka kwestii. Ten park rozrywki rozpoczyna swój sezon w pod koniec lutego, a kończy dopiero w listopadzie, więc mamy do dyspozycji praktycznie większość roku. Warto zerknąć na ich stronę internetową i prześledzić kalendarz – w poniedziałki Energylandia jest zwykle nieczynna (w końcu potrzebują czasu na naprawę i konserwację sprzętu), a godziny otwarcia w pozostałe dni zmieniają się w zależności od miesiąca. W wakacje park jest czynny od 10.00 do 20.00. Weźmy pod uwagę także przeróżne wydarzenia, jakie mają miejsce, np. Beach Party, Holiday Time, Halloween Party, Dzień Dziecka czy urodziny parku. W tych dniach godziny otwarcia są inne, można też upolować bilety w atrakcyjnej cenie, a poza tym w parku dzieje się jeszcze więcej (są konkursy, dodatkowe show itp.). Więc jeśli Ty lub Twoja rodzina lubicie spędzać intensywnie czas, to polecam wybrać się do Energylandii właśnie podczas specjalnych wydarzeń lub w weekend, kiedy jest tam więcej ludzi. Tak jak już wspomniałam, o wiele bardziej opłaca się zarezerwować na wycieczkę dwa dni, bo dwudniowe karnety są korzystniejsze niż te jednodniowe. Pomyśl też, ile razy w roku znajdziesz czas, by wybrać się do parku rozrywki? No właśnie. Biorąc pod uwagę ilość atrakcji, w jeden dzień nie zdążysz nawet zobaczyć, co można robić we wszystkich strefach, a co dopiero zaprzyjaźnić się z którąś na dłużej.

Po drugie, zaplanuj nocleg
zobacz bazę noclegową

Jeśli spodziewasz się, że w pobliżu Energylandnii są do zarezerwowania same „typowe” hotele, to mocno się mylisz. Ta okolica dosłownie pęka w szwach od ciekawych i wyjątkowych miejsc, w których możesz spędzić noc. Moim najukochańszym miejscem podczas wakacji są domki campingowe zator na campingu Westerncamp. Mają oni do wyboru np. przystosowane turystycznie kowbojskie wozy, indiańskie tipi i domki kilkuosobowe. Ceny także nie przerażają, bo np. we wrześniu można kupić nocleg w domku czteroosobowym za około 150 złotych od osoby (a w tym pakiecie macie śniadanie, obiad z kolacją i jeszcze bilet do Energylandii). Cały camp utrzymany jest w klimacie amerykańskiego dzikiego zachodu, nie raz poczujecie się jak aktorzy grający w westernie. Na campie są dostępne restauracje i bary, ogródki piwne, pola ogniskowe, boiska sportowe, wypasiony plan zabaw dla dzieci, sklepy, wypożyczalnia wędek (tak, można nawet pobawić się w rybaka), strefa relaksu, a nawet kino plenerowe. W sumie na samym campie moglibyście spędzić cały dzień i się nie nudzić, bez odwiedzenia Energylandii! To kolejny argument, żeby pojechać w tę stronę na więcej niż jeden dzień! Myślę, że zarówno dla Ciebie, jak i dla Twojej rodziny, świetną atrakcją będzie spędzenie nocy w tipi – namiocie zaprojektowanym na modłę indiańską. Tipi z Westerncampu jest wyposażone w łazienkę i cztery miejsca noclegowe, klimatyzację, ogrzewanie i oczywiście Wifi (ale zapewniam Was, że nawet najbardziej przywiązane do telefonów osobniki zapomną o ich istnieniu podczas pobytu w tak ciekawym miejscu). Jeśli natomiast wolisz bardziej komfortowe warunki, na campie możesz wynająć domek kilkuosobowy. Dla osób, które nie przepadają za obozowiskami, ale interesuje ich spanie w nietypowych warunkach są dostępne, o czym już wspomniałam, klasyczne kowbojskie wozy. Oczywiście też są w pełni wyposażone.

Po trzecie, dobry humor!

Planowanie wycieczki do Energylandii z noclegiem powinno pójść bezstresowo. Zapakuj też do torby dobry humor, a gwarantuję Ci świetnie spędzony czas!