Wydawać by się mogło, że Śląsk nie jest najlepszym regionem na spędzanie wolnego czasu. Zanieczyszczone powietrze kopalnianym pyłem unoszącym się nad hałdami, a także wiele fabryk z przemysłowymi kominami, raczej odstraszała niż zachęcała turystów do podróżowania w te strony.

Rozwój turystyki na Górnym Śląsku.

W ostatnich latach Śląsk znacznie zyskał w oczach przyjezdnych. Spowodowały to zadbane miasta i miasteczka, których rynki zachwycały turystów. Pojawiło się także wiele parków, zieleni i miejsc, gdzie można spędzać czas całymi rodzinami. W mniejszych miasteczkach i wsiach powstało wiele gospodarstw agroturystycznych i ośrodków wczasowych, które w sezonie letnim pękają w szwach, a to wszystko za sprawą swojego malowniczego położenia nad jeziorem czy też w pobliżu lasu. Na uznanie zasługują takie miejscowości jak Pszczyna, Marklowice, Ustroń, czy Cieszyn. W oczach turystów tych małych i tych dużych zyskują zwłaszcza miejscowości górskie, gdzie można wjechać wyciągiem na górę np. na Czantorię, a po powrocie z gór pałaszować rurki z kremem w pobliskiej kawiarni.

Co więcej, majówka z dzieckiem śląskie może trwać bez względu na pogodę. W piękne i słoneczne dni dzieci mogą korzystać z pobliskich atrakcji, a gdy pada deszcz można na przykład zwiedzać kopalnie. W ten sposób, nie pojawi się w trakcie wiosennej eskapady sytuacja, kiedy będziemy musieli spędzać cały dzień w wynajętej kwaterze lub hotelu.

Majówka z dzieckiem ma swoje dodatkowe plusy. Stąd już tylko kilka kilometrów dzieli nas od Czech, gdzie można wybrać się z dziećmi na wycieczkę krajoznawczą. Młodym uczestnikom podróży z pewnością spodoba się czeski język, a także zadowoli odwiedzenie ojczyzny Krecika i czeskich kołaczy. Wracając do domu warto zahaczyć o miejscowość Zator, malowniczo położoną na pograniczu województwa śląskiego i małopolskiego. Najmłodsi podróżnicy odpoczną tutaj na bajkowych karuzelach, niesamowitych kolejkach górskich, rollercoasterach a także podczas udziału w licznych widowiskach, bowiem to tutaj znajduje się największe wesołe miasteczko Energylandia. Po całym dniu spędzonym w wesołym miasteczku najlepszą regeneracją będzie spokojny sen, natomiast następnego dnia można udać się do pobliskiego parku wodnego na wodne gry i zabawy, a także niezapomnianych chwile spędzone na wodnych zjeżdżalniach.

Taka majówka z dzieckiem z pewnością przypadnie do gustu całej rodzinie. Wszystkie wymienione atrakcje jakie spotkacie na swojej drodze są uniwersalne i wywołają u wszystkich szeroki uśmiech, a przecież zadowolone dzieci to również zadowoleni rodzice.