Wyjazd z maluszkiem nie taki straszny

Jakikolwiek wyjazd z maluszkiem wydaje się być stresujący zarówno dla rodziców oraz maleństwa, a co dopiero majówka z małym dzieckiem.

Podróżowanie z maluchami

Rodzice obawiają się wyjazdów ze swoimi maluchami, ponieważ trudno czasami zapanować nad ich rozkładem dnia. W domu maluszki maja swój własny tryb. O konkretnej godzinie jedzą, bawią się, idą na drzemkę. W podróży cały rozkład dnia zostaje zniweczony. Dziecko zasypiając w samochodzie nie chce już później leżakować i często to, co zaplanowali sobie rodzice, zostaje spalone na panewce. Zazwyczaj problemy pojawiają się już w trakcie samej jazdy samochodem. Liczne przystanki na picie, jedzenie, potrzeby fizjologiczne uczą rodziców cierpliwości.

Organizacja wyjazdu z maluszkiem do Energylandii

Zanim wsiądziemy z maluszkiem do samochodu i wyruszymy na weekend majowy, warto zastanowić się czego my i nasi najmłodsi członkowie oczekujemy od wyprawy. Po pierwsze dobra zabawa. Po drugie spokojna droga bez większych przygód do celu. Po trzecie doskonały plan wyprawy.

Wiedząc, że na końcu drogi czeka na nas taka atrakcja jak wspólnie spędzony dzień np. w Energylandii, powinniśmy z wyprzedzeniem zatroszczyć się o wszystkim szczegóły. Przede wszystkim dobrze spakowana torba dla maluszka. Warto zabrać, w zależności od wieku dziecka, nie tylko środki higieniczne, ale również przebranie na zmianę, gdyż wiele atrakcji w Parku Rozrywki może spowodować przemoczenie ubrania. Nikt nie lubi chodzić w mokrej odzieży, małe dzieci również. W ten sposób mamy szansę na wyeliminowanie stresu i rozpaczy dziecka, że jest mokre.

Druga istotna sprawa, to lekki prowiant na drogę, jeżeli do Energylandii mamy nieco więcej kilometrów. Pozwoli to zadowolić brzuszki dzieci, które wsiadając do samochodu momentalnie stają się głodne – syndrom podróży małego pasażera. Załagodzenie pierwszego głodu sprawi, że w brzuszkach nie będzie burczeć a i podczas wariacji na kolejkach górskich nie dojdzie do przykrych wydarzeń związanych z wymiotami.

Po trzecie – cierpliwość. Dzieciaki bywają niecierpliwe, ale niestety w ich wieku trudno sobie z tą przypadłością poradzić. Inaczej rodzice. Majówka z małym dzieckiem może wyprowadzić z równowagi, jednak należy wyposażyć się w doskonały nastrój, dobry humor, uśmiech na twarzy i nie przejmować się szczegółami.

Miejsce odpoczynku dla dziecka

Organizatorzy Parku Rozrywki zadbali o to, by rodzice z małymi dziećmi czyli się na terenie parku jak w domu. Specjalnie z myślą o najmłodszych uczestnikach zabaw, przygotowali kąciki dla małych dzieci, gdzie rodzice mogą się zaszyć z maluchami, wykonać niezbędne czynności higieniczne, wyciszyć dziecko, a nawet uśpić. W niewielu tego typu miejscach rozrywki rodzice mogą cieszyć się takimi strefami, a przecież doskonale wszyscy wiemy, że są one bardzo ważne, nie tylko od święta czy na weekend majowy.

To wszystko sprawia, że możemy spokojnie zaplanować majówkę z małym dzieckiem i oddać się wraz z nim w wir zabawy.