Majówka to czas, na który czekamy cały rok. Nie warto tracić go na bezczynne leżenie na kanapie i przerzucanie programów w telewizji. Pierwszy weekend maja i towarzyszące mu coraz dłuższe, cieplejsze dni sprzyjają spędzaniu czasu poza domem. Długi weekend majowy to także świetna okazja do odpoczynku w rodzinnym gronie, kiedy po prostu możemy cieszyć się swoją obecnością i spędzać czas razem. Majówka 2020 rozpoczyna się w piątek, a kończy w niedzielę, jest więc w tym roku nieco krótsza niż zwykle. Jednak wcale nie stanowi to przeszkody, by wybrać się na jakąś ciekawą wycieczkę. Zamierzając spędzić majówkę 2020 w województwie małopolskim, mamy do wyboru całą masę możliwości. Gdzie spędzić majówkę z dzieckiem? Jakie są najlepsze miejsca na majówkę 2020 dla całej rodziny? Przedstawiamy garść inspiracji dla tych, którzy jeszcze nie ustalili dokładnego planu majówkowej wyprawy.

Jak zorganizować majówkę z dzieckiem?

Długi weekend majowy to okazja, która zdarza się tylko raz do roku. Dlatego nie wahajmy się i spędźmy go w naprawdę wyjątkowy sposób. Na wyjazd majówkowy warto wybrać się nawet z bardzo małym dzieckiem. Jak zorganizować taką wycieczkę? Pierwszą rzeczą jest oczywiście dobry plan. Nie chodzi tu wcale o to, by pojechać w jakieś wyjątkowo modne miejsce lub wydać na taką wycieczkę fortunę – najważniejszym jest to, by po prostu przyjemnie spędzić czas razem. Zabierając się do organizacji wycieczki warto ułożyć sobie dokładny plan działania. To ważne zwłaszcza w czasie wyjazdów z dziećmi, kiedy trzeba być przygotowanym na każdy możliwy scenariusz. Opracowując strategię działania najlepiej zebrać informacje na temat oczekiwań wszystkich członków rodziny – unikniemy wtedy rozczarowań, a każdy będzie zadowolony z wycieczki. Nie warto zostawiać pakowania na ostatnią chwilę. Najlepiej przyrządzić listę wszystkich rzeczy do zabrania odpowiednio wcześniej. Miejsce, w które się wybierzemy, powinno przede wszystkim pozwalać na wspólne spędzanie czasu – w końcu po to wyjeżdżamy razem, by móc być blisko siebie. Cel wyprawy musi być przy tym na tyle atrakcyjny, by najmłodsi członkowie rodziny się nie nudzili. Oczywiście możemy w trakcie takiej wycieczki zajrzeć do muzeum czy iść do kina, jednak z własnego doświadczenia wiemy, że najlepiej sprawdzają się te miejsca, w których można po prostu dobrze się bawić.

Majówka z dzieckiem – inspiracje

Wybierając się na weekend majowy 2020 z dzieckiem warto rozważyć kilka opcji. W zależności od tego, na jaki plan się zdecydujemy, celem wycieczki może być jedno konkretne miejsce lub kilka różnych lokalizacji. Naszym zdaniem najlepiej sprawdzają się wycieczki kilkudniowe, ponieważ dzięki takim wyjazdom możemy najlepiej odpocząć od domu i codzienności. Warto połączyć kilka różnych opcji, zatrzymując się na noc w jakimś ciekawym miejscu i dając sobie czas na zregenerowanie sił.

Majówka w parku rozrywki

Jednym z lepszych pomysłów na ciekawe spędzenie majówki z dzieckiem jest wycieczka do parku rozrywki. A jeśli rodzinny park rozrywki, to tylko Energylandia! Parki rozrywki są jedną z najatrakcyjniejszych opcji na weekend majowy z dzieckiem, ponieważ znajdująca się tu ilość atrakcji dosłownie przyprawia o szybsze bicie serca. Energylandia podzielona jest na cztery niezwykłe strefy tematyczne, dzięki czemu każdy znajdzie tu coś dla siebie. Jeśli zamierzamy wybrać się tu z maluchem, koniecznie odwiedźmy uroczą Bajkolandię, czyli miejsce zabaw dla najmłodszych. Dzieciaki mogą spędzać tu czas w towarzystwie postaci z ulubionych filmów czy kreskówek. Jeżeli podróżujemy ze starszym dzieckiem, idealna będzie dla nas Strefa Familijna. Znajdują się tu atrakcje przygotowane specjalnie dla rodzin z dziećmi. Oprócz tego w Energylandii mieści się także oferująca najintensywniejsze atrakcje Strefa Ekstremalna oraz ogromna strefa zabaw wodnych Water Park Energylandia.

Na terenie Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia organizowane są rozmaite pokazy i widowiska. Możemy wybrać się na seans do kina 7D i wziąć udział w rozmaitych show – np. Pirate Adventure, Kraina Snów, Las Vegas Illusion Show czy Energylandia Extreme Show. Część pokazów odbywa się pod dachem, zatem to doskonała opcja na wypadek pogorszenia się pogody.

Przyjeżdżając do Energylandii możemy zdecydować się na spędzenie tu jednego albo kilku dni. Organizatorzy zapewniają bilety jednodniowe, jak i te uprawniające do wejścia na teren obiektu w ciągu dwóch następujących po sobie dni. Dla gości wybierających opcję dwudniową polecamy nocleg w Western Camp Resort, znajdującym się zaraz obok parku rozrywki. Gwarantujemy, że to jedyne takie miejsce w Polsce! Tylko tutaj będziecie mogli wcielić się w rolę kowbojów i Indian, zatrzymując się w niezwykłym miasteczku stylizowanym na Dziki Zachód. Dzieciaki będą wprost zachwycone, mogąc spędzić noc w prawdziwym indiańskim tipi czy oryginalnym wozie kowbojskim. Do dyspozycji gości są także komfortowo wyposażone pokoje w domkach.

Sielska majówka

Sielska majówka, to majówka spędzona w bliskiej symbiozie z naturą. Innymi słowy to czas spędzony na wsi, gdzie życie płynie wolniej, spokojniej, z dala od zgiełku miasta, klaksonów samochodowych, pędzących po szynach tramwajów. Tutaj zatrzymuje się czas. Jak nigdy, mama, taka, córka i syn, a nawet babcia i dziadek, mogą rozkoszować się śniadaniem na świeżym powietrzu z jeszcze ciepłym mlekiem do kawy, prosto od krowy, swojskim twarogiem i samodzielnie pieczonym chlebem. Mmmm… aż zapachniało. To również doskonała okazja, aby dzieci poznały wiejskie zwierzęta, nauczyły się, jak zrobić masło, i że ten proces wcale nie jest taki prosty. Dzięki opowieściom gospodarzy cała rodzina będzie mogła poznać tradycje i legendy ludowe oraz spróbować swoich sił tutejszego rzemiosła. Mimo, że czas spędzony jest bez podnoszących poziom adrenaliny atrakcji to mimo wszystko wnosi o wiele walorów edukacyjnych i światopoglądowych dla naszych dzieci.

Majówka w zoo

Pomysłem, który warto rozważyć, jest wycieczka do ZOO. Dzieci uwielbiają kontakt ze zwierzakami, a będąc w ZOO mogą zobaczyć gatunki, które do tej pory widziały jedynie w telewizji. Podglądanie zachowań zwierząt, asystowanie w trakcie karmienia czy obserwowanie ich zabaw stanowią idealną okazję do zdobycia nowej wiedzy. Młodsze dzieci również skorzystają z takiej wycieczki, ponieważ będą miały okazję zobaczyć wiele zwierząt po raz pierwszy w życiu. Na spacer po ZOO najlepiej poświęcić kilka godzin – pobyt w tym miejscu to doskonała okazja do relaksu i odpoczynku z dala od zgiełku wielkiego miasta. Wycieczkę do ZOO można połączyć z innymi atrakcjami, tak, aby jak najpełniej wykorzystać cały czas.

Majówka w górach

Górskie wycieczki są doskonałą okazją do spędzenia czasu w otoczeniu przyrody. Na taką wycieczkę najlepiej wybrać się całą rodziną. Każda osoba, która miała okazję choć raz pójść na wycieczkę w góry z rodzicami zapamiętuje taką wyprawę na długie lata. Warto już od najmłodszych uwrażliwiać dziecko na piękno natury i uczyć je szacunku do planety. A nie ma chyba nic piękniejszego, niż krajobraz naznaczony górskimi szczytami, rozległymi halami i łagodnie opadającymi zboczami niekończących się łąk. Większość osób słysząc o wyjeździe w góry myśli tylko o Tatrach. I chociaż Tatry są bez wątpienia jednym z najbardziej majestatycznych pasm górskich w Polsce, pamiętajmy, że w naszym kraju znajduje się jeszcze aż 45 innych pasm (np. Pieniny, Beskid Śląski, Beskid Żywiecki, Gorce, Pieniny czy Bieszczady). W czasie wyprawy w góry można spotkać mnóstwo zwierząt – to świetna okazja do tego, by móc obserwować je w ich naturalnym środowisku i podglądać ich zwyczaje. Pamiętajmy, że najlepszą drogą do zapamiętywania nowych wiadomości jest dla dzieci uczenie się poprzez zabawę. Wycieczki w góry mogą być też doskonałą okazją do rozwijania dziecięcej kreatywności. Może skusimy się na zorganizowanie konkursu o zrobienie najładniejszego zdjęcia, w którym wezmą udział wszyscy członkowie rodziny? A może spróbujemy zapamiętać jak najwięcej napotkanych zwierząt? Im więcej pomysłów, tym lepiej – dzieciaki z pewnością nie będą się nudzić!

Plany planami, marzenia marzeniami, a my jak zwykle budzimy się za późno z organizowaniem wyjazdu na weekend majowy. Jeżeli przypatrzymy się naszym dzieciom to zauważymy, że one już dawno są spakowane i tylko czekają na sygnał startu. Pojawia się jednak natłok pytań majówka z dzieckiem gdzie się wybrać, co ze sobą zabrać, jak zagospodarować dni? Mamy nadzieję, że powyższe znajdą Państwo coś ciekawego dla siebie pośród powyższych pozycji