Zanim jeszcze rozpocznie się sezon letni i na ulice miast wkroczą tłumy turystów, warto skorzystać z okazji i na chwilę uciec od zgiełku miasta, od natłoku zdarzeń, znajomych twarzy i poodkrywać zakątki Polski. Krajowe wycieczki weekendowe będą wspaniałą zapowiedzią nadchodzących wakacji. Dają nam możliwość sprawdzenia okolicy i podjęcia decyzji o tym, gdzie spędzimy tegoroczne lato. Co więcej, możemy bezkarnie rozkoszować się ciszą wymarłych nadmorskich miasteczek lub podążać opustoszałymi szlakami górskimi. W tym czasie nie musimy przejmować się uciążliwymi tłumami, knajpkami, w których brakuje miejsc czy przepełnionymi hotelami.

Coś dla szukających spokoju

Wyjazd weekendowy to również czas aby złapać oddech i dystans do tego, co dzieje się w naszym życiu. Dlatego czasami nie warto wybierać miejsc, do których jadą wszyscy. Czasami ustronne miejscowości mogą nam zaoferować znacznie więcej niż mogłoby się wydawać. To właśnie w nich odkrywamy urocze zakątki, na które w normalnych warunkach nigdy nie zwrócilibyśmy uwagi. Być może ciężko będzie się odnaleźć w takiej sytuacji osobom, które prowadzą bardzo intensywny tryb życia, a może to właśnie one znajdą ukojenie swoich nerwów.

Coś dla szukających rozrywki

Jeżeli jednak rozsadza Cię energia i nie chcesz bezczynnie spędzać czasu, to proponujemy zastrzyk pozytywnej energii w postaci wyjazdu do Energylandii. Nie ma ona nic wspólnego z odludnym miejscem, w którym panuje cisza i spokój. Wręcz przeciwnie, gwar, szum, krzyki rozemocjonowanych osób, które w jednej chwili przeżywają radość i przerażenie mieszającą się tutaj z zapachem pysznego jedzenia, który rozchodzi się mimochodem pomiędzy jedną atrakcją a drugą. Niesamowite rollercoastery zapewniają ekstremalne doznania i jedyne, co możemy Ci zagwarantować, to zdarte gardło od krzyku podczas emocjonującej przejażdżki na niejednej, niebagatelnej kolejce górskiej.

Energylandia, to park rozrywki, w którym czas leci nieubłaganie. Atrakcji przybywa z roku na rok i może zabraknąć dnia, aby skorzystać z szerokiej gamy oferty. Jest to również interesująca propozycja dla osób, które jeszcze nie zdecydowały gdzie na długi weekend wybrać się w tym roku.

Bez względu na to, czy wolisz spędzać czas na łonie natury z dala od szumu wielkiego miasta czy jednak szybsze tętno i bicie serca sprawia, że czujesz, że żyjesz, to długi weekend jest po to, aby każdy z nas znalazł to, na co w tym czasie liczy. Wycieczki na weekend w maju przybliżą nas do wakacji i naładują optymizmem na kolejne tygodnie.